Ako sa starať o umývadlo?

Ako sa starať o umývadlo?

02. 11. 2016

Kto by si nechcel umývať ruky v čistom umývadle. Lesknúce sa umývadlo bez nánosu vodného kameňa, bez hrdze a prilepených vlasov je vraj vizitkou každej gazdinky a ženy. Ako docieliť to, aby práve vo vašej kúpeľni stálo umývadlo bez poškvrnky? Poradíme vám.

Dôležitá je pravidelnosť

Kvalitné umývadlo si žiada kvalitnú starostlivosť. Čistite ho jeden až dvakrát týždenne - podľa počtu členov domácnosti a ich ušpinenia - najlepšie prípravkami určenými k očiste kúpeľňového nábytku. Neodporúčame prípravok pieskovej konzistencie, ten se podľa našich skúseností pomerne zle oplachuje a v niektorých prípadoch môže aj poškodiť povrch. Tekuté prípravky sú lepšie, nakvapkajte priamo na ušpinenú plochu alebo na handričku, umyje, vydrhnite zaschnuté škvrny a dobre opláchnite vodou. Najvhodnejšie sú prípravky na nastriekanie, ktoré necháte určitú dobu pôsobiť a potom jednoducho opäť opláchnete.

Ako na škvrny a lesk?

Prípravky, ktoré sú na kúpeľňový nábytok, by si mali poradiť aj so škvrnami od vodného kameňa a so zvyškami mydiel. Pomôžu však aj ďalšie veci, ktoré máme väčšinou bežne v našich kuchyniach. Napríklad vodný kameň odstráni vriaci ocot. Hrdzavé miesta sa budú zase blýskať, keď na nich použijete citrónovú šťavu. A umývadlo získa nádherný lesk, ak ho potriete rozkrojeným citrónom.

Náš tip: Umývadlo vydrží dlhšie čisté, ak budete dodržiavať jednoduché pravidlo. Zakaždým, keď si umyjete ruky a zastavíte vodu, si utrite ruky a dosucha vytrite aj umývadlo a vodovodnú batériu. Je dobré, ak toto jednoduché pravidlo dodržiavajú všetci členovia domácnosti, tak sa upratovanie stane jednoduchším. Umývadlo totiž vydrží čisté ďaleko dlhšie, pričom jeho utretie vám zaberie len pár sekúnd. Ak začnete dodržiavať tento návyk, potom odporúčame častejšie vymieňať uteráky. Ak ste doposiaľ počas týždňa potrebovali dva uteráky, vymeňte ho ešte do tretice. Zároveň sa však nemusíte báť toho, že budú extrémne špinavé, veď budú utierať viac-menej čisté umývadlo.

Zadovážte si Dreja-Clean

Proti vodnému kameňu a baktériám máme niečo, čo s nimi bez problémov zatočí! Je to sada na ošetrenie povrchu keramických umývadiel Dreja-Clean. Ochráni vaše umývadlo, ktoré po aplikácii prípravku získa lepšie hygienické vlastnosti. Povrch umývadla totiž ošetríte prípravkom, ktorý naňho „natiahne“ povlak ochraňujúci umývadlo pred špinou a baktériami, a čo viac, nedovolí im usadzovať sa. Pýtate sa, ako je to možné? Vďaka lotosovému efektu: nečistoty sa nabaľujú na kvapky vody a po povrchu jednoducho stekajú.

Vy ešte nemáte Dreja-Clean? Poponáhľajte sa preňho k nám.

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.