Na čo dať pozor pri rekonštrukcii kúpeľne?

Na čo dať pozor pri rekonštrukcii kúpeľne?

30. 11. 2016

Možno vám už došla trpezlivosť so súčasnou podobou vašej kúpeľne a rozhodli ste sa, že dozrel čas na zmenu. Bude sa rekonštruovať, prestavovať a meniť!

Poradíme vám, na čo sa zamerať

Ak máte predstavu, ako bude vaša nová miestnosť vyzerať, vyberte toho, kto rekonštrukciu vykoná. To totiž bude zásadné pre šťastný koniec. Ak zvolíte remeselníka, pravdepodobne niečo ušetríte, ale na vás bude organizácia stavby. Ak si priplatíte a objednáte rekonštrukciu u firmy, okrem zaplatenia by ste sa nemali o nič starať. Snáď nemusíme zdôrazňovať, že by ste mali mať spísanú zmluvu o dielo, v ktorej bude jasne stanovená cena, čo všetko rekonštrukcia obnáša a termín dokončenia. Čo vás teda môže zaskočiť? Peniaze naviac pri objavení sa nečakaného problému a tiež odďaľovanie termínu predania.

Kúpeľňu budete používať vy a členovia vašej rodiny, a to každý deň - a nie ten, kto príde náhodou na návštevu. Preto by sme dali prednosť praktickosti a útulnosti pred ohromujúcim dojmom. Uvedomte si, aké zvyky majú členovia vašej rodiny, a podľa toho plánujte rozmiestnenie sanitárnych prvkov aj nábytku. Zistite zhruba ceny práce, materiálu aj vybavenia, aby ste vedeli, že máte dostatok prostriedkov, a že v polovici rekonštrukcie nebudete nútení skončiť a čakať, kým našetríte. A pozor, väčšinou platí, že sa objaví nejaký nečakaný výdavok, takže je viac než prezieravé mať istú rezervu.

Plánujte

Pri celkovej rekonštrukcii by mal byť plán nasledujúci:

 • búracie práce (alebo preč so starou kúpeľňou)
 • čistiace a prípravné práce pre stavbu
 • okná
 • plyn
 • kúrenie
 • elektroinštalácie a vodoinštalácie
 • murárske a obkladačské práce
 • maliari
 • elektromontéri (na vypínače, svetlá, zásuvky)
 • podlahy
 • dvere a nábytok (pre ten si príďte k nám)

Kde nešetriť a kde naopak ušetriť?

Na každú prácu je dobré zohnať konkrétneho odborníka. Časť by ste napríklad zvládli sami, ale kvôli preceneniu vlastných schopností už stroskotal nejeden kutil (a bol vytopený nejeden sused). Pri výbere zisťujte referencie, vypytujte sa, nechajte si predložiť fotografie rekonštrukčných prác. Nevypláca sa šetriť na materiály, tie kvalitné zaručia dlhšiu životnosť, lepšie schopnosti. Skôr využite množstevných zliav, sezónnych výpredajov.

Základom je premýšľať a premýšľať, nie každá rekonštrukcia musí byť dobrá. Ak máte možnosť, poraďte sa s niekým, kto už podobnou skúsenosťou prešiel. Sme tu pre vás.

(Zdroj fotografií - pexels.com)

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.