Jesenné inšpirácie do vašej kúpeľne

Jesenné inšpirácie do vašej kúpeľne

26. 10. 2020 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Jeseň je jedno z najkrajších ročných období. Príroda hrá všetkými farbami, upokojuje nás a pomáha pri každodennom strese. Niet teda divu, že sa prírodou nechávame inšpirovať a snažíme sa ju mať čo najviac na dosah aj v našich kúpeľniach. Na jeseň sa tiež najviac venujeme rekonštrukciám, vyberáme vhodný materiál, skrine a snažíme sa kúpeľňu prispôsobiť na svoj obraz. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili menšie zhrnutie možností, ako sa v kúpeľni inšpirovať prírodou a aké materiály môžete využiť.

Priamy dotyk prírody

Príroda je balzam na naše zmysly, v tom sa zrejme všetci zhodneme. Vďaka našej tohtoročnej novinke, prírodnému dekoru Organic, sa môže vaša kúpeľňa premeniť na skutočnú oázu pokoja, kde každé ráno načerpáte silu pre nadchádzajúci deň. 

Umývadlová skriňa MODULE SZZ 80 v dekore Organic s keramickým umývadlom Glance a doplnková skriňa DOS SNZ1 60 taktiež v dekore Organic. Dohromady vytvárajú koncept atraktívnej kúpeľne, ktorá príjemne zapôsobí na naše zmysly.

Čím je dekor Organic tak zvláštny? Hlavnou zložkou tohto dekoru sú rýdzo prírodné materiály, konkrétne rastliny a kvety zo svahov tirolských Álp

Koupelnový nábytek MODULEPri výrobe dekoru sa využíva 100% zelená energia. Samotný materiál sa spája bio živicou, ktorá je v prírode voľne rozložiteľná. 

A to nie je všetko. Dekor príjemným spôsobom zapôsobí aj na naše zmysly. Je príjemný na dotyk a má charakteristickú levanduľovú vôňu. Povrch dekoru je tiež ošetrený transparentným lakovaním, ktoré pomáha chrániť dekor pred vlhkosťou a vonkajším poškodením. O vlastnostiach, výrobe a výhodách sa môžete bližšie dočítať v našom článku „Aj kvety z alpskej lúky môžete mať na svojej kúpeľňovej skrinke“.

Nie je drevo ako drevo 

Vedľa klasických materiálov je stále veľmi obľúbená aj výroba z masívu. A niet divu. Masívne drevo pôsobí pevne, spoľahlivo, autenticky, dostatočne vyjadrí váš vkus a pokiaľ ho správne udržiavate, tak vám vydrží aj celé roky

Koupelnová skříň INVENCEKúpeľňová skriňa INVENCE SZZO 80 s keramickým umývadlom Harmonia vyrobená z masívu (dub). Skriňa sa otvára pomocou systému Push-to-open.

Pre kúpeľňový nábytok je najvhodnejším materiálom tvrdé drevo, najlepšie dub, z ktorého v Dreji vyrábame nábytok kolekcie INVENCE. Kúpeľňu si tak môžete vybaviť nielen elegantnou umývadlovou skriňou, ale aj praktickou vysokou skriňou INVENCE SVD2O 35 alebo nadčasovým zrkadlom INVENCE ZCOPE 90. Všetko v krásnom a autentickom masíve.

Elegantné drevodekory

Vhodnou a veľmi obľúbenou alternatívou k masívu sú drevodekory. Pôsobia útulne, hrejivo a ich výroba je mnohokrát menej náročná a ekonomickejšia. V Dreji máme k dispozícii celkom 12 druhov elegantných drevodekorov vo svetlejších, ale aj tmavších odtieňoch.

Umyvadlová deska v dekoru CafeDôležité je vyvážiť odtieň drevodekoru s farbou podlahy a pozadia. Na obrázku umývadlová doska v dekore Cafe.

Pri výbere drevodekoru berte v úvahu aj iné aspekty vašej kúpeľne. Predovšetkým je dôležité, aby dekor ladil s farbou stien, obkladmi alebo podlahou. Tmavé odtiene môžu potlačiť vlastnosti drevodekoru, krikľavé potom negatívne pôsobiť na našu myseľ. Vhodný je výber svetlej či ľahko tmavšej farby. V oboch prípadoch sa zvýrazní povrch dekoru a krivky kúpeľňového nábytku.

Umyvadlová skříň VARIANTE v dekoru Borovice JacksonSprávny výber odtieňa podlahy a steny je veľmi dôležitý, pretože vo výsledku určí, ako sa bude nábytok s drevodekorom v kúpeľni vynímať. Na obrázku umývadlová skriňa VARIANTE v dekore Borovica Jackson.

Pri zariaďovaní kúpeľne sa môžete tiež riadiť svojimi pocitmi, k čomu je drevodekor vítaným pomocníkom. Pokiaľ sa chcete cítiť útulne, bezpečne a mať hrejivý dojem, vyberajte skôr z tmavších dekorov, akými sú naše Arlington, Nebraska alebo tohtoročná novinka Tobacco. Vzdušnosť a otvorenosť naopak symbolizujú svetlejšie dekory ako je Breza, Dub a Oregon, ktoré naviac môžu kúpeľňu aj opticky zväčšiť. 

Umyvadlová skříň GIO v dekoru OregonSvetlejší nábytok príjemne prevzdušní a opticky zväčší vašu kúpeľňu. Na obrázku umývadlová skriňa GIO SZZ2 80 v dekore Oregon. Súčasťou našich skríň je značkové kovanie Hettich s jemným dovieraním, na ktoré dávame doživotnú záruku.

Existuje množstvo spôsobov, ako vo vašich kúpeľniach vzbudiť pocit spolupatričnosti s prírodou. Ako jej časti preniesť až k vám domov alebo ako sa na okamih preniesť do hlbokých lesov. Záleží len na vás a vašom výbere. Pokiaľ by vás čokoľvek zaujímalo, chceli by ste poradiť so správnym výberom, neváhajte nás kontaktovať na e-maile info@dreja.cz alebo nám napíšte dole do komentárov. Radi vám pomôžeme.

Prírode zdar.

Lukáš.

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

Článok pre vás napísal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek Ďalšie články od autora

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.