Trendy zo sveta kúpeľní: Umývadlo na dosku

Trendy zo sveta kúpeľní: Umývadlo na dosku

10. 10. 2017

Sledujete trendy v bytovom designe a chcete, aby vaša domácnosť bola štýlová? Potom vám asi neunikol aktuálny módny trend z oblasti kúpeľní – umývadlá na dosku!


desky koupelna

Vybrať si umývadlo nie je len tak. V súčasnosti môžete voliť z umývadiel keramických, z liateho mramoru, môžete si vybrať z rôznych tvarov, rozhodnúť sa pre hranaté umývadlo, či oválne. Môžete si tiež vybrať umývadlo klasické, umývadlo zasadené do nábytku alebo sa rozhodnúť pre výstrednejšiu a v súčasnosti veľmi obľúbenú alternatívu – umývadlo na dosku.

Minimalistická kúpeľňa

Áno, je to tak, klasické umývadlá pomaly nahradzuje trend umývadiel na dosku. Nemôžeme povedať, že by klasike úplne odzvonilo, ale sami ste si možno všimli, že trendy reštaurácie na svojich toaletách jednoznačne preferujú samostatné umývadlá, ktoré sa pripevnia na umývadlovú dosku. Rovnako tak vašej pozornosti určite neuniklo, že minimalizmus a organické tvary sa objavujú aj v nových a rekonštruovaných kúpeľniach vašich priateľov. Okrem supermodernej vane a sprchy, je práve umývadlo designová dominanta kúpeľne.

 Minimalistická koupelna s oválným umyvadlem

Ako si vybrať umývadlovú dosku?

V Dreji si môžete vybrať umývadlové dosky z lamina v množstve drevodekorov (obľúbený wenge, útulné cafe), v modernom designe betónu alebo v klasických lesklých farebných prevedeniach. Stačí si dobre premyslieť koncept kúpeľne, a potom už len zadať svoju požiadavku na našom webe.

Určite dobre pomerajte priestor vo svojej kúpeľni. Šírku dosky môžete zvoliť podľa svojho priania, štandardne v rozmedzí 60-270 cm. Hrúbka umývadlovej dosky je pevne stanovená na 5 cm, hĺbka na 50 cm. K umývadlovej doske na mieru si môžete zvoliť konzoly (minimalistickú lesklú alebo skrytú), sifón (okrúhly alebo hranatý) a na požiadanie vám vyrežeme do dosky otvor pre sifón aj batériu.


deska koupelna

Aké zvoliť umývadlo?

Takže dosku už máte vybratú, teraz ostáva otázka, aké si vybrať umývadlo. Aby farieb nebolo v kúpeľni moc, umývadlo nechajte v klasickej bielej. Asi sa zhodneme na tom, že k minimalistickej doske sa hodí funkčné umývadlo s jednoduchými a čistými líniami. Ak máte radi prírodu a organické tvary, určite siahnite po oválnom umývadle Triumph. Ak je vám bližšia prísna strohosť, objednajte si hranaté umývadlo Kube.

Slúži vaša kúpeľňa viac ako 3 rodinným členom? Zvážte zaobstaranie 2 umývadiel! Je to úžasne praktické. Vaše deti si aspoň ráno môžu čistiť zuby naraz a nehádať sa o umývadlo :-) V takom prípade majte na pamäti, že je potrebné zvoliť umývadlovú dosku väčšiu a podoprieť ju viacerými konzolami.

Skrinka pod umývadlo na dosku

Vaša designová kúpeľňa sa už rysuje! Minimalistické umývadlo dopĺňa jednoduchá umývadlová doska. Na ňu môžete kdečo položiť, ale predsa len je dobré mať aj ďalšie úložné priestory. Čo by ste povedali na skrinku pod umývadlo na dosku? Alebo sa do vašej kúpeľne hodí samostatná závesná kúpeľňová skrinka? Alebo snáď máte radšej netradičnú niku?

Koupelnový nábytek Storm s nikou

Pokiaľ nepotrebujete konkrétny rozmer dosky, ale dávate prednosť hotovej zostave, určite si nenechajte ujsť náš minimalistický klenot Storm, ktorý doslova rozbúri svojim moderným designom každú kúpeľňu :-) U tohto radu si môžete zvoliť umývadlo oválne, ale aj hranaté. Vzhľadovo do modernej koncepcie kúpeľní zapadá aj náš rad Tower so sklenenou doskou a v trendy betónovom designe.

koupelnové desky

Zvažujete umývadlo na dosku? Pomohli sme vám s výberom? Napíšte nám do komentára!

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.