Ako vybrať galérku a čo v nej nesmie chýbať?

Ako vybrať galérku a čo v nej nesmie chýbať?

29. 09. 2020 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Kúpeľňové galérky sú stále obľúbeným prvkom v našich kúpeľniach, pretože sú veľmi praktické a elegantné. Viete, ako si ale vybrať tú správnu galérku alebo ako najlepšie využiť jej úložný priestor? To všetko a mnoho ďalších informácií na vás čaká v našom článku. Čítajte ďalej!

Výhody galérok

Ako už bolo naznačené, galérky, označované tiež niekedy ako zrkadlové skrine, majú v kúpeľniach dôležitú funkciu, presnejšie povedané, dve. V prvom rade zaisťujú úložný priestor, ktorého veľkosť sa odvíja od rozmerov galérky, a ktorý je nenahraditeľný, pokiaľ nechcete mať umývadlo zaplnené rôznymi predmetmi, od zubných kefiek až po mydlo. Všetko s prehľadom uložíte do galérky, ktorá je vo väčšine prípadov vnútri delená na niekoľko sekcií.

Kúpeľňové galérky sú veľmi praktické, pokiaľ potrebujete skĺbiť potrebu zrkadlovej plochy s úložným priestorom. Na obrázku trojdverová galérka ASTON GA3OE 120.

Druhým dôvodom, prečo si galérky zaobstarávame, je ich zrkadlová plocha, ktorá s prehľadom alternuje zrkadlám a naviac je u viacdverových galériek prakticky delená dvierkami. Vďaka tomu sa pohodlne dostanete ku svojim veciam vnútri bez toho, aby ste obmedzovali kohokoľvek iného, kto sa potrebuje momentálne pozerať do zrkadla.

Ako vybrať galérku?

V prvom rade by ste sa mali riadiť tým, aký veľký priestor máte v kúpeľni a úmerne tomu zadovážiť aj zodpovedajúcu skriňu. Pamätať by ste ale tiež mali na umývadlovú skriňu, s ktorej šírkou by mala galérka „lícovať“. Rovnako ako u zrkadiel by nevyzeralo pekne, pokiaľ by jeden z prvkov bol širší. Pokiaľ spĺňate tieto podmienky, môžete sa už riadiť tým, čo sa vám páči, aký variant chcete, aké police, či chcete osvetlenie atď.

V prípade osvetlenia ale pamätajte na stavebnú pripravenosť (prívod elektrického prúdu, zásuvky atď.), ktorú by ste mali mať hotovú už pred zakúpením galérky.

Galerka AIR GA2OE 120Galérky by sme mali vyberať v závislosti na veľkosti kúpeľne a vždy tak, aby bola rovnako široká ako umývadlová skriňa. Na obrázku nábytok kolekcie COLOR s dvojdverovou galérkou AIR GA2OE 120.

Rozdelenie priestoru

Tak ako v doplnkových skriniach aj v galérkach sa snažíme držať istý systém. Reč je o vnútornom rozdelení pomocou políc. V Dreji vyrábame ako sklenené, tak drevené nastaviteľné police, ktoré si môžete prispôsobiť podľa aktuálnej potreby alebo podľa rozmerov ukladaných predmetov. U dvojdverových galérok dodávame dve nastaviteľné police, u trojdverových variant šesť políc. Vďaka nim vzniká vnútri galérky prehľadný priestor a záleží len na vás, čo a akým spôsobom v ňom uložíte.

Galerka SANI se dvěma dřevěnými policemiVšetky galérky z ponuky Dreji majú praktické police, ktoré si môžete ľubovoľne nastaviť ako v prípade dvojdverovej galérky SANI GA2O 80.

Ako si veci zorganizovať?

Základom poriadku je organizácia. Môže sa vám to zdať ako hodne individuálna záležitosť, ale myslím, že sa všetci zhodneme na niekoľkých základných veciach, ktoré by nám nemali v galérkach chýbať. V prvom rade to sú hygienické potreby, teda zubná pasta, kefka, mydlo a rôzne krémy. Dôvod je jednoduchý! Tieto predmety máme tendenciu odkladať na plochu umývadla, kde sa po ich použití usádza voda a iné nečistoty. Skladovaním týchto vecí mimo umývadlo si tak zjednodušíme jeho údržbu a zachováme pohľad na krásne tvary keramického umývadla. Pokiaľ si veci triedime podľa frekvencie používanie, tie najčastejšie používané by sme mali uchovávať na dosah, teda v spodnej časti galérky.

Vnútrajšok galérok je veľmi praktický na uloženie drobnejších predmetov, které si môžete ľubovoľne poskladať podľa veľkosti, podľa frekvencie používania či akýmkoľvek iným spôsobom. Z hľadiska organizácie nenahraditeľná vec.

S hygienou sa spájajú aj rôzne doplnky - krémy, šampóny, kondicionéry a iné predmety, ktoré sú pro nás síce dôležité, ale nepoužívame ich tak často, ako napríklad kefku a pastu. Aj tak by ale v galérke nemali chýbať. Ďalšou nevyhnutnosťou, ktorá dokonale podčiarkuje význam galérky, sú parfumy, o ktoré nechceme prísť a vďaka galérkam budú bezpečne uložené. Čo do galérok nedávame, sú ťažké alebo naopak veľké predmety, a veci, ktoré by mohli byť zdravotne nebezpečné.

Hierarchia v galérke by mala byť pevne daná. V najspodnejšej časti, teda tej najbližšej, ukladáme predmety, ktoré používame najčastejšie. Na prvú policu potom predmety menej používané a najvyššie od nás by mali byť cennosti ako parfumy či drahé kolínske. Je to bezpečné a mimo dosah detí.

 

Čím vás galérky ešte prekvapia?

Nech už si vyberiete akúkoľvek galérku, veľmi skoro zistíte, že nejde len o elegantný prvok, ale aj o funkčný nábytok, vďaka ktorému môžete mať veci v kúpeľni krásne uložené a zorganizované. Tým ale výhody galérok zďaleka nekončia. Galérky si môžete zadovážiť aj s integrovaným osvetlením alebo pre lepšie pohodlie aj s vypínačom a zásuvkou. Okrem toho môžete v ponuke Dreji nájsť aj vstavané galérky GRID. O ich kvalitách a vlastnostiach si môžete podrobnejšie prečítať v článku  "Zrkadlová skrinka, alebo len zrkadlo? V Dreii dokážeme 2v1".  Novinkou sú tiež galérky radu FOCUS, ktoré medzi ostatnými galérkami vynikajú charakteristickou nikou pod hlavným úložným priestorom.

Galerky FOCUSGalérky FOCUS vyrábame v jedno-, dvoj- alebo trojdverových variantoch a oslovia vás predovšetkým odkladacím priestorom v otvorenej nike. Ideálne, pokiaľ si chcete na chvíľu odložiť prsteň, hodinky alebo inú cennosť.

A ako sa ku galérkam staviate vy? Máte ich skôr na okrasu alebo skutočne využívate ich funkcie naplno? Napíšte nám svoj názor do komentárov a pokiaľ by vás čokoľvek zaujímalo, môžete nám napísať na info@drevojas.cz.

Za Dreju,

Lukáš

 

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

Článok pre vás napísal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek Ďalšie články od autora

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.