Sprchovací kút, alebo vaňa?

Sprchovací kút, alebo vaňa?

24. 11. 2016

Zariaďujete si novú kúpeľňu? Rekonštruujete pôvodnú? Premýšľate o tom, ako vybaviť hygienické zázemie na chalupe? Potom úplne iste premýšľate nad tým, či zvoliť sprchovací kút, alebo vaňu. Ako takmer všetko na svete majú obe varianty svoje výhody aj nevýhody.

Pri plánovaní si uvedomte, že je potrebné dať pozor na niekoľko zásadných vecí

Je potrebné vedieť, kde sú rozvody vody a kde odpady. Výber mnohokrát zužuje veľkosť miestnosti a jej členitosť. Jedným z určujúcich momentov by mala byť rozloha kúpeľne. Pretože neplatí, že kam sa vojde sprchovací kút, napcháte aj vaňu, hoci len maličkú. V ideálnom prípade, ak vás rozmery kúpacej miestnosti nelimitujú, zvoľte kút aj vaňu. Podľa momentálnej nálady si vyberiete, či využijete rýchlu sprchu, alebo dlhý relax vo vani. Ak ale musíte medzi oboma možnosťami voliť, zvážte - a napríklad so všetkými členmi rodiny - všetky pre a proti.

Sprchovací kút je praktický

Sprchovací kút je jednoznačne menej náročný na priestor a naviac existujú aj luxusné kúsky, ktoré svojou veľkosťou vaňu aj niekoľkonásobne tromfnú. Sprcha sa bude najskôr pozdávať tomu, kto drží rodinnú kasu. Sprchovanie je rýchlejšie, čo znamená úsporu vody, teda peňazí a vlastne aj času. Sprchovanie je naviac hygienickejšie, pretože ihneď spláchnete všetok pot a prach. K našej koži je tiež šetrnejšie. Kto z vás mal po pobyte v sprche „zvraštenú“ koži ako mávame po povaľovaní vo vani? V neposlednej rade je potrebné myslieť na členov vašej domácnosti. Pre kút by určite hlasovali ľudia starší alebo hendikepovaní. Je totiž lepšie prístupný a môžete si ho zaobstarať so sedátkom.

Vaňu ale nezavrhujte

Uvoľnenie a skľudnenie po únavnom dni alebo po športovaní je viac než príjemné. Dobu, po ktorú budete relaxovať vo vode prevoňanej penou, olejmi, výťažkami z bylín alebo solí, zvolíte vy a patrí len vám. V kúpeli si odpočiniete po fyzickej aj psychickej stránke, a ak ste sa vrátili z vonku zmrznutí, nie je nič krajšieho než ponoriť sa do horúcej vody. Ak máte masážnu vaňu či podložku, doprajete zároveň unavenému telu masáž a uvoľnenie. Vaňu môžete považovať aj za ozdobu kúpeľne, vyberať môžete z rôznych tvarov, dĺžok a dizajnov aj farieb. A keď si k nej predstavíte pohár šampanského a voňavú napenenú vodu. Vaňa samozrejme ponúka aj možnosť osprchovania, len je vhodné zadovážiť si stenu, ktorú jednoducho vysuniete v prípade sprchovania.


Takže sprchovací kút, alebo vaňa? Je to na vás. Príďte sa k nám inšpirovať, čo by sa vám k nemu/nej hodilo... Skrinka s umývadlom, dizajnové zrkadlo alebo galérka?

(Zdroj fotografií - pexels.com)

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.