Ako vybrať zrkadlo do kúpeľne?

Zrkadlo predstavuje nenahraditeľný prvok kúpeľne, bez ktorého by sme rannú alebo večernú hygienu zvládali pomerne ťažko. Viete ale, ako správne vybrať zrkadlo a ako ho udržiavať čisté? Na nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako si proces výberu zjednodušiť a predovšetkým, čo nepodceňovať. 

V čom mať jasno pred kúpou zrkadla do kúpeľne

Ešte kým sa do výberu zrkadla do kúpeľne naplno pustíte, odporúčame si zodpovedať niekoľko základných otázok. Ujasnite si najmä, čo všetko od zrkadla do kúpeľne očakávate a aké sú vaše priestorové, ale aj finančné možnosti. Kritérií na zváženie existuje ale omnoho viac. 

Dispozícia kúpeľne

Prvou a pravdepodobne najdôležitejšou otázkou je, kam zrkadlo umiestnite a koľko miesta naňho máte. Pri plánovaní kúpeľne a výbere nábytku je potrebné dopredu počítať s dostatočným priestorom pre zrkadlo, galérku či prípadnú elektroinštaláciu. Zjednodušene povedané – nebojte sa plánovať a nič nenechajte náhode. Počas rekonštrukcie môže dôjsť k nečakaným zmenám a vo chvíli, kedy už budete mať vymaľované, bude neskoro na dorobenie zásuviek a iných elektrických prípojok. Podľa kapacity priestoru volíte aj veľkosť zrkadla. Pamätajte, že správne zvolené zrkadlo do kúpeľne vám pomôže kúpeľňu opticky zväčšiť alebo priniesť v kombinácii s oknami viac svetla

Umiestnenie zrkadla

Pri zvažovaní, do akej výšky zrkadlo umiestniť, je potrebné myslieť na to, kto ho bude najčastejšie využívať. V ideálnom prípade by sa v zrkadle mal vidieť člen domácnosti s najnižším aj najvyšším vzrastom. Zabúdať by sa ale nemalo ani na pravidelné návštevy. Aby ste si zbytočne nepridávali prácu s čistením kvapiek vody, ktoré sa na zrkadlo jednoducho dostanú pri umývaní rúk, odporúčame ho pripevniť aspoň 10 cm nad umývadlo.

S umiestnením zrkadla do kúpeľne sa však nemusíte báť experimentovať. Dobám, kedy sa zrkadlo vešalo len nad umývadlo, totiž dávno odzvonilo, a ak túžite po originálnej kúpeľni, môžete ho umiestniť napríklad aj vedľa sprchovej zásteny alebo samostatne do priestoru

Štýl kúpeľne

V neposlednom rade dbajte na to, do akého prostredia sa snažíte zrkadlo zakomponovať. Ideálne by malo predstavovať pomyselný posledný diel skladačky, ktorý pri vstupe do kúpeľne upúta pozornosť, ale zároveň nebude pôsobiť ako päsť na oko. Zrkadlo sa preto snažte vyberať tak, aby dizajnovo zapadalo do celkového konceptu vašej vysnívanej kúpeľne. Dôraz je potrebné klásť predovšetkým na tvar, materiály, ale aj farebné prevedenie

Kritériá výberu zrkadla do kúpeľne

Správne zrkadlo by malo byť nielen estetickým, ale aj funkčným prvkom vybavenia kúpeľne. Ak neviete, kde s výberom začať alebo tápete v širokej ponuke Dreja, náš sprievodca kľúčovými kritériami výberu je tu priamo pre vás. 

Tvar kúpeľňového zrkadla

Nie je žiadnym prekvapením, že v dnešnej dobe zoženiete zrkadlá takmer akéhokoľvek tvaru. Medzi dlhodobo najobľúbenejšie ale stále patria klasické obdĺžnikové zrkadlá. O niečo viac originálne, ale napriek tomu svojím spôsobom tradičné sú zrkadlá v tvare štvorca. Prezrite si napríklad obdĺžnikové zrkadlo NIGHT ZCO 120 alebo štvorcové zrkadlo STRIPE ZCO 70. Hranaté zrkadlá sa obecne vzaté vyznačujú jednoduchosťou a univerzalitou. V drvivej väčšine prípadov vám naviac odpadne starosť, či sa zrkadlo do kúpeľne hodí, pretože sa s nimi takmer nedá urobiť krok vedľa.

Náš tip: V ponuke Dreja máme hneď niekoľko typov hranatých zrkadiel vyrábaných v celom rade rozmerov. Ak staviate na čisté línie a minimalizmus, určite vás oslovia zrkadlá z kolekcie BARDO. Vďaka svojmu jednoduchému dizajnu sa hodia do akejkoľvek kúpeľne, a čo viac? Zrkadlá v štandardných šírkach 50, 60, 70, 80, 90, 100 a 120 cm dodávame expresne do 5 pracovných dní

Stále viac ľudí v posledných rokoch stavia aj na oválne a okrúhle zrkadlá do kúpeľne, ktoré pôsobia elegantne a neobvykle. Nevýhodou tohto moderného tvaru ale môže býť fakt, že v zrovnaní s tým, koľko priestoru zaberá, neponúka toľko odrazovej plochy. Na druhú stranu oblé zrkadlá dokážu ozvláštniť každú kúpeľňu a hodia sa ako do malých, tak aj veľkých priestorov. V rámci našej ponuky kraľuje okrúhlym zrkadlám kolekcia INVENCE a oválnym zrkadlám kúpeľňový rad ALIVA a VITTA.

Expresné dodanie

Zrkadlo BARDO ZC 50

92 € s DPH

Detail

skladom

Zrkadlo s rozmermi 500x700x30 na externé alebo nástenné osvetlenie, možno zavesiť na šírku alebo na…

S osvetlením

Zrkadlo INVENCE ZCO 50

od 324 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

Okrúhle zrkadlo s integrovaným LED osvetlením o výkone 13,2 W

S osvetlením

Zrkadlo MORETO ZCOT 120

484 € s DPH

Detail

skladom

Kúpeľňové zrkadlo MORETO ZCOT 120 s LED osvetlením a vykurovacou fóliou.

S osvetlením

Zrkadlo NIGHT ZCO 160

1 066 € s DPH

Detail

skladom

NIGHT ZCO 160, zrkadlo s LED osvetlením a vypínačom vr. regulátora teploty svetla.

S osvetlením

Zrkadlo VITTA ZCO 80

412 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

VITTA ZCO 80, kúpeľňové zrkadlo s LED osvetlením (41 W).

 

Veľkosť zrkadla do kúpeľne

Ďalším aspektom výberu, ktorý do určitej miery súvisí s vyššie zmienenými dispozíciami kúpeľne, sú rozmery zrkadla. Základným pravidlom je, že by ste do obchodu či e-shopu mali ísť s presne nameranými hodnotami alebo aspoň vedieť, do akého rozmedzia sa vybrané zrkadlo musí veľkostne vojsť. V prípade kúpy bez rozmyslu by sa totiž ľahko mohlo stať, že si síce vyberiete krásne zrkadlo, ale nakoniec ho nebudete mať kam umiestniť.

Pokiaľ plánujete zrkadlo umiestniť nad umývadlo, mali by ste si tiež rozmyslieť, akú veľkosť by malo mať zrkadlo v pomere k umývadlu, umývadlovej skrinke či doske pod umývadlo. Obecne platí, že by zrkadlo nemalo byť z estetických dôvodov užšie než umývadlo. Ďalšie nepísané pravidlo hovorí, že by malo býť zrkadlo vždy aspoň o 10 cm užšie než doska, nad ktorou visí. Nakoniec ale majte na pamäti predovšetkým individuálne preferencie tých, pre ktorých kúpeľňu zariaďujete.

V našej širokej ponuke si môžete vybrať zrkadlá so šírkou 50–200 cm. Ak zariaďujete malú kúpeľňu, bude pre vás skvelou voľbou zrkadlo s poličkou PLUTO ZCP 55. Veľmi populárne sú v poslednej dobe veľké zrkadlá, ktoré pokrývajú stenu takmer v celej jej dĺžke. Názorným príkladom z našej ponuky môže byť 200 cm široké zrkadlo NIGHT ZCO 200, ktoré svojimi funkciami poteší aj tých najnáročnejších. Nad veľkým umývadlem či dvojumývadlom sa ale pokojne môže vynímať aj rovnako široké zrkadlo. Presvečte sa sami, nevyzerá nasledujúce symetrické riešenie v hlavnej role so zrkadlom BARDO a umývadlovou skriňou z radu DOOR skvele?

Koupelnový nábytek DOOR se zrcadlem Bardo
Kúpeľňový nábytek DOOR so zrkadlom Bardo

Kúpeľňové zrkadlo s osvetlením

Pri plánovaní rekonštrukcie kúpeľne nezabudnite ani na zodpovedajúce osvetlenie. Výber je mnohokrát individuálny, keďže každý preferuje inú teplotu a intenzitu svetla. Zohľadniť je potrebné tiež fakt, že v rôznych kúpeľniach prirodzene panujú rozdielne svetelné podmienky. Pokiaľ si plánujete zaobstarať zrkadlo s LED osvetlením, vynasnažte sa, aby sa tónem aspoň čiastočne zhodovalo s hlavným osvetlením kúpeľne. Veľký kontrast vo farebnosti by totiž budil nepríjemný a rušivý dojem. Takisto sa vyvarujte oslnivým svetlám, ktoré neponúkajú možnosť regulácie intenzity. 

V Dreji máme na podobné problémy jednoduché a efektívne riešenie. Zrkadlá radu STRIPE majú na bokoch zabudované zvislé LED osvetlenie s možnosťou regulácie stmievania a s vypínačom. Záleží teda len na tom, aká intenzita pre vás bude komfortná. Ponúkame jich v celom rade rozmerov a u štandardných šírok (50, 60, 70 a 80 cm) zvládneme zrkadlo dodať do 5 pracovných dní. O level vyššie sme postupovali u zrkadiel radu NIGHT. Všetky elegantné zrkadlá z tohto radu majú na bokoch rám s LED osvetlením a možnosť upravovať teplotu svetla. U rozmerov 50 až 120 cm môžete naviac regulovať aj stmievanie. Výhodou zrkadiel NIGHT je aj možnosť zavesenia na šírku alebo na výšku. Pokiaľ preferujete okrúhle tvary, nájdete v ponuke oválne zrkadlá VITTA, ktoré sú vybavené reguláciou stmievania a ich prednosťou je umiestnenie LED osvetlenia v zadnej časti. Medzi ďalšie zrkadlá do kúpeľne Dreja, ktoré disponujú LED osvetlením, radíme modely z kolekcií INVENCE a MORETO. Veľmi zaujímavé je aj zrkadlo ALIVA ZCOTZ 60, ktorého súčasťou je osvetlené zväčšovacie zrkadlo.

Vybrali ste si svoje vysnívané zrkadlo, ale nemá integrované osvetlenie? Nemusíte zúfať, kúpeľňové osvetlenie totiž môžete zakúpiť aj samostatne. V našej sekcii doplnkov do kúpeľne si môžete vybrať z osvetlenia mnohých rôznych tvarov, rozmerov, intenzity aj spôsobu pripevnenia (ku stene či zrkadlovej skrinke). U každého osvetlenia do kúpeľne naviac v popise jednoducho zistíte, s ktorými zrkadlami / galérkami je kompatibilné.

Zrkadlo STRIPE so zabudovaným LED osvetlením s možnosťou regulácie stmievania

Kúpeľňové zrkadlo v ráme či bez

Patríte medzi fanúšikov minimalizmu? Správnou voľbou pre vás bude zrkadlo bez rámu, ktoré sa hodí do každej modernej kúpeľne. Aj jednoduché zrkadlo bez rámu ale dokáže upútať dosť pozornosti, a to napríklad vďaka rafinovanému osvetleniu alebo neobvyklému tvaru. Robustnejšou alternatívou sú zrkadlá v ráme, ktoré sa apravidla stávajú dominantou celej kúpeľne. Obzvlášť skvele by zrkadlo s rámom mohlo vyzerať v kúpeľni s nádychom retro či glamour štýlu. Vo veľkej kúpeľni sa bude dokonale vynímať napr. kúpeľňové zrkadlo STRIPE ZCO 100, ktoré je položené na drevený rám v matne bielom odtieni. Mierne netradičné a veľmi obľúbené riešenie ponúka zrkadlo INVENCE ZCOE 60, ktoré sa dá usadiť na dosku v celom rade dekorov a lakov. 

Materiál zrkadla do kúpeľne

Kúpeľňové zrkadlá musia dennodenne odolávať vysokým teplotám a vlhkosti, a tak je pri výbere potrebné dbať na odolnosť a vlhkuvzdornosť všetkých jeho komponentov. Ak vás nebaví večne utierať zahmlené zrkadlo uterákom, zaobstarajte si kúpeľňové zrkadlo s vykurovacou fóliou z radu MORETO či ALIVA. Špeciálna vykurovacia fólia zaistí, že sa zrkadlo pri kúpeli nezahmlí a bude tak stále k dispozícii.

U zrkadiel s dreveným rámom sa vždy uistite, že je rám vyrobený z ošetreného dreva, ktoré pri prvom kontakte s vlhkom nezačne hniť. Napríklad moderné zrkadlo PLUTO ZCP 55 je usadené v bielom drevenom ráme, ktorý je spracovaný priamo na použitie v sťažených podmienkach kúpeľní. U zrkadiel s kovovým rámom či inými prvkami, ktoré by mohli podliehať korózii, buďte rovnako opatrní. Ak chcete, aby kúpeľňa pôsobila jednotne a zladene, odporúčame vyberať materiál zrkadla podľa odtieňa kúpeľňového nábytku alebo obloženia. Fantázii sa ale medze nekladú, takže ak máte kúpeľňu zariadenú v jednom tóne, môžete naopak jednoliatosť rozbiť výrazným prvkom v podobe originálneho zrkadla. 

Nalepovacie alebo nástenné zrkadlo

Podľa spôsobu uchytenia zrkadla na stenu rozlišujeme kúpeľňové zrkadlá nalepovacie a nástenné. Hlavnou výhodou nástenných zrkadiel je fakt, že sú variabilné. Pokiaľ sa napríklad rozhodnete, že by ste v kúpeľni radi urobili nejakú zmenu, môžete začať zavesením zrkadla vertikálne namiesto horizontálne či naopak. Oproti tomu nalepovacie zrkadlá bývajú tenké, ľahké, ľahko sa nalepia, ale s prípadnými zmenami je to podstatne zložitejšie. 

Zrkadlo do kúpeľne s poličkou či bez

Nemáte v kúpeľni miesto nazvyš? Verte, že aj s tým vám vhodné zrkadlo dokáže pomôcť. Reč je samozrejme o zrkadle s poličkou. Vybrať si môžete unikátne zrkadlo INVENCE ZCOPE 90, ktorého prednosťou je rafinované konštrukčné rešenie v hlavnej role s dvoma nerezovými policami a integrovaným LED osvetlením. Nielen, že skvele vyzerá, ale naviac je aj veľmi praktické

Galérky alebo skrinka a zrkadlo v jednom

Obľúbenou alternatívou zrkadiel s policami sú galérky. Vďaka týmto špeciálnym kúpeľňovým skrinkám získate priestor na uloženie kefiek na zuby, parfumov alebo iných kozmetických a hygienických potrieb, ale aj potrebnú zrkadlovú plochu. S ohľadom na čo nejefektívnejšie využitie priestoru sa jedná o ideálne riešenie pre malé kúpeľne. O tom, ako vybrať zrkadlovú skrinku a čo najlepšie využiť jej úložný priestor, si môžete prečítať v našom ďalšom článku.

Dvojdverová zrkadlová skrinka PREMIUM GA2E 100
Kolekcie Premium

2 až 3 týždne

PREMIUM GA2E 100, dvojdverová galérka so zásuvkou (zrkadlo 50/50).

Detail
 

Údržba zrkadla do kúpeľne

Kúpiť zrkadlo je jedna vec, nezabudnite ale na jeho pravidelnú údržbu. Asi vás prekvapíme, ale nepotrebujete na to žiadne špeciálne prípravky. Naopak, pokiaľ máte zrkadlo od Dreji, neodporúčame používať komerčné prípravky na sklo, pretože by mohlo dôjsť k jeho nevratnému poškodeniu (čierne hrany, tmavé fliačiky na povrchu). Ideálne je používať suché bavlnené handričky – najlepšie tie antistatické a z mikrovláken. 

Stále si neviete rady s výberom zrkadla?

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, vždy vyberajte starostlivo a s rozvahou, pretože len s tým správnym zrkadlom sa v kúpeľni budete cítiť dobre ako vy, tak aj ostatní členovia vašej domácnosti. Pokiaľ máte ohľadne výberu zrkadla do kúpeľne akékoľvek nejasnosti alebo vás zaujala ponuka našich zrkadiel, môžete nám nechať správu v komentároch, kontaktovať nás telefonicky na +420 461 653 937 alebo prostredníctvom emailovej adresy info@dreja.sk. Veľmi radi vám poradíme.

 zrcadlo do koupelny v kombinaci s nábytkem

Otázky a odpovede

Ako vysoko umiestniť zrkadlo nad umývadlo?

Podľa výšky členov domácnosti platí, že ideálna výška je v rozmedzí 120 cm (najspodnejšia časť) až 200 cm (horný okraj zrkadla). Obvykle zákazníci používajú výšku od zeme 120 – 135 cm.

Článok pre vás napísal

Označené položky * sú povinné

Máte otázku? Napíšte nám.
Vyplňte nižšie uvedený formulár a my to zariadime.

*
*
*

Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

V súvislosti s novým nariadením EU 2016/679 o ochrane osobných údajov (GDPR) si Vás dovoľujeme požiadať o udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Vyplnením formulára s vašou otázkou udeľujete súhlas so zaradením všetkých jeho osobných a iných údajov v rámci tohto formulára, ako i ďalších údajov získaných pri obchodnom styku (ďalej len „osobné údaje“) do databázy správcu (ďalej tiež ako „správca“), t. j. Dřevojas, v. d., so sídlom Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s ich spracovaním, a to i prostredníctvom prevádzkovateľom poverených sprostredkovateľov (ďalej ako „sprostredkovateľ“).

Osobné údaje budú spracované pre obchodné a marketingové potreby prevádzkovateľa, vrátane ponúkania obchodu a služieb, ako aj zasielania obchodných zdelení okrem iného prostredníctvom elektronických prostriedkov v zmysle zákona č. 480/2004 Sb, o niektorých službách informačnej spoločnosti.

Súhlas sa poskytuje na dobu do odvolania súhlasu. Registrovaný berie na vedomie, že má práva podľa ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochrane osobných údajov, t. j. predovšetkým, že poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a že má právo prístupu k osobným údajom. Každý subjekt údajov, ktorý zistí alebo sa domnieva, že prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ vykonáva spracovanie jeho osobných údajov, ktoré je v rozpore s ochranou súkromného a osobného života subjektu údajov alebo v rozpore so zákonom, môže a) požiadať prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa o vysvetlenie, b) požadovať, aby prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ odstránil takto vzniknutý stav; predovšetkým sa môže jednať o blokovanie, vykonanie opravy, doplnenie alebo likvidáciu osobných údajov.OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

V súvislosti s novým nariadením EU 2016/679 o ochrane osobných údajov (GDPR) si Vás dovoľujeme požiadať o udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Vyplnením formulára udeľujete súhlas so zaradením všetkých jeho osobných a iných údajov v rámci tohto formulára, ako i ďalších údajov získaných pri obchodnom styku (ďalej len „osobné údaje“) do databázy správcu (ďalej tiež ako „správca“), t. j. Dřevojas, v. d., so sídlom Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s ich spracovaním, a to i prostredníctvom prevádzkovateľom poverených sprostredkovateľov (ďalej ako „sprostredkovateľ“).

Osobné údaje budú spracované pre obchodné a marketingové potreby prevádzkovateľa, vrátane ponúkania obchodu a služieb, ako aj zasielania obchodných zdelení okrem iného prostredníctvom elektronických prostriedkov v zmysle zákona č. 480/2004 Sb, o niektorých službách informačnej spoločnosti.

Súhlas sa poskytuje na dobu do odvolania súhlasu. Registrovaný berie na vedomie, že má práva podľa ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochrane osobných údajov, t. j. predovšetkým, že poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a že má právo prístupu k osobným údajom. Každý subjekt údajov, ktorý zistí alebo sa domnieva, že prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ vykonáva spracovanie jeho osobných údajov, ktoré je v rozpore s ochranou súkromného a osobného života subjektu údajov alebo v rozpore so zákonom, môže a) požiadať prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa o vysvetlenie, b) požadovať, aby prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ odstránil takto vzniknutý stav; predovšetkým sa môže jednať o blokovanie, vykonanie opravy, doplnenie alebo likvidáciu osobných údajov.


Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.