Ako vybrať umývadlo do kúpeľne?

Výber umývadla je jedným z prvých krokov, ktoré vás čakajú na ceste za kúpeľňou snov. Ide o ústredný prvok kúpeľňového vybavenia, ktorý by mal kombinovať nielen funkčnosť a pohodlie, ale aj módny dizajn. Nie nadarmo sa totiž hovorí, že je umývadlo prvou vecou, na ktorú človek v kúpeľni uprie zrak, a malo by tak podčiarkovať celkovú atmosféru kúpeľne. 

V čom je potrebné mať jasno

Ešte kým sa do procesu výberu naplno pustíte, urobte si poriadok v pár zásadných otázkach. Kto bude kúpeľňu primárne využívať? Pôjde o jednotlivca, ktorý si vystačí s malým umývadlom na základnú hygienu, alebo početnú rodinu, ktorá pri rannom zhone ocení dvojumývadlo? Poďte sa s nami pozrieť, čo ďalšie by ste mali zohľadniť. 

Možnosti umiestnenia a rozmery umývadla v kúpeľni

Kľúčovým krokom je zváženie vašich priestorových možností. Bude totiž veľký rozdiel zaobstarávať malé umývadlo do panelákovej kúpeľne oproti priestornej kúpeľni v rodinnom dome. Z rozmerov vás pri výbere umývadla zaujíma predovšetkým šírka a hĺbka (vzdialenosť od vonkajšieho kraja k zadnej hrane) umývadla.
Zatiaľ čo na toalety sa hodia umývadielka so šírkou aspoň 35 cm a hĺbkou od 22 cm, štandardná veľkosť umývadla sa pohybuje v rozmedzí 50–65 cm do šírky a 42–50 cm do hĺbky. Naopak do veľkej kúpeľne je možné zvoliť umývadlo so šírkou až 100 cm alebo dvojumývadlo s praktickým odkladacím priestorom. Vyberte si malé umývadlo Mini, alebo alternatívy do väčších priestorov Euphoria či Pura.

Následne je potrebné určiť, aká výška umývadla od zeme vám bude vyhovovať. Univerzálnou a najčastejšie odporúčanou hodnotou je 85 cm. Pokiaľ by ale umývadlo malo slúžiť samým dlháňom, nebude na škodu umiestniť ho vyššie. Ak zariaďujete samostatnú kúpeľňu pre deti, mala by výška umývadla činiť cca 50 cm. Nezabudnite si ponechať tiež dostatok priestoru ako po stranách umývadla (10 až 20 cm), tak aj pred ním (60 cm a viac). 

Rozpočet

Ďalším z kľúčových kritérií výberu umývadla, ktoré by ale určite nemalo byť jediným rozhodujúcim, je cena. Vysnenú kúpeľňu si totiž zariaďujeme spravidla jedenkrát za život, a preto sa do vybavenia vyplatí investovať. Zatiaľ čo najlacnejšie umývadlá zoženiete už za pár stovák korún, umývadlá overených značiek v najvyššej kvalite sa môžu cenou vyšplhať až k desaťtisícom. U nás si príde na svoje každý – ponúkame ako kvalitné umývadlá za sympatickú cenu, tak aj špičkové kúsky z vyššej cenovej kategórie. Ku všetkým umývadlám naprieč cenovými kategóriami naviac poskytujeme predĺženú záruku na 5 rokov

Preferovaný štýl

Výber umývadla bezpochyby ovplyvní tiež celkový štýl, do ktorého chcete kúpeľňu ladiť. Aby sme vám s kombinovaním jednotlivých prvkov kúpeľňového vybavenia pomohli, vytvorili sme viac než 20 kúpeľňových kolekcií, v ktorých si nájde to pravé úplne každý. Milovníkov minimalizmu potešíme radmi MODULE a VARIANTE, v ktorých dominujú umývadlá typu Glance, Dreja Zoom či Laufen Pro S.

Ak preferujete luxus a eleganciu, mohli by vás zaujať kúpeľňové zostavy BRIO, ENZO, MAJESTY alebo napríklad INVENCE, v ktorých ponúkame umývadlá Harmonia, Joy či Triumph. Nájdete u nás ale aj originalitu, a to u umývadiel Joy 3 a Kube z kolekcie STORM

Kľúčové kritériá výberu umývadla do kúpeľne

Pri vyberaní akéhokoľvek kúpeľňového vybavenia nezabudnite, že ste s každým premysleným detailom zase o niečo bližšie vášmu vysnívanému výsledku. Aby sme vám celý proces uľahčili, vytvorili sme užitočné zhrnutie najrôznejších kritérií, ktoré by vás pri kúpe mohli ovplyvniť. Pustite sa s nami do výberu umývadla krok za krokom

Jedno alebo dve umývadlá v kúpeľni

Aby mal v kúpeľni každý člen domácnosti dostatok komfortu, môžete si zaobstarať namiesto jedného umývadla hneď dve. Také riešenie ocenia predovšetkým početné rodiny, ktoré sa chcú vyhnúť ranným strkaniciam v kúpeľni. Ďalej je potom potrebné zvážiť, či pre vás bude lepšou voľbou praktické dvojumývadlo alebo dve samostatne stojace umývadlá, ktoré môžu byť rovnaké, ale aj líšiace sa tvarom či veľkosťou odkladacích plôch.
Napríklad keramické dvojumývadlo Durastyle 130 je kompatibilné so všetkými sifónmi z našej ponuky a zakúpiť ho môžete tiež v kombinácii s rafinovanou skrinkou z kolekcie ENZO. Finančne dostupnejšou alternatívou zo sveta dvojumývadiel sú modely Harmonia 125 a Victory 120 od značky MYJOYS. Či už zháňate samostatné umývadlo do malej kúpeľne alebo praktické dvojumývadlo, s výrobkami Dreja neurobíte krok vedľa. 
Tip: v ponuke máme aj malé umývadlá na WC.

Dvojumyvadlo se skříňkou Dřevojas
Biele keramické dvojumývadlo Harmonia 125 so skrinkou VARIANTE SZZ2 125

Typy podľa usadenia

Jedným z najčastejšie využívaných typov umývadiel je nábytkové umývadlo, ktoré predstavuje praktické a elegantné riešenie pre každú kúpeľňu. Vyrobené je tak, aby ste ho mohli buď samostatne zavesiť na stenu, alebo zaobstarať už zabudované do konkrétneho typu skrinky pod umývadlo. V druhom prípade získate vďaka umývadlovej skrinke množstvo úložného priestoru a zároveň ukryjete nábytkový sifón aj výpusť.

Napríklad nábytkové umývadlo Apolo 60 skvele pasuje na skrinku PLUTO SZD2 60 a umývadlo Dreja Plus 85 vyzerá dokonale v kombinácii so skrinkou TAKE IT SZZ2 85 alebo TAKE IT SZD2 85. Pokiaľ by ste si chceli prečítať viac informácií (nielen) o skrinkách pod umývadlo, nemal by vám uniknúť náš článok o výbere nábytku do kúpeľne. Nábytkové umývadlá si samozrejme môžete zaobstarať aj samostatne – okrem vyššie zmienených ponúkame typy Durastyle 120, Myjoys Euphoria 80 a mnoho iných. 

Nábytkové umyvadlo bílé Dreja plus 85 keramické se skříňkou Take It
Nábytkové umývadlo Dreja plus 85 so skrinkou TAKE IT SZD2 85

Ďalším obľúbeným druhom je umývadlo na dosku, ktoré vás očarí svojim moderným, čistým a minimalistickým dizajnom aj veľkou odkladacou plochou. Benefitom tohto riešenia je aj možnosť ľubovoľného umiestnenia vodovodnej batérie. Prezrite si umývadlo na dosku Joy s oblými rohmi, Kube s ostrými rysmi či originálny model Triumph. Zaujal vás tento trend? Venujte pozornosť komplexnému článku na tému umývadiel na dosku, ktorý sme pre vás pripravili. 

Bílé keramické umyvadlo na desce Joy
Umývadlo na dosku bez prepadu Joy

Tvar

Budete sa držať osvedčenej klasiky, alebo svoju kúpeľňu oživíte umývadlom s trendy vajcovitým tvarom? Dlhodobo najpopulárnejšie sú umývadlá oblého tvaru. Čím ďalej väčšiu obľubu ale dostávajú aj umývadlá hranaté. Medzi oblé umývadlá z našej ponuky radíme typy Apolo a Dreja Plus. Zástupcom tvaru vajce, ktorý je ideálnou voľbou na umývadlovú dosku, je model Triumph a nestarnúcu klasiku s jasnými rysmi predstavujú umývadlá Harmonia a Glance. Elegantný model Glance sa vyznačuje ultratenkými stenami a radí sa medzi čím ďalej populárnejšie tenkostenné umývadlá

Materiál

Najosvedčenejším materiálom, z ktorého sa umývadlá vyrábajú, je keramika. Výhodou keramických umývadiel je cenová dostupnosť, pevnosť a vysoká odolnosť. Vďaka hladkému povrchu, na ktorom nezostávajú viditeľné stopy po kvapkách, sa umývadlo jednoducho udržiava. Pre dokonalú starostlivosť o vaše keramické umývadlo odporúčame zakúpiť špeciálny čistiaci prípravok Dreja Clean, ktorý ochráni ako umývadlo pred nečistotami, tak aj vás pred baktériami. Radi by ste si o tomto materiáli prečítali viac? Pozrite sa na náš článok o výhodách keramických umývadiel

Mimo našu ponuku sa dajú ale zohnať aj módne výstrelky zo skla alebo dreva. V týchto prípadoch je ale potrebné počítať s vyššou cenovkou a podstatne komplikovanejšou údržbou. Nezriedka sa tak stáva, že sa ľudia po skúsenostiach s alternatívnymi materiálmi nakoniec aj tak vracajú k nadčasovej keramickej klasike. 

Ďalšou atypickou voľbou sú umývadlá z umelého aj pravého kameňa – a jeden unikát nechýba ani u nás! Skutočný luxus si doprajete s umývadlom COMO 120 z liateho mramoru, ktoré je možné zakúpiť tiež ako súčasť nádhernej umývadlovej skrinky BRIO SZZ2 120

Náš tip: Umývadlá (nielen) z netradičných materiálov skvele vyniknú na luxusnej umývadlovej doske, ktorú si u nás môžete zakúpiť. Predstavujú obľúbený kus nábytku, vďaka ktorému sa kúpeľňa stane moderným a vzdušným priestorom, v ktorom bude radosť tráviť čas. Okrem umývadlových dosiek vám k umývadlu z akéhokoľvek materiálu vieme vyrobiť aj skrinku na mieru. Nechcete robiť kompromisy? Prečítajte si viac o možnosti výroby nábytku na mieru na našom blogu

Umývadlo s prepadom alebo bez 

Posledným kritériom, ktoré je pri výbere potrebné zvážiť, je prítomnosť alebo absencia otvoru v hornej časti umývadla. Prepad umožňuje odtok nadbytočnej vody v prípade, že je v umývadle zátka a zabudnete zavrieť vodovodnú batériu. Zjednodušene povedané s prepadom zvyšujete bezpečnosť využitia umývadla, keďže dokáže zabrániť vytopeniu miestnosti. Moderné umývadlá do kúpeľne ale často prepadom nedisponujú, a to najmä z estetických dôvodov. Ani tieto modely ale nemusia znamenať nebezpečenstvo – v rámci našej ponuky tak odporúčame napríklad umývadlo Triumph, ktoré je konštruované ako prietokové a je možné k nemu dokúpiť aj prietokovú výpusť. Rovnaká charakteristika sa vzťahuje aj na typ Joy, ktorý naviac disponuje praktickou keramickou zátkou. 

Keramické umývadlo Triumph - biele

163 € s DPH

Detail

skladom

Umývadlo na dosku bez prepadu, 58x33,5x17

Umývadlo Como 120

467 € s DPH

Detail

Skladem

Nábytkové umývadlo s prepadom, 120x50x4

Keramické umývadlo Kube 60 - biele

309 € s DPH

Detail

skladom

Umývadlo na dosku s prepadom, 60x47x13

Umývadlo Myjoys Glance 70 keramické - biele

252 € s DPH

Detail

skladom

Keramické umývadlo Myjoys Glance 70 - biele

Keramické umývadlo Pura 120 s 2 otvormi pre batériu - biele

617 € s DPH

Detail

skladom

Nábytkové umývadlo s prepadom a 2 otvory pro baterii, 122,6x46x1,3

Keramické umývadlo Myjoys Euphoria 100 - biele

281 € s DPH

Detail

skladom

Nábytkové umývadlo s prepadom, 100x47x2,5

Laufen Pro S 60 keramické umývadlo - biele

181 € s DPH

Detail

skladom

Nábytkové umývadlo s prepadom, 60x46,5x9,5

Durastyle 130 keramické dvojumývadlo - BIELE

1 135 € s DPH

Detail

skladom

Nábytkové umývadlo s prepadom, 130x48x6

Apolo 60 keramické umývadlo - biele

86 € s DPH

Detail

skladom

Nábytkové umývadlo s prepadom, 60x43x5

Umývadlo Myjoys Glance 60 keramické - biele

215 € s DPH

Detail

skladom

Keramické umývadlo Myjoys Glance 60 - biele

Ďalšie užitočné kúpeľňové vybavenie

Či už kúpeľňu vybavujete, ako sa hovorí „od podlahy“, robíte čiastočnú rekonštrukciu, alebo zháňate iba pár doplnkov, nezabudnite si prezrieť celú našu ponuku. Okrem kvalitných umývadiel ponúkame okrem iného kompletné kolekcie kúpeľňového nábytku, samostatné skrine, ale aj galérky a zrkadlá. Zaobstarať u nás môžete tiež sifón – a to ako okrúhly či hranatý z chrómu, tak aj klasický z plastu. Všetky naše umývadlá sú kompatibilné so všetkými sifónmi z našej ponuky.
Špeciálnym variantom je extra znížený nábytkový sifón, ktorý je určený pre rady jednozásuvkových skríň z kolekcií INVENCE a VARIANTE. Jednotlivé skrine, ktoré použitie zníženého sifónu vyžadujú, spoznáte na našich stránkach aj v katalógu podľa ikony sifónu.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom emailovej adresy info@dreja.sk alebo telefónu +420 461 653 937. Radi vám poradíme.

Článok pre vás napísal

Označené položky * sú povinné

Máte otázku? Napíšte nám.
Vyplňte nižšie uvedený formulár a my to zariadime.

*
*
*

Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

V súvislosti s novým nariadením EU 2016/679 o ochrane osobných údajov (GDPR) si Vás dovoľujeme požiadať o udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Vyplnením formulára s vašou otázkou udeľujete súhlas so zaradením všetkých jeho osobných a iných údajov v rámci tohto formulára, ako i ďalších údajov získaných pri obchodnom styku (ďalej len „osobné údaje“) do databázy správcu (ďalej tiež ako „správca“), t. j. Dřevojas, v. d., so sídlom Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s ich spracovaním, a to i prostredníctvom prevádzkovateľom poverených sprostredkovateľov (ďalej ako „sprostredkovateľ“).

Osobné údaje budú spracované pre obchodné a marketingové potreby prevádzkovateľa, vrátane ponúkania obchodu a služieb, ako aj zasielania obchodných zdelení okrem iného prostredníctvom elektronických prostriedkov v zmysle zákona č. 480/2004 Sb, o niektorých službách informačnej spoločnosti.

Súhlas sa poskytuje na dobu do odvolania súhlasu. Registrovaný berie na vedomie, že má práva podľa ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochrane osobných údajov, t. j. predovšetkým, že poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a že má právo prístupu k osobným údajom. Každý subjekt údajov, ktorý zistí alebo sa domnieva, že prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ vykonáva spracovanie jeho osobných údajov, ktoré je v rozpore s ochranou súkromného a osobného života subjektu údajov alebo v rozpore so zákonom, môže a) požiadať prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa o vysvetlenie, b) požadovať, aby prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ odstránil takto vzniknutý stav; predovšetkým sa môže jednať o blokovanie, vykonanie opravy, doplnenie alebo likvidáciu osobných údajov.OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

V súvislosti s novým nariadením EU 2016/679 o ochrane osobných údajov (GDPR) si Vás dovoľujeme požiadať o udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Vyplnením formulára udeľujete súhlas so zaradením všetkých jeho osobných a iných údajov v rámci tohto formulára, ako i ďalších údajov získaných pri obchodnom styku (ďalej len „osobné údaje“) do databázy správcu (ďalej tiež ako „správca“), t. j. Dřevojas, v. d., so sídlom Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s ich spracovaním, a to i prostredníctvom prevádzkovateľom poverených sprostredkovateľov (ďalej ako „sprostredkovateľ“).

Osobné údaje budú spracované pre obchodné a marketingové potreby prevádzkovateľa, vrátane ponúkania obchodu a služieb, ako aj zasielania obchodných zdelení okrem iného prostredníctvom elektronických prostriedkov v zmysle zákona č. 480/2004 Sb, o niektorých službách informačnej spoločnosti.

Súhlas sa poskytuje na dobu do odvolania súhlasu. Registrovaný berie na vedomie, že má práva podľa ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochrane osobných údajov, t. j. predovšetkým, že poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a že má právo prístupu k osobným údajom. Každý subjekt údajov, ktorý zistí alebo sa domnieva, že prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ vykonáva spracovanie jeho osobných údajov, ktoré je v rozpore s ochranou súkromného a osobného života subjektu údajov alebo v rozpore so zákonom, môže a) požiadať prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa o vysvetlenie, b) požadovať, aby prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ odstránil takto vzniknutý stav; predovšetkým sa môže jednať o blokovanie, vykonanie opravy, doplnenie alebo likvidáciu osobných údajov.


Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.