Ako je to s nožičkami u našich skríň?

Ako je to s nožičkami u našich skríň?

12. 10. 2021 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Veľmi často sa nás pýtate, či je možné u našich skríň namontovať nožičky. Ide a nejde. Ako to? Napísali sme pre vás podrobný článok, kde vám všetko vysvetlíme a navrch prihodíme pár rád. Čítajte ďalej!

Ako to teda je?

Hneď na úvod vám povieme zásadnú informáciu - všetky naše skrinky sú konštruované len na zavesenie a vždy tomu tak musí byť. Dôvod? Je to jednoduché, bezpečnosť a dizajn. Poďme si to poporiadku rozobrať.

Vešiame

Kúpeľňa síce nie je detské ihrisko, ale úprimne, deti sú pekní nezbedníci a nikdy neviete, čo sa môže prihodiť. U zavesenej skrine máte istotu, že sa neprevráti a následne nepoškodí. Avšak pozor, aj zavesená skriňa má svoje limity a akokoľvek si na ňu sadať, vešať sa či vystrájať iné kúsky, môže dopadnúť zle. Ale nemaľujme hneď čerta na stenu, že?

Montážní návodKu všetkým výrobkom dodávame aj prehľadný návod, ako skrinku zavesiť. Je to jednoduché, rýchle a pohodlné. Návod tiež nájdete na našom e-shope. Vždy na stránke vybraného produktu, v cca polovici stránky po pravej strane.

Veľkou výhodou zavesenej skrine je jednoduchšia údržba okolitých priestorov. Kto má nábytok s nožičkami a pravidelne v kúpeľni upratuje, tak vie, že sa nožičky pletú. Pod skriňou poriadne nevysajete, nieto ešte sa tam dostať s metlou či handrou. U zavesených skríň se vám toto nestane. Údržba bude jednoduchá a hlavne to budete mať „ein, zwei“ hotové. 

Koupelnová skříňka PROJECT BENEFITČo myslíte, nie je lepšie, keď máte pod skrinkou voľný priestor? Údržba bude hneď jednoduchšia.

A ako vôbec také zavesenie u našich skríň funguje? U umývadlových skriniek používame hneď niekoľko závesných systémov - značky Basic, Camaro a Rokar. Ide o veľmi kvalitné kovania a ich inštalácia je veľmi jednoduchá. Okrem toho používame tiež u doplnkových skríň a galériek praktický závesný systém Marcell. Jeho základom sú dve platformy (o nosnosti 50 kg), na ktoré už stačí len skriňu zavesiť.

A čo viac? Zavesenie nábytku je veľmi jednoduché. Od nás dostanete návod, s ktorým nemôžete urobiť chybu.

A čo keď mám sadrokartón?

Je to jednoduché. Pred každou inštaláciou si preverte, ako je na tom vaše murivo v kúpeľni. Pokiaľ máte sadrokartón, musíte počítať s inštaláciou nábytku a jeho kotvením do výstuhy, nie len do samotného sadrokartónu. Pokiaľ by došlo k narušeniu statiky a nábytok spadol a poškodil sa, nebola by uznaná reklamácia a náhrada. Pokiaľ si teda nie ste istí, povolajte radšej odborníka. Kúpeľňu tak budete mať bez nervov a pohodlne.

Montáž koupelnového nábytkuPokiaľ si nie ste istí, radšej sa s inštaláciou obráťte na odborníka, prípadne môžete využiť služby našich montážnikov. Ale pozor, momentálne sú na roztrhanie.

Stále chcete nožičky?

No dobre. Pokiaľ si bez nich nedokážete skrinku predstaviť, máme pár tipov. V ponuke máme tri typy nožičiek. K umývadlovým skrinkám radu BIG INN si môžete prikúpiť a namontovať kužeľovité nožičky z chrómu o výške 10 cm. K radu PLUTO ponúkame tubovité nožičky BASIC a k radom Q MAX, GO, DOOR, Q Dverové, PROJECT BENEFIT potom 20 cm vysoké univerzálne nožičky.

Výber je veľký, ale pamätajte, že aj keď máte nožičky, tak musí byť skriňa vždy zavesená.

 Koupelnový nábytek PLUTO s nožičkamiNožičky majú v prípade nábytku od Dreji len dekoratívnu a podpornú funkciu. Nábytok musí byť vždy zavesený.

Pár rád na záver

Či už si vyberiete nábytok s nožičkami alebo bez, vždy majte na pamäti, že kým sa pustíte do rekonštrukcie kúpeľne, merajte, premýšľajte a vyberajte s rozvahou. Pokiaľ viete, že chcete ísť cestou závesného nábytku, myslite na to už pri rekonštrukcii. Základom je pevné murivo a nie je na škodu si urobiť prípravu dopredu. Všetky parametre, potrebné na zavesenie skrinky, vám bez problému dodáme a nájdete ich aj u nás na webových stránkach. V sekcii Na stiahnutie nájdete kompletnú stavebnú pripravenosť a okrem toho na stránke vybraného produktu aj podrobný montážny návod. 

To je z našej strany všetko. Možno vám príde, že nie sme priaznivci nožičiek, ale skutočne tomu tak nie je. Každému sa páči niečo a nám v Dreji moderný a vzdušný priestor.

Vaša Dreja

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

Článok pre vás napísal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek Ďalšie články od autora

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.