Kedy začať s rekonštrukciou kúpeľne?

Kedy začať s rekonštrukciou kúpeľne?

22. 03. 2020

Technologický vývoj a obmena trendov sú v dnešnej dobe nezadržateľnými procesmi, a tak sa v mnohých prípadoch stáva, že veci okolo nás starnú. Čo keď sa to ale týka nábytku, v našom prípade kúpeľňového nábytku? Kedy myslíte, že je čas na rekonštrukciu kúpeľne a obmenu nábytku? Čítajte v našom článku.

1. Generačná obmena

Každý, kto sa niekedy pustil do obstarávania vlastného bývania vie, čo to znamená generačná obmena. Kúpeľne po prarodičoch zrekonštruovali naši rodičia, po rodičoch zase my, ich deti. Každá generácia sa pri výbere kúpeľne riadila inými faktormi. Zatiaľ čo staršie generácie vyberali z toho, čo bolo a museli sa s tým uspokojiť, my už taký problém nemáme a vďaka vysokej kvalite súčasných produktov môžeme vyberať aj efektívne.

Minimalizmus a vzdušnosť. Súčasným trendom celkom suverénne vládnu umývadlové dosky.

Všetci sa teda zhodneme na tom, že ten správny čas prichádza v dobe, kedy sa snažíme usadiť. Kúpili či zdedili sme byt alebo dom, a pokiaľ to nie je novostavba, tak aj záväzok budúcej rekonštrukcie. Bohužiaľ, väčšina starších nehnuteľností má buď umakartové jadrá či iné, zastaralé a hygienicky nevhodné kúpeľne.

V tú chvíľu sa pustite do rekonštrukcie.

2. Únava materiálu

S výše povedaným súvisí aj ďalší faktor, a to je únava materiálu. Stále sa ešte môžeme stretnúť s umakartovými jadrami, s neudržovanými a nevetranými kúpeľňami, ktoré sú nočnou morou hygienikov. Nielenže sú tieto kúpeľne liahňou všetkých možných plesní a húb, ale sú nebezpečné aj z dôvodu značnej únavy a degradácie materiálu.

Zadovážením kúpeľňového nábytku z kvalitných materiálov si môžete zaistiť dlhšiu životnosť. Detail kolekcie nábytku DOOR.

Pokiaľ sa vás týka niektorý z týchto bodov, spozornite a rozhodne sa zamyslite, či nenadišiel ten správny čas. Okrem toho berte do úvahy fakt, že šetriť na nábytku môže byť značne kontraproduktívne. V staršom článku – 3 najčastejšie chyby pri výbere kúpeľňového nábytku – sme na to upozorňovali, a pokiaľ ste v štádiu zvažovanie rekonštrukcie, prečítajte si to!

Chápeme, že nie každý si môže dovoliť veľké investície, ale práve lacný nábytok je jedným z dôvodov, prečo sa kúpeľne rekonštruujú tak často. Je rozdiel, pokiaľ budú vaše skrinky z lacného materiálu, ktorý aj napriek vašej starostlivosti počas niekoľkých rokov začne degradovať a medzi kvalitným materiálom, ktorý vydrží.

3. Keď už sa necítite dobre

Každý sa zabývaváme po svojom a môže sa stať, že už sa skrátka vo svojej kúpeľni necítime. Nevyvíjajú sa len trendy, ale aj ľudské vnímanie, pocity, a tak môže prísť doba, kedy už sa vo vašej kúpeľni nebudete cítiť pohodlne, príjemne či komfortne. V tú chvíľu je ten správny čas na zmenu. Predsa len platí, že v kúpeľni začína náš deň.

Kde inde naštartovať úspešný deň? Predsa v kúpeľni, v ktorej sa budete cítiť dobre. 

Pár slov na záver

Nech už je váš dôvod pre rekonštrukciu kúpeľne akýkoľvek, vždy si to dobre premyslite, nemyslite v krátkodobom horizonte. Rekonštrukcia je nákladný podnik, kúpeľňa vás bude sprevádzať po mnoho rokov, a pokiaľ rozumne zainvestujete, tak aj dlhšie. Preto si dajte záležať, rozviňte v rodinnom kruhu diskusiu na tému "nábytok", zvážte požiadavky a zvyky všetkých rodinných príslušníkov, stavebnú časť ale nechajte na odpovedných osobách. Ďalšie podrobnosti ohľadne rekonštrukcií sa môžete dozvedieť tiež v našom staršom článku „Na čo si dať pozor pri rekonštrukcii kúpeľne“. 

Pokiaľ vás čokoľvek zaujíma alebo zvažujete do svojej kúpeľne nábytok od Dreji a potrebujete poradiť, ozvite sa. So všetkým vám radi pomôžeme.
Ponuku nášho nábytku môžete nájsť na www.dreja.sk, a pokiaľ vás tu nič nezaujme, môžeme vám nábytok vyrobiť aj na mieru.
Viac na www.drejanamieru.sk.

Kontaktovať nás môžete taktiež cez našu webovú podporu alebo na e-maile info@drevojas.cz.

Úspešným rekonštrukciám Zdar!

Za Dreju,

Lukáš

Zdroj fotografií: Dreja a www.freepik.com

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.