Kúpeľňové trendy v roku 2021

Kúpeľňové trendy v roku 2021

11. 03. 2021 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Jar je za dverami a všetci už netrpezlivo čakáme, kým vypukne naplno. Niektorí sa vydajú na prvú jarnú prechádzku, iní sa pustia do rekonštrukcie kúpeľne, pre ktorú je jar tým najvhodnejším obdobím. Pokiaľ sa aj vy chystáte vrhnúť na novú kúpeľňu, mohlo by vás zaujímať, ako je to s trendmi v kúpeľňovom nábytku pre rok 2021.

Príroda v kúpeľni

Najzásadnejšie prehovorila do tohtoročných trendov príroda, ktorá je pre nás zdrojom odpočinku a relaxácie, a preto sa ju stále viac snažíme integrovať do našich domovov. Jej vplyv sa už niekoľko rokov premieta predovšetkým do výberu materiálov.

Môžete sa vydať cestou v chladnejších tónoch s jasnou voľbou v podobe betónu, kameňa alebo mramoru, alebo pre vás bude rozhodujúci pocit útulnosti a tepla domova. To sa potom ponúkajú drevodekory, ktoré vám to všetko doprajú a naviac vyzerajú elegantne. V našej ponuke môžete vyberať z 11 krásnych drevodekorov, ako sú napríklad Arlington, Nebraska, Tobacco alebo Breza

Koupelnová skříňka BIG INN SZZ2 80Kombinácia drevodekoru a svetlozelenej farby na stenách presvetlí celú kúpeľňu a urobí z nej svieži a útulný priestor. Na obrázku umývadlová skrinka VARIANTE SZZ2 80 v dekore Nebraska a s umývadlom Harmonia.

A čo farba?

Každý rok vyhlasuje niekoľko organizácií v spolupráci s dizajnérmi farbu roka a tohto roku sa ich o tento titul "pobije" hneď niekoľko. Spoločnosť Pantone prišla pre rok 2021 s veľmi zaujímavou kombináciou, založenou na stálici medzi trendmi - sivej farbe a k nej farbu žltú, ktorá symbolizuje optimizmus, svetlo a dobrú náladu. Teda presne tie vlastnosti, ktoré v súčasnej dobe potrebujeme.

Kombinace umyvadlové desky s odkládací deskou a vysokou skříníSivý odtieň je trend, ktorý len tak nevymizne, a tak sa nemusíte báť, že za dva alebo tri roky bude vaša kúpeľňa out. Na obrázku kúpeľňový nábytok Dreja v dekore Galaxy pripomínajúcom mramor.

O slovo sa aj v tomto prípade hlási príroda. Farebné spektrum doplní o zelenú farbu, ktorú odporúčame skôr pre steny, prípadne pre nejaké detaily. Určite ale nevoľte len tak. Odtieň zelenej by mal byť zvolený v závislosti na tom, aké máte požiadavky, ako má interiér pôsobiť alebo čo je pre vás príjemnejšie. Útulnejšiu atmosféru docielite s temnejšou farbou, a pre viac svetla naopak odporúčame svetlejšie tóny

Koupelnový nábytek MODULEZelená do kúpeľne patrí a záleží len na vás, či s jej pomocou necháte vyniknúť nábytok alebo si naopak trúfnete na temnejšiu farbu. Inšpirovať sa môžete napríklad našou umývadlovou skrinkou MODULE SZZ2 120 s doplnkovou skriňou DOS SNZ1 60.

A aké umývadlo?

Čím väčšie, tým samozrejme lepšie. Obľuba dvojumývadiel výrazne stúpa a aj tohto roku budú hitom. A dôvod? Sú veľmi praktické, predovšetkým pre početné rodiny a dobre sa udržiavajú. V Dreji sme sa na dvojýmyvadlá zamerali už skôr a výsledkom je napr. solídne dvojumývadlo Hamonia 125 so svojim hranatým tvarom.


Umyvadlová skříňka BON s dvojumyvadlem HarmoniaDvojumývadlo sa vám môže zdať ako zbytočnosť, ale je naozaj funkčné a v početných rodinách môže vyriešiť množstvo problémov pri rannej hygiene. Na umývadlovej skrinke BONO SZZ2 125 vyzerá skutočne krásne.

Veľká zrkadlová plocha

Budete sa diviť, ale tohto roku budú IN veľké zrkadlá. Tak veľké, ako len vám to kúpeľňa umožní. Výsledkom bude vzdušná kúpeľňa, a pokiaľ umiestnite zrkadlo bližšie k oknu, privedie vám do miestnosti viac svetla.

Koupelnové zrcadlo STRIPE s bočním osvětlenímVeľké zrkadlo je ideálne v menších kúpeľniach, a pokiaľ ho podporíte aj osvetlením, dostanete z priestoru svojej kúpeľne maximum. 

Zrkadlo tiež odporúčame opatriť osvetlením, prípadne ho zakúpiť s už integrovaným svetlom. Pri väčších rozmeroch sa svetlo krásne rozprestrie po miestnosti a predovšetkým večer vykúzli parádnu atmosféru. A čo vám môžeme ponúknuť? Osloviť by vás určite mohli naše rady zrkadiel STRIPE s bočným osvetlením alebo rady NIGHT a VITTA s regulátorom stmievanie.

Zrkadlo NIGHT ZCO 120
Kolekcie Night

skladom

NIGHT ZCO 120, zrkadlo s LED osvetlením a vypínačom vr. regulátora teploty svetla a stmievania.

Detail

Vhodnou alternatívou k integrovaným svetlám sú externé. Zrkadlu pridajú na elegancii a spoľahlivo presvietia celý priestor okolo umývadlovej skrinky. Pre tieto potreby máme v ponuke svetlá PINO alebo TAPI

Doplnky hrajú veľkú rolu

Vybrali ste nábytok, obklady, vaňu alebo sprchu a stále vám niečo chýba? Niečo šmrncové? Každý z nás chce dať svojej kúpeľni niečo osobité a charakteristické. S tým môžu pomôcť zaujímavé a výrazné detaily - práve tu máte možnosť popustiť uzdu svojej fantázii. Čo vás určite tohto roku ohromí, sú tmavé prvky, najlepšie potom čierne matné alebo v lesku. Batérie, úchytky a ďalšie kovové prvky, ktoré dodajú nábytku niečo extra.

Umyvadlová skříň Q MAX s černými úchytkamiČo hovoríte na čierne úchytky? Podľa nás krásne vyniknú a podporia celkový dojem z nábytku.

Príroda, príroda a zase príroda. Okrem materiálu a farieb je vegetácia z pohľadu dizajnérov v tomto roku vhodnou cestou, ako si zútulniť priestor. Na parapety, poličky či na iné miesta, ktoré nepotrebujete využívať, môžete postaviť niektoré rastliny, ktoré sú vhodné do vlhkého prostredia. Ale pozor, nie je to o tom, mať doma botanickú záhradu alá "tropický prales", ale dostať do svojej blízkosti skutočný a zdraviu prospešný kus prírody.

Riaďte sa tým, čo sa vám páči

Ako vidíte, trendy sú aj tohto roku výživné a samy nevieme, čomu by sme dali prednosť. Pamätajte ale, že vždy by ste sa mali riadiť tým, čo je vám blízke. Trendy sú tu od toho, aby vás inšpirovali, a nie aby vám niečo vnútili. Takže hodne zdaru pri výbere nového nábytku do kúpeľne, a ako vždy platí - sme tu pre vás a radi vám s čímkoľvek poradíme.

Za Dreju,

Lukáš

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

Článok pre vás napísal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek Ďalšie články od autora

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.