4 kúpeľňové rutiny pre vaše batoľatá (ktoré by ste mali zaviesť do svojho života)

4 kúpeľňové rutiny pre vaše batoľatá (ktoré by ste mali zaviesť do svojho života)

19. 10. 2016

1/ Nočníkový tréning

Je vaše batoľa pripravené zložiť plienky? Medzi 18-24 mesiacmi je väčšina detí schopná dať najavo, že je potrebné “ísť” a použiť nočník. Kým začnete, skontrolujte, či je vaše dieťa oboznámené s nočníkom. Je potrebné im povedať, čo to je a ako ho používať. Povedzte im, že ich kamaráti z knižiek alebo z filmov tiež používajú nočník.

Nočník by mal zostať každý deň na rovnakom mieste, takže vaše batoľa bude vedieť, že je vždy na tom istom mieste v prípade núdze. Najlepšie je umiestniť ho v blízkosti WC alebo kúpeľne. Možno bude dobrý nápad, keď “pôjdete” v rovnakú dobu. Naučte sa napríklad nejakú pesničku, ktorú budete spoločne pohmkávať vždy, keď batoľa bude používať nočník. Batoľa to bude baviť a "udržíte" ho na ňom ľahšie.

2/ Ranná kúpeľňová rutina

Naučte deti rutine v kúpeľni. Keď budete chodiť do rovnakej kúpeľne, každý deň a v rovnaký čas, dieťa si tieto momenty zafixuje a naučí sa rutine. Pokiaľ vaše batoľa prebudí hlad, tak potom začnite rutinu v kúpeľni po raňajkách. Akonáhle bude jeho bruško šťastné, bude pripravené na návštevu kúpeľne. Vždy sa uistite, že je v kúpeľni teplo a že je tam všetko, čo potrebujete.

3/ Neporiadok

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je zbaviť sa akéhokoľvek neporiadku. Napríklad taký make-up sa veľmi ľahko vyleje, ak zostane otvorený. Jednoducho si odpracte svoju zbierku "pokladov" z umývadla. Ak tam máte kefku a ústnu vodu, tak to je v poriadku. Upracte toho čo najviac organizovaným spôsobom. Make-up vložte do nejakého sáčku na miesto, ktoré nebude prístupné vášmu dieťaťu. Zubné pasty a žiletky skladujte napríklad v skrini pod umývadlom nebo v zrkadlových skrinkách (galérkach).

4/ Raňajky

Aj keď sú raňajky naozaj jedným z najdôležitejších jedál dňa, neznamená to, že u nich musíte strácať množstvo času každé ráno. Začnite deň niečím jednoduchým a zdravým, ako je napríklad ovocný šalát alebo miskou ovsenej kaše.

Veríme, že vám naše tipy ušetria čas. A aké sú vaše ranné rutiny s deťmi?

(Zdroj fotografií - pexels.com)

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.