Inšpirácia pre malú kúpeľňu - ako si ju zariadiť?

Inšpirácia pre malú kúpeľňu - ako si ju zariadiť?

12. 11. 2016

V ideálnom prípade máte pri zariadzovaní kúpeľne toľko priestoru, koľko srdce ráči. Ale často to je inak. Musíte sa uspokojiť s konkrétnym priestorom a s danými rozmermi. A my vám teraz poradíme, ako zariadiť malú kúpeľňu, aby bola účelná, praktická a zároveň príjemná a útulná.

Sprchovací kút alebo vaňa?

To je zásadná vec, ktorú musíte rozhodnúť. Sprchovací kút ušetrí priestor, náklady na vodu aj čas. Je dokázané, že ľudia sa sprchujú kratšiu dobu, než si doprajú v kúpeli, a spotrebujú dokonca menej vody. Vaňa zase znamená relaxáciu, pohodlie. Keď už sa pre vaňu rozhodnete, zadovážte si aj sprchovú zástenu, budete môcť vaňu lepšie využívať aj ako kút.

Dva v jednom alebo kúpeľňa plus toaleta?

Spojenie kúpeľne a toalety do jednej miestnosti síce zaručí viac miesta (napríklad aj pre inú miestnosť), ale v prípade viacerých členov domácnosti to je nepraktické a nehygienické. Naviac tým strácate priestor pre malé kúpeľňové skrinky či iné úložiská. Ak nemáte inú možnosť, aspoň ukryte toaletu za posuvné dvere, sklenenú stenu, tenkú priečku, skrinky. Úložnej plochy totiž nie je nikdy dosť.

Mať, či nemať v malej kúpeľni práčku?

Pokiaľ to technické riešenie umožňuje, odsuňte ju do chodby, komory alebo kuchyne. Ak v kúpeľni byť musí, zaobstarajte si úzku a plnenú z vrchu.

Kam schovať všetky kúpeľňové doplnky?

Využite závesné skrinky, kam uschováte uteráky a množstvo drobností. Skrinky vybavte poličkami, háčiky poslúžia na zavesenie čohokoľvek. Neprehliadajte organizéry, priečinky, skrinky vysoké aj menšie - najlepšie závesné, zásuvky, ktoré sa dajú celé vysunúť alebo dokonca skrinky s košom na bielizeň. Nezabudnite na plochu pod umývadlom, opäť priestor pre ďalšiu skrinku.

Ako „nafúknuť“ malú kúpeľňu?

Optické zväčšenie priestoru docielite jasnými a svetlými farbami, prírodnými dekormi, lesklým povrchom, v ktorom sa priestor odráža. Obrovskú službu preukážu zrkadlá alebo celá zrkadlová stena. Galérka zase ponúkne ďalší úložný priestor, osvetlenie opäť kúpeľňu na pohľad zväčší.

Aj minikúpeľňa môže byť pastvou pre oko. Vieme, ako na to. Poďte sa inšpirovať k nám na e-shop, do nášho showroomu vo Svitavách alebo do niekterého z kúpeľňových štúdií!

 A akú kúpeľňu máte doma vy? 

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.