Ako vybrať dosku pod umývadlo?

Chystáte sa rekonštruovať kúpeľňu alebo len túžite dodať šmrnc tej aktuálnej? V posledných rokoch sa veľkej obľúbenosti tešia umývadlové dosky a niet sa čomu diviť. Pôsobia elegantne, vzdušne, a naviac ponúkajú množstvo odkladacieho priestoru. Sú aj vaším favoritom? Pokiaľ áno, pustite sa s nami do výberu nového kúpeľňového nábytku. Poradíme vám, akú zvoliť dosku pod umývadlo, umývadlo na dosku, a ako v kúpeľni zaistiť dostatok odkladacieho aj úložného priestoru.  

Sprievodca výberom dosky pod umývadlo

Pri výbere kúpeľňového vybavenia je dobré mať vždy na pamäti, že každá kúpeľňa je iná, a preto vyžaduje individuálny prístup a usporiadanie. V súčasnej dobe je ponuka dosiek pod umývadlo natoľko široká, že sa pri výbere nemusíte báť mať špecifické požiadavky. Aby ste našli ten pravý kúsok do vašej kúpeľne, bude potrebné zvážiť hneď niekoľko kritérií. Na nasledujúcich riadkoch zistíte, ako vybrať umývadlovú dosku, krok za krokom.  

Materiál umývadlovej dosky

Nech už zháňate akýkoľvek nábytok do kúpeľne, vždy dbajte na kvalitu materiálu. Jedine vlhkuvzdorná doska pod umývadlo zvládne dlhodobo odolávať vysokej teplote a vlhkosti a bude vám slúžiť mnoho rokov. V rámci ponuky Dreja je možné umývadlové dosky zakúpiť v rôznych prevedeniach dekoru, lesklom aj matnom laku a nechýbajú ani špeciálne umývadlové dosky z HPL materiálu. Dosky pod umývadlo HPL je možné zakúpiť v dekore dreva či imitácii betónu a ich hlavnou výhodou je obzvlášť vysoká odolnosť proti vode a vlhkosti. Ak vás zaujíma viac informácií o materiáloch, z ktorých v Dreji vyrábame český kúpeľňový nábytok, neváhajte si prečítať náš ďalší článok.

Okrem vyššie zmienených materiálov môžete na trhu zohnať aj mnoho alternatív. Milovníkov prírodných materiálov by mohla zaujať doska pod umývadlo z masívu, ktorá svojim vzhľadom zútulní každú kúpeľňu. Nevýhodou niektorých dosiek z masívu aj iných drevených dosiek ale zostáva, že podstatne viac absorbujú vodu. Človek si tak musí dať naozaj veľký pozor na to, aký druh dreva do kúpeľne zvolí, a naviac je potrebné počítať s vyššou cenou. Premýšľali ste niekedy, ako by sa vo vašej kúpeľni vynímala bambusová umývadlová doska? Keď už sa nejaké drevo do kúpeľne odporúča, ide práve o to exotické. Ak máte o umývadlovú dosku z masívu záujem, môžeme vám ju vyrobiť na mieru.

Medzi dizajnové, avšak stále veľmi nákladné riešenie patria aj kamenné kúpeľňové dosky. Nielen, že sú odolné proti vode a vlhkosti, ale báť sa nemusíte ani ich poškrabania. Skutočnú známku luxusu potom predstavujú mramorové dosky pod umývadlo. Ak si potrpíte na originalite, stoja za pozornosť tiež betónové murované dosky pod umývadlo, ktoré sú charakteristické rôznymi sfarbeniami a prírodnými odreninami. 

Náš tip: Nalákali sme vás na betónové dosky pod umývadlo, ale trhová cena je pre vás príliš vysoká? Nemusíte zúfať! V našej ponuke nájdete vysoko kvalitné umývadlové dosky DPU CS I, ktoré ponúkame (okrem iného) v špeciálnom dekore imitujúcom betón. Ide o obľúbenú a finančne dostupnejšiu alternatívu, ktorú v našom podaní od betónu takmer nerozpoznáte. Pokiaľ neveríte, príďte sa presvedčiť na vlastné oči do nášho showroomu vo Svitavách.  

Bílá umyvadlová deska se dvěma umyvadly
Minimalistický výklenok v hlavnej role s doskou pod umývadlo DPU CS I v odtieni N01 biela lesk, keramickými umývadlami na dosku Joy 3 a chrómovanými sifónmi.

Rozmery dosky pod umývadlo

Váhate, akú veľkú dosku pod umývadlo zvoliť? Záležať bude predovšetkým na priestorových možnostiach vašej kúpeľne. V kúpeľniach s výklenkom napríklad najlepšie vyzerajú umývadlové dosky inštalované od steny ku stene. Aby sme dokázali splniť najrôznejšie predstavy našich zákazníkov, ponúkame dosky pod umývadlo v šírke 60–270 cm. Objednávať môžete s presnosťou na milimetre a cena sa mení až za každých započatých 10 cm. Okrem voliteľnej šírky majú dosky pod umývadlo Dreja pevne danú hrúbku 5 cm a hĺbku 50 cm. Jednoducho na stránke naklikáte požadovaný rozmer a cena sa automaticky spočíta.

Umyvadlová deska do výklenku
Umývadlová doska DPU CS I v odtieni N01 inštalovaná do výklenku spolu s odkladacou doskou ODD, doplnkovými skrinkami DSD SZZ 80, krycími doskami na zakrátenie KDZ SZZ a galérkami MAX GAO 60.

Výška dosky pod umývadlo

Výšku, do ktorej dosku pod umývadlo prichytiť, je možné jednoducho odvodiť od štandardnej vzdialenosti umývadla od zeme, ktorá činí 85 cm. Ak vezmeme v úvahu hrúbku dosky 5 cm, dôjdeme k záveru, že ideálne bude dosku pod umývadlo pripevniť vo výške 80 cm. Nezabudnite ale, že ide len o odporúčanú hodnotu. Pokiaľ viete, že budú kúpeľňu využívať len nadpriemerne vysokí jedinci, alebo naopak ľudia nižšieho vzrastu, nič vám nebráni si výšku dosky pod umývadlo prispôsobiť 

Farba umývadlovej dosky

Doska pod umývadlo by sa rovnako ako ktorýkoľvek iný prvok kúpeľňového vybavenia mala vyberať s ohľadom na celkový štýl kúpeľne. Pokiaľ si prajete, aby kúpeľňa po rekonštrukcii pôsobila harmonickým dojmom, myslite predovšetkým na to, do akých odtieňov miestnosť ladíte. Zároveň sa však nemusíte obávať siahnuť po výraznej farbe. Čo takto urobiť z umývadlovej dosky stredobod celej kúpeľne? Vybrať si môžete napr. dosku pod umývadlo CS III, ktorú vám vyrobíme v ľubovoľnom farebnom prevedení zo vzorkovníka RAL či NCS. Pokiaľ vás idea farebnej dosky pod umývadlo zaujala, odporúčame sa pozrieť na zoznam všetkých dostupných farieb. Verte, že bude z čoho vyberať.

Na svoje si u nás prídu aj milovníci neutrálnych farieb. Umývadlové dosky DPU CS I vyrábame v mnohých prevedeniach lamino dekoru, ktorý imituje drevo tak verne, že ho od pravého masívu len ťažko rozoznáte. Medzi súčasné bestsellery patrí svetlé drevo, tmavý alebo svetlý betón a klasická biela. Ak sa rozhodnete pre dosku z drevodekoru, pamätajte, že kresba letokruhov je vždy pozdĺžna. Pre tých, ktorí do svojej kúpeľne chcú zadovážiť neobyčajný kúsok s nádychom luxusu, bude skvelou voľbou doska pod umývadlo zo špeciálneho dekoru pripomínajúceho mramor. Veľkej obľúbenosti sa tešia tiež lakované umývadlové dosky s lesklým či matným povrchom. Zaobstarať si môžete napríklad lesklú bielu dosku pod umývadlo, ktorá pôsobí minimalisticky, moderne a zároveň elegantne 

Doska pod umývadlo na mieru

Pokiaľ ste v našej širokej ponuke Dreja nenašli, čo ste hľadali, radi vám umývadlovú dosku vyrobíme na mieru. Váš vysnený kúsok si stačí počas pár minút navrhnúť v konfigurátore kúpeľňového nábytku na mieru a za pár týždňov už môže zdobiť vašu kúpeľňu. Veľkou výhodou je, že ihneď po nakonfigurovaní vám systém vyhodnotí celkovú cenu zákazky. Kúpeľňový nábytok je možné konfigurovať na jedinečnej predajni Dřevojas vo Svitavách alebo v niektorých predajniach našich obchodných partnerov. Viac informácií o tom, ako na nábytok na mieru, si môžete prečítať v našej poradni 

Ako uchytiť dosku pod umývadlo

Samotný výber je za vami a teraz už sa stačí rozhodnúť, či kúpeľňovú dosku uchytíte na konzole alebo ju vybavíte ďalšími zásuvkami. Skrinky pod umývadlo na dosku, o ktorých sa viac dozviete nižšie, sú praktické predovšetkým pre početnejšie domácnosti, ktoré v kúpeľni nemajú priestor nazvyš. Obľúbenosti sa ale tešia aj konzoly. Rozhodnúť sa môžete pre skrytú konzolu, ktorá bude plniť podpornú funkciu a v kúpeľni nevzbudí žiadnu pozornosť, alebo hranatú konzolu, ktorá je obľúbená pre svoj rafinovaný dizajn. Benefitom hranatých konzol je, že poslúžia nielen na uchytenie dosky, ale tiež ako vešiak na uteráky. Či už siahnete po skrytej, čiernej matnej alebo lesklej chrómovej konzole, verte, že neurobíte krok vedľa.

Podľa šírky dosky pod umývadlo odporúčame inštalovať nasledujúce počty konzol:

  • 60 až 120 cm – 2 konzoly
  • 120 až 200 cm – 3 konzoly
  • 200 až 270 cm – 4 konzoly
Detail konzole po umyvadlovou desku
Uchytenie dosky pod umývadlo pomocou skrytej konzoly (vľavo) a hranatej dizajnovej konzoly (vpravo).

Výber vhodného umývadla na dosku

Umývadlo na dosku je v súčasnosti úplným hitom. Pôsobí netradične, elegantne, a pritom je praktické. V kombinácii s doskou pod umývadlo či kúpeľňovou skriňou okolo seba ponúka množstvo priestoru na odloženie kozmetických aj iných potrieb. Čo sa materiálu týka, stávkou na istotu bude keramické umývadlo na dosku. Obvyklá výška umývadla na dosku je v rozmedzí 80 - 100 cm, záleží ale na hrúbke samotnej dosky, výške užívateľov a na vašich preferenciách.

Dávate prednosť extravagancii alebo menej nápadnému prevedeniu? U nás nájdete od každého niečo, stačí si vybrať. Prezrite si oválne umývadlo s vysokými stenami Triumph či hranaté umývadlá Joy a Joy 3. Zatiaľ čo model Joy nemá otvor pre batériu a je určený na umiestnenie do priestoru, umývadlo Joy 3 disponuje odkladacou plochou, prepadom, otvorom pre batériu a môže byť umiestnené v priestore aj pripevnené ku stene. Milovníci ostrých línií si prídu na svoje vďaka umývadlu Kube. Pokiaľ vás zaujíma, ako krok za krokom vybrať umývadlo do kúpeľne, odporúčame venovať pozornosť našim ďalším článkom.

 

Umyvadlové desky v dřevodekoru i v laku
Sú vašim favoritom hranaté či oválne umývadlá na dosku? V ponuke Dreja nájdete umývadlá na dosku rôznych tvarov.

Ako získať úložný priestor v kúpeľni s umývadlovou doskou

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že vzdušná umývadlová doska neponúka žiadny úložný priestor, opak je pravdou. Stačí si zaobstarať doplnkové skrinky či odkladacie dosky a získate množstvo miesta na uloženie vecí pre každodennú hygienu a ďalších potrieb. Pozrite sa, ako skvele môže doska do kúpeľne vyzerať v kombinácii s kúpeľňovou skrinkou a odkladacou doskou.  

Skrinka pod umývadlo na dosku

Skrinky pod umývadlovú dosku vyrábame hneď v niekoľkých výškach aj šírkach. Skvelé na tom je, že je možné ľubovoľné skrinky vzájomne kombinovať. Neobvykle a rafinovane napríklad pôsobí, keď sa doplnkové skrinky inštalujú len na jednu stranu umývadlovej dosky. Naopak pre tých, ktorí túžia po symetrii, budú jasnou voľbou kúpeľňové skrinky v celej šírke dosky. Na výber sú skrinky pod umývadlovú dosku v šírkach 40, 60, 70, 80, 90, 100 a 120 cm. Pokiaľ zvolíte umiestnenie skrinky pod umývadlo, je potrebné myslieť na to, že zásuvka musí mať výrez na sifón. Pri objednávaní doplnkovej skrinky preto na stránke produktu nezabudnite zaškrtnúť požadované políčko. Sifón štandardne umiestňujeme do stredu zásuvky. 

Ďalšia voľba, ktorá na vás čaká, spočíva medzi jednozásuvkovým a dvojzásuvkovým prevedením. Kúpeľňové skrinky s jednou zásuvkou ponúkame buď s výškou 20 cm alebo 30 cm. U skriniek pod dosku s dvoma zásuvkami počítajte s výškou 40 cm. 

Náš tip: Potrpíte si na poriadok? Pomocou našich priečinkov do kúpeľne ho ľahko udržíte aj v zásuvkách kúpeľňových skriniek. Vyberte si napríklad priečinok do hornej zásuvky DSD 100, ktorý je vyrobený priamo pre doplnkové skrinky pod umývadlové dosky.

Umyvadlová deska se zásuvkou
Umývadlová doska DPU CS I v odtieni N01 biely lesk doplnená o kúpeľňovú skrinku s jednou zásuvkou, originálne umývadlo Triumph a chrómovaný sifón.
Umyvadlová deska se dvěma zásuvkami
Doska pod umývadlo DPU CS I v odtieni N01 biely lesk skombinovaná s doplnkovou skrinkou s dvoma zásuvkami, originálnym umývadlom Triumph a chrómovaným sifónom.

Tenká odkladacia doska (ODD)

V prípade, že chcete umývadlovej doske ponechať jej minimalistickú podstatu, ale stále potrebujete získať úložný priestor, môžete zvoliť naše ďalšie riešenie. Umývadlová doska zostane len na konzolách a doplníte ju o tenkú odkladaciu dosku s hrúbkou 1,8 cm. Vybrať si môžete z odkladacích dosiek so šírkou 60, 80, 100, 120, 160 a 200 cm. Pokiaľ ste nenašli rozmer, ktorý hľadáte, neváhajte využiť konfigurátor kúpeľňového nábytku na mieru. Tenkú odkladaciu dosku stačí uchytiť do vami zvolenej výšky a doplniť zásuvkami, ktoré sme popisovali vyššie. 

Pozor! Pamätajte, že tenká odkladacia doska nie je zďaleka to isté ako doska pod umývadlo a nie je možné na ňu umiestniť umývadlo. 

Koupelnová odkládací deska
Praktická tenká odkladacia doska v bielom prevedení.

Krycia doska na zakrátenie (KDZ)

Zatiaľ čo šírky zásuviek sú pevne dané, u dosiek pod umývadlo si priamo v e-shope zvolíte presnú šírku pre vašu kúpeľňu a tenkú odkladaciu dosku vyberáte z rôznych šírok a sami si ju prípadne skrátite. Ako teda vyplniť prázdne miesto, ktoré môže vzniknúť medzi stenou a zásuvkou? K dokonalému výsledku vám chýba už len posledný komponent  krycia doska. Najčastejšie býva využívaná do výklenku (niky), ale zďaleka tomu tak nemusí byť vždy. Veľkým benefitom je, že si môžete krycie dosky pohodlne skrátiť, a naviac ich dodávame vrátane inštalačného materiálu (napr. tmelu). Rovnako ako u zásuviek si môžete vybrať z dosiek o výške 20, 30 a 40 cm

Umyvadlová deska s krycími prvky k zakrácení
Krycie dosky na zakrátenie pomáhajú zaistiť harmonický a celistvý vzhľad kúpeľne.
Umyvadlové desky - jak si vybrat?
Urobte si jasno v rôznych druhoch nábytku do kúpeľne.

Doplnky do kúpeľne

Túžite po kúpeľni ako z katalógu? Kľúčom k úspechu sú detaily. Významnú rolu môže hrať napríklaosvetlenie. Aby vyzeral kúpeľňový nábytok čo najdlhšie ako nový, je dobré sa o neho starať pomocou kvalitných prostriedkov na údržbu. Za pomyselnú čerešničku na torte kúpeľňového vybavenia by sa dali považovať aj najrôznejšie úchytky, háčiky a držiaky. Pretože toho ale v ponuke máme omnoho viac, neváhajte si prezrieť našu celú kategóriu kúpeľňových doplnkov, ktoré vám zaručene spríjemnia čas strávený v kúpeľni.

Pokiaľ si s výberom umývadlovej dosky či umývadla na dosku stále neviete rady, radi vám poradíme. Obrátiť sa na nás môžete na emailovej adrese info@dreja.sk alebo telefonicky. Pre viac tipov zo sveta kúpeľní vrele odporúčame navštíviť náš blog alebo iné články z poradne. Sme český výrobca kúpeľňového nábytku Dreja s tradíciou už od roku 1993.

Článok pre vás napísal

Baví mě psát články o pěkných domácnostech, nábytku i doplňcích. Mám ráda jógu, přírodu a dobrou kávu.

Označené položky * sú povinné

Máte otázku? Napíšte nám.
Vyplňte nižšie uvedený formulár a my to zariadime.

*
*
*

Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

V súvislosti s novým nariadením EU 2016/679 o ochrane osobných údajov (GDPR) si Vás dovoľujeme požiadať o udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Vyplnením formulára s vašou otázkou udeľujete súhlas so zaradením všetkých jeho osobných a iných údajov v rámci tohto formulára, ako i ďalších údajov získaných pri obchodnom styku (ďalej len „osobné údaje“) do databázy správcu (ďalej tiež ako „správca“), t. j. Dřevojas, v. d., so sídlom Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s ich spracovaním, a to i prostredníctvom prevádzkovateľom poverených sprostredkovateľov (ďalej ako „sprostredkovateľ“).

Osobné údaje budú spracované pre obchodné a marketingové potreby prevádzkovateľa, vrátane ponúkania obchodu a služieb, ako aj zasielania obchodných zdelení okrem iného prostredníctvom elektronických prostriedkov v zmysle zákona č. 480/2004 Sb, o niektorých službách informačnej spoločnosti.

Súhlas sa poskytuje na dobu do odvolania súhlasu. Registrovaný berie na vedomie, že má práva podľa ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochrane osobných údajov, t. j. predovšetkým, že poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a že má právo prístupu k osobným údajom. Každý subjekt údajov, ktorý zistí alebo sa domnieva, že prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ vykonáva spracovanie jeho osobných údajov, ktoré je v rozpore s ochranou súkromného a osobného života subjektu údajov alebo v rozpore so zákonom, môže a) požiadať prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa o vysvetlenie, b) požadovať, aby prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ odstránil takto vzniknutý stav; predovšetkým sa môže jednať o blokovanie, vykonanie opravy, doplnenie alebo likvidáciu osobných údajov.OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

V súvislosti s novým nariadením EU 2016/679 o ochrane osobných údajov (GDPR) si Vás dovoľujeme požiadať o udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Vyplnením formulára udeľujete súhlas so zaradením všetkých jeho osobných a iných údajov v rámci tohto formulára, ako i ďalších údajov získaných pri obchodnom styku (ďalej len „osobné údaje“) do databázy správcu (ďalej tiež ako „správca“), t. j. Dřevojas, v. d., so sídlom Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s ich spracovaním, a to i prostredníctvom prevádzkovateľom poverených sprostredkovateľov (ďalej ako „sprostredkovateľ“).

Osobné údaje budú spracované pre obchodné a marketingové potreby prevádzkovateľa, vrátane ponúkania obchodu a služieb, ako aj zasielania obchodných zdelení okrem iného prostredníctvom elektronických prostriedkov v zmysle zákona č. 480/2004 Sb, o niektorých službách informačnej spoločnosti.

Súhlas sa poskytuje na dobu do odvolania súhlasu. Registrovaný berie na vedomie, že má práva podľa ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochrane osobných údajov, t. j. predovšetkým, že poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a že má právo prístupu k osobným údajom. Každý subjekt údajov, ktorý zistí alebo sa domnieva, že prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ vykonáva spracovanie jeho osobných údajov, ktoré je v rozpore s ochranou súkromného a osobného života subjektu údajov alebo v rozpore so zákonom, môže a) požiadať prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa o vysvetlenie, b) požadovať, aby prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ odstránil takto vzniknutý stav; predovšetkým sa môže jednať o blokovanie, vykonanie opravy, doplnenie alebo likvidáciu osobných údajov.


Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.