Ako sa starať o kúpeľňový nábytok

Ako sa starať o kúpeľňový nábytok

25. 10. 2018

Máte za sebou zariadzovanie novej kúpeľne alebo rekonštrukciu? Dúfame, že to dopadlo na jednotku, do kúpeľne sa vošlo všetko, čo ste mali v pláne, farby k sebe ladia, voda tečie a svetlá svietia.

koupelnový nábytek odolá vlhkosti

Kúpeľňa skrátka vyzerá presne podľa vašich predstáv a vy si teraz v duchu hovoríte: „Keby by to tak vydržalo nastálo.“ Presne tá istá myšlienka nám prelieta hlavou, keď kompletujeme náš kúpeľňový nábytok. Vieme, že si prajete, aby vaša vysnená skrinka vyzerala ako úplne nová ešte za niekoľko rokov, a aby sa umývadlo lesklo stále rovnako, ako keď sme vám ho doviezli.

O umývadlách už bola reč v jednom z našich článkov, tentokrát sa preto zameriame na starostlivosť nábytok do kúpeľne.

Nábytok odolný proti vlhkosti

Väčšina našich skriniek je vyrobená z drevovláknitých dosiek a laminovanej drevotriesky. Všetky povrchy nábytku upravujeme PVC fóliou alebo lakom, ktorý je vhodný práve do prostredia kúpeľne. Používame tiež špeciálne lepidlá, takže aj hrany sú proti vlhkosti bezpečne chránené. Nemusíte sa preto báť, že by sa skrinky, aj keď sú drevené, začali rozlepovať. Pri výrobe používame najmodernejšie technológie a za ich kvalitou si stojíme.

výroba koupelnového nábytku

Čo robiť, keď sa nábytok dostane do styku s vodou?

Aj keď je náš nábytok Dreja prispôsobený vlhkému prostrediu kúpeľní, neznamená to, že je vodeodolný. Jedná sa predsa len o drevo, takže sa to od neho ani nemôže čakať, však? Vždy, keď nábytok postriekate vodou z vane alebo zo sprchy, utrite ho utierkou. Ak vám zatečie voda do skrinky, osušte ho. Ak zistíte, že po nábytku voda steká, či už kvôli blízkosti sprchovacieho kúta alebo vane, je nutné usporiadanie kúpeľne zmeniť.

Pozor je potrebné dať tiež na zle tesniaci sifón, ale to už určite viete :-) Ak sa skrinky a dosky dostávajú opakovane do styku s vodou, ich vzhľad to môže nenávratne poškodiť, a to predsa rozhodne nechcete.

koupelna nábytek vlhkost

Čo robiť, keď sa kúpeľňový nábytok zašpiní?

Poznáme to všetci. Hlavne tí, čo majú doma deti alebo napríklad štvornohých miláčikov. Aj kúpeľňa môže občas vyzerať ako po boji. Ale ako ju bezpečne upratať? Rozhodne neberte do ruky agresívne prostriedky s obsahom alkoholu alebo abrazívne prostriedky. Bude vám stačiť vlhká handrička alebo utierka. Ak je to skutočne potrebné, vezmite si na pomoc bežný saponát alebo mydlovú vodu. A opäť - po čistení vždy nábytok osušte.

péče o koupelnovy nabytek

Ak by ste mali akúkoľvek otázku k údržbe kúpeľňového nábytku, napíšte nám do komentára. Radi vám odpovieme :-)

PS: Detailné informácie vrátane návodu na použitie a možnostiach údržby vám prikladáme priamo ku skrinkám a nájdete ho tiež na našich webových stránkach v sekcii Na stiahnutie alebo priamo tu.

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.