Kúpeľňový nábytok z HPL materiálu

Kúpeľňový nábytok z HPL materiálu

04. 11. 2021 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Kúpeľňa. Oáza kľudu, pohodlia, a miesto, kam sa chodíme zrelaxovať. Jej nábytok vyberáme starostlivo, dlho a väčšinou chceme, aby nám vydržal čo najdlhšie. Ak pominieme výrobné postupy a kvalitu materiálov, sú tu ešte dva faktory, ktoré životnosť kúpeľňového nábytku výrazne ovplyvňujú – vlhkosť a voda.

Zatiaľ čo na vlhkosť máme v Dreji páky, naše skrinky sú vďaka technologickým postupom na 100 % rezistentné voči vlhkosti, tak s vodou už to nie je tak jednoduché. Aj tak ale máme jedno eso v rukáve, ktoré vám môže v boji s vodou pomôcť. HPL materiály.

O jeho výrobe

Kúpeľňový nábytok vyrábame z dvoch základných materiálov - z LTD dosiek (laminovaná drevotriesková doska) a MDF dosiek (drevovláknité dosky). Okrem toho ale používame aj špeciálny HPL materiál (High Preassure Laminat).

O čo ide? O vysoko odolný materiál, ktorý sa vyrába na báze termosetických živíc, vďaka čomu má dlhodobo veľmi výborné vlastnosti, a preto je vhodným materiálom do exteriérových, ale aj do interiérových priestorov. Základom HPL materiálu sú vláknité výstuže rôznej plošnej hmotnosti, ktoré sú impregnované tvrdou syntetickou živicou. Jednotlivé vrstvy sa potom skladajú na seba, a potom pri teplote 150°C lisujú. Tým sa všetky vrstvy zlepia do homogénneho a odolného materiálu s uzavretým povrchom bez pórov.

HPL materiálZákladom je vrstva výstuží, najčastejšie z papiera, ktoré sa poja pomocou živice a následne lisujú. Pri výrobe kúpeľňového nábytku sa potom následne aplikujú na pevné jadro - LTD alebo MDF materiály.

Výhody použitia vysokotlakového laminátu

Svojou charakteristikou zaručuje HPL materiálu veľkú odolnosť, ako proti nárazom a iným mechanickým poškodeniam, tak aj proti chemikáliám alebo proti pôsobeniu klimatických podmienok. A čo viac, údržba tohto materiálu je veľmi jednoduchá

Kľúčovým benefitom HPL materiálov je ale ich 100% odolnosť proti vlhkosti. Vďaka tomu je veľmi často používaný práve pri výrobe kúpeľňového nábytku. Naviac HPL materiál zvyšuje odolnosť nábytku proti vode. Pri pobyte a používaní kúpeľne ale pamätajte na to, že ochrana proti vode nie je stopercentná. Je možné ju ale rapídne zvýšiť pravidelnou údržbou. Pokiaľ by ste sa teda niekedy zamýšľali nad zaobstaraním nábytku z tohto materiálu, tak nezabudnite v kúpeľni pravidelne vetrať a mokrý nábytok otierať.

Koupelnový nábytek MODULEVýborné vlastnosti dané výrobou HPL materiálu zaručujú kúpeľňovému nábytku vysoký stupeň odolnosti proti vode, mechanickému poškodeniu a takmer stopercentnú odolnosť proti vlhkosti.

Kúpeľňový nábytok Dreja

HPL materiál si postupne hľadá cestu aj do nášho sortimentu. V súčasnosti využívame a ponúkame výrobu z vysokotlakového laminátu u celého radu kúpeľňových nábytkov.

Umývadlové dosky

Fenomén súčasnosti a zástupcu minimalizmu – umývadlové dosky, vyrábame aj z vysokotlakového laminátu (okrem úpravy D03 Café a lakovaných úprav). K dispozícii máte ale celý rad dekorov a drevodekorov. Pokiaľ je vašim cieľom moderná a vzdušná kúpeľňa, ktorá vám vydrží, sú umývadlové dosky tou správnou voľbou.

Umyvadlová deska z HPL materiáluŽiadaným artiklom súčasnosti sú umývadlové dosky. Kúpeľni zaručujú vzdušný a minimalistický nádych a vďaka nášmu HPL materiálu aj veľmi dlhú životnosť.

MODULE a INVENCE

Dve naše popredné a obľúbené kolekcie ponúkame prevažne s umývadlami na dosku, vďaka čomu vzniká na povrchu skrinky praktický odkladací priestor. Počas používania ale príde tento priestor veľmi často do kontaktu s vodou a doska tým trpí. Preto je možné vyrobiť najnovšie tieto skrinky s vrchným plátkom z HPL materiálu (okrem D03 Café a lakovaných úprav).

Umyvadlové skříňky MODULE a INVENCEExponované miesta umývadlových skríň radu MODULE (vľavo) a INVENCE (vpravo) je možné najnovšie chrániť pomocou vrchného plátku z vysokotlakového laminátu. Nábytku zaručí vysoký stupeň odolnosti a pri správnej údržbe aj dlhú životnosť.

Ako si nábytok z HPL materiálu objednať?

Je to jednoduché. Pokiaľ vás zaujal minimalizmus umývadlových dosiek, stačí si vo výbere vybrať variant s HPL, následne dekor, šírku, objednať a je to. U kúpeľňového nábytku MODULE a INVENCE sa u každého produktu pod výberom povrchových úprav nachádza tlačidlo výberu HPL materiálu. Opäť stačí kliknúť a my už budeme vedieť. :) 

Výběr HPL materiálu u kolekcí MODULE a INVENCE
Vybrať si umývadlovú skrinku s vrchným plátkom z HPL materiálu je veľmi jednoduché. Vyberiete si požadovanú skriňu kolekcií MODULE a INVENCE (pozor, len tie, ktoré majú umývadlo na dosku) a dole pod výberom dekorov zadáte voľbu HPL. 

Doporučenie na záver

Dlhodobá udržateľnosť je našim primárnym cieľom. Vďaka nášmu know-how už sme sa dostali veľmi ďaleko a HPL materiál je toho dôkazom. Nezabudnite ale, že nie je stopercentne vodeodolný a vyžaduje priebežnú starostlivosť. Predovšetkým vetranie a stieranie vody z jeho povrchu. Len tak si budete môcť užívať svoju vysnívanú kúpeľňu dlhé roky.

Vaša Dreja

 

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

Článok pre vás napísal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek Ďalšie články od autora

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.