Aké farby budú vládnuť v roku 2022?

Aké farby budú vládnuť v roku 2022?

10. 01. 2022 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Kúpeľňa je ideálnym miestom pre experimentovanie. Môžete popustiť uzdu vlastnej fantázii, vybaviť si ju nábytkom či doplnkami podľa vlastných predstáv, alebo dať priestor aktuálnym trendom a ukázať, čo v nej vykúzlia. Rok 2022 je síce na svojom začiatku, ale už teraz poznáme niektoré trendy, ktoré mu budú vládnuť a celkom iste ovplyvnia nielen podobu kúpeľní, ale aj módu, dizajn a pod.

V nasledujúcom článku sme sa pre vás podrobnejšie pozreli na farby roku. Ktorá z nich bude tohtoročnou kráľovnou, ktoré ju doplnia, a ako môžu ovplyvniť vzhľad kúpeľne?  Či už premýšľate nad jej rekonštrukciou, alebo si chcete len tak počítať pri rannej káve, článok na tému "farby roku 2022" je tu a s ním aj januárová dávka inšpirácie. Pekné čítanie!

Spoločnosť Pantone vyberá

Celý rad dizajnových spoločností sa rok čo rok zamýšľa nad dopadmi uplynulého roku, nad tým, čo nám prinesie rok nový, a ako sa odrazí na našej spoločnosti a na každom z nás. Na tomto základe potom dokážu určiť, ktorá farba jasne vystihne náladu, pocity, ale hlavne život ako taký. Spoločnosť Pantone v posledných rokoch stavala na pastelové farby. Pripomeňme oranžový odtieň s jemným hnedastým nádychom z roku 2020 alebo Ultimate Grey a žiarivo žltú v roku 2021. A ani tohto roku tomu nebude inak. Tohtoročné trendy sa ponesú v duchu farby v odtieni modrej s červeným podtónom, jednoducho označovanej ako farba fialová, konkrétne pomenovanej ako Very Peri.

Barva roku 2022Farba roku - Very Peri je odtieňom modrej s červeným podtónom.

A aké je posolstvo tejto farby? Úprimne, máme za sebou náročné obdobie, dobu, kedy naša myseľ zažívala náročné situácie, ale hlavne prešla výraznou zmenou v globálnom slova zmysle. V mnohom bola nútená sa pretransformovať do digitálneho sveta, kde je nutné podporiť jej kreativitu, zvedavosť a odolnosť. A veselá farba, ako je fialová, nás v tom môže jednoducho podporiť a pomôcť nájsť stratenú chuť spoznávať.

Pýtate sa „a čo kúpeľne“?

Pre kúpeľne je fialový odtieň sviežim vetrom. Pre niekoho možno až príliš výrazným, ale ruku na srdce, o čom je fialová farba? O živote, o prebudení, o individualite, o nápade, a to všetko môžete jednoducho premietnuť aj do kúpeľne. Ako sa hovorí, medze sa mysli nekladú a dvojnásobne to platí v kúpeľňovom dizajne. Fialová totiž nemusí byť dominantnou farbou, môže hrať vo vašej kúpeľni vedľajšiu rolu, stačí sa len pohrať s vlastnou kreativitou a skúšať to. 

Koupelnový nábytek DřevojasFialová farba je veľmi výrazná a nesie so sebou mnoho pozitívneho. Čo iné tiež zrána potrebujeme, že? Ako farba steny tak bude ideálna a perfektne podčiarkne nábytok v drevodekore. Na obrázku umývadlová skrinka MODULE SZZ12 160 v dekore Oregon s dvojicou umývadiel Glance 60 a dvojicou zrkadiel STRIPE ZCO 60. Atmosféru dopĺňa vysoká skriňa DOS SVD3Z2K 50 s košom na bielizeň.

Tak napríklad, pokiaľ chcete kúpeľňu rozjasniť a súčasne zostať pri zemi, vymaľujte niektorú zo stien fialovou farbou, pridajte drevodekor a útulná kúpeľňa je na svete. Obzvlášť večer alebo pri sviečkach oceníte pôvab tohtoročnej farby roku. Je to na vás stále veľmi výrazné? Skúste vsadiť kartu na doplnky. Vyberte ich pár a decentne rozmiestnite po kúpeľni. Hneď bude živšia a vám každé ráno pripomenie, prečo je dobré vkročiť do nového dňa s dobrou náladou.

Nebeská voľba

Milovníci studenších tónov budú určite potešení, pretože ďalšou farbou roku je nebesky modrá. Tá vytvára decentný dojem a pôsobí elegantným pôvabom ľadovej kráľovnej. Neveríte? Je potom už na vás, akou atmosférou ju doladíte. Za nás je ale jednoznačne betón tým pravým materiálom, ktorý ju povýši z kráľovnej na cisárovnu.

Koupelnový nábytek v odstínu nebesky modráVidíte ten nádherný prienik minimalizmu a ľadovo krásnej nebesky modrej? Nebesky modrá krásne ladí s elegantne zaoblenou umývadlovou skrinkou DOOR SZD2 60, ktorú dopĺňa v duchu minimalizmu vstavaná galérka GRID GA2OE 60. Oba kusy nábytku vyrábame aj v individuálnom farebnom prevedení RAL, kde nebesky modrú nájdete, vaša kúpeľňa tak môže nebesky zažiariť.

Skúste zelenú

Hrejivým dojmom pôsobí tretia a tiež posledná farba, ktorej sa v článku budeme venovať, a to olivovo zelená. Pokiaľ milujete pastelové a teplejšie odtiene, je pre vás tou pravou. Olivová je hodne univerzálna, perfektne sa hodí na kúpeľňový nábytok, na doplnky a koniec koncov aj ako farba stien. A čo k tomu? Jednoznačne drevo, pretože bude s olivovou pôsobiť harmonicky, čo u betónu, či bielych stien dosiahnete obtiažnejšie.  

Koupelnový nábytek v odstínu olivově zelenáStriedma pestrosť, uvoľnenosť a pohoda vyžaruje z kombinácie olivovo zelených doplnkov a umývadlovej skrinky COLOR SZZ 60 (prevedenie Individual) s dreveným obkladom stien. A pokiaľ máte v kúpeľni veľké okno a dáte priechod prirodzenému svetlu, budete sa cítiť uvoľnene a ako na dovolenke. Večer vám potom pohodu dotvorí praktické zrkadlo MORETO ZCOT 60 s bočným LED osvetlením.

Ponuka Dreji

Kúpeľňa je o individualite a jej podoba vyjadruje našu osobnosť, akí sme, a farby sú jedným z nástrojov, ako to dávame najavo. V Dreji sa s týmto názorom stotožňujeme. A naviac nás veľmi baví sa hrať s farbami. Aby tiež nie, máme na to modernú a ekologicky šetrnú lakovňu a šikovných zamestnancov. Vďaka tomu môžeme ponúknuť výrobu skriniek v širokej škále farieb podľa vzorníkov RAL a NCS. Takže pokiaľ cítite, že sa tohtoročné farby trafili do vášho vkusu alebo vám lahodia akékoľvek iné farby a pokukujete po novom nábytku, sme vám k dispozícii.

Koupelnová skříňka ENZO v provedení IndividualV rámci programu Individual si môžete vybrať ktorúkoľvek farbu podľa vzorníkov RAL a NCS. Napríklad umývadlovú skrinku ENZO SZZ2 100 v odtieni čierna mat. 

Buďte sami sebou

Trendy sú úžasná vec, pretože vo vás môžu prebudiť vášeň k niečomu, o čom ste doposiaľ nevedeli, že by sa vám páčilo. A platí to ako u farieb, tak aj možných farebných kombinácií, u ktorých by ste nikdy nepovedali, že môžu vašej kúpeľmi pristať. Vždy ale platí, že trend je inšpirácia, takže pokiaľ ste individualisti alebo máte iný pohľad na vec, buďte sami sebou, pretože kúpeľňa je priestor pre čerpanie energie, odpočinku a pohody. 

Vaša Dreja!

 

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

Článok pre vás napísal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek Ďalšie články od autora

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.