Ako vybrať zrkadlo do kúpeľne?

10. 09. 2020

Lukáš Víšek

Kúpeľňa bez zrkadla nie je kúpeľňa

Nedielnou súčasťou kúpeľní sú zrkadlá, bez ktorých by ranná alebo večerná hygiena šla pomerne ťažko. Viete ale, ako správne vybrať zrkadlo alebo ako ho udržiavať čisté? V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako si pri dodržaní niekoľkých zásad proces výberu zjednodušiť a predovšetkým, čo nepodceňovať. Z čoho teda vychádzať?

Dostatok miesta v kúpeľni

Celkom zásadný je priestor. Pri plánovaní kúpeľne a výberu nábytku musíte dopredu počítať aj s dostatočným priestorom pre galérku alebo zrkadlo a pre prípadnú elektroinštaláciu. Počas rekonštrukcie môže dôjsť k nečakaným zmenám a vo chvíli, kedy budeme mať už vymaľované, bude neskoro na dorobenie zásuviek a iných el. prípojok. 

Podľa kapacity priestoru tiež volíte aj veľkosť zrkadla, ktoré vám môže kúpeľňu opticky zväčšiť alebo priviesť v kombinácii s oknami viac svetla. Pozor si tiež dajte, aby nebolo zrkadlo širšie než napríklad kúpeľňové skrine s umývadlom. Esteticky to nebude pôsobiť dobre. Šírka ale nie je jediné, na čo musíte myslieť. Každý člen rodiny je obvykle inak vysoký a je dôležité, aby sa v zrkadle videli aj tí menší alebo naopak, aj tí s vyšším vzrastom. 

Koupelnový nábytek DOOR se zrcadlem BardoPri výbere zrkadla zohľadňujeme priestorové možnosti. Súčasne by sme mali dbať, aby šírka korešpondovala so šírkou umývadlovej skrine. Na obrázku môžete vidieť naše zrkadlo Bardo, ktoré rozmerovo zodpovedá šírke umývadlovej skrine radu DOOR. Nie je to lepšie, keď majú oba prvky rovnakú šírku?

Obľúbené zrkadlo Bardo do 5 pracovných dní

V ponuke Dreji máme hneď niekoľko typov zrkadiel, vyrábaných v celom rade rozmerov. Pokiaľ staviate na jednoduchosť, čisté línie a minimalizmus, určite vás osloví zrkadlo radu Bardo. Hodí sa do akejkoľvek kúpeľne a na výber sú všetky štandardné rozmery. A čo viac? Zrkadlo v šírkach 50, 60, 70, 80, 90, 100 120 cm dodávame expresne do 5 pracovných dní

Na čo myslieť pri návrhu kúpeľne

Pri plánovaní rekonštrukcie kúpeľne nezabudnite myslieť aj na zodpovedajúce osvetlenie. Výber je mnohokrát individuálny, každý preferuje inú teplotu a intenzitu svetla a aj svetelné podmienky sú vždy iné. Pozor si ale musíte dať, keď plánujete zadovážiť zrkadlo s osvetlením. Určite sa snažte vyberať tak, aby sa aspoň čiastočne zhodovalo s hlavným osvetlením. Veľký kontrast vo farebnosti bude nepríjemný a rušivý. Rovnako tak sa musíte vyvarovať oslnivým svetlám bez možnosti regulácie intenzity. 

V Dreji máme na podobné problémy jednoduché a efektívne riešenie. Zrkadlá radu Stripe majú na bokoch zabudované zvislé LED osvetlenie s možnosťou regulácie stmievania a s vypínačom. Záleží teda na vás, aká intenzita pre vás bude komfortná. Zrkadlo máme v celom rade rozmerov a u niektorých šírok (50, 60, 70 a 80 cm) vám ho dodáme do 5 pracovných dní.

Koupelnový nábytek Q MAX se zrcadlem STRIPEPri voľbe zrkadla s osvetlením vždy vyberajte tak, aby vás svetlo neoslňovalo a aspoň čiastočne, čo sa týka farby, sa zhodovalo s hlavným svetlom v kúpeľni. Na obrázku kúpeľňový nábytok Q MAX s doplnkovou skriňou DOS SVD2 35 a so zrkadlom radu Stripe.

O level vyššie sme postupovali u zrkadiel radu Night. Tieto elegantné zrkadlá majú na bokoch rám s LED osvetlením a okrem regulácie stmievania si môžete upravovať aj farebnosť svetla. Výhodou zrkadiel je tiež možnosť zavesenia na šírku alebo na výšku. Pokiaľ preferujete okrúhle tvary, nájdete v ponuke oválne zrkadlá Vitta, ktoré sú vybavené reguláciou stmievania a ich výhodou je umiestnenie LED osvetlenia v zadnej časti

Koupelnová skříň VARIANTE se zrcadlem NightVhodne vybraté zrkadlo môže dodať vašej kúpeľni potrebný šmrnc. Vďaka zrkadlám radu Night, ktoré vyrábame aj vo veľkých šírkach, môžete docieliť optické zväčšenie vašej kúpeľne a v spolupráci s oknami priviesť do miestnosti aj viac prírodného svetla. 

Údržba zrkadiel

Kúpiť zrkadlo je jedna vec, nezabudnite ale na jeho pravidelnú údržbu. Asi vás prekvapíme, ale nepotrebujete na to žiadne špeciálne prípravky. Naopak, pokiaľ máte zrkadlo od Dreji, neodporúčame používať komerčné prípravky na sklo, pretože by mohlo dôjsť k nevratnému poškodenie v podobe čiernych hrán a tmavých fliačikov na povrchu. Odporúčame používať suché a bavlnené handričky, najlepšie ty antistatické a z mikrovlákien. 

Ďalšie kritériá pre výber

Okrem vyššie zmienených existujú aj ďalšie kritériá, podľa ktorých sa môžete pri výbere zrkadla riadiť. Z tých hlavných ešte zmienime otázku úložného priestoru. Tým sa ale už dostávame ku zrkadlovým skrinkám, ktorým sa budeme ešte niekedy určite bližšie venovať. Už teraz si ale môžete prečítať o vlastnostiach a výhodách galériek radu Grid v článku "Zrkadlová skrinka, alebo len zrkadlo? V Dreji dokážeme 2v1".

Zrkadlo je nedielnou súčasťou našich životov a trávime pred ním veľké množstvo času. Z tohto dôvodu je nutné mať to správne, pred ktorým sa budeme cítiť najlepšie. (foto www.freepik.com)

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, vždy vyberajte starostlivo a s rozvahou, pretože len s tým správnym zrkadlom sa budete cítiť dobre ako vy, tak aj ostatní členovia vašej rodiny. Pokiaľ vás čokoľvek zaujíma alebo vás zaujala ponuka našich zrkadiel, môžete nám nechať správu v komentároch alebo písať na info@drevojas.cz. Veľmi radi vám poradíme.

Za Dreju,

Lukáš

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po - Pá: 8 - 12, 13 - 17 hod.

obchod@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s dotazem

Článok pre vás s láskou napísala

Lukáš Víšek

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg doručíme
ZADARMO až k vám domov

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.
Taký katalóg proste chcete mať doma vytlačený.

Pošlite mi ho zadarmo

Nie, to nie je ďalší nudný newsletter

Posielame len inšpiráciu, ktorú oceníte. Napríklad ako správne vybrať nábytok.
Ako sa o neho starať. Alebo ako na neho získate zľavu .

 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.


Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Ďalšie informácie