Neviete si rady s výberom farby do kúpeľne? Máme pre vás inšpiráciu

Neviete si rady s výberom farby do kúpeľne? Máme pre vás inšpiráciu

24. 03. 2022 autor - Lukáš Víšek

Lukáš Víšek

Rozhodli ste sa pre novú kúpeľňu, ale nie ste si istí, či vsadiť na neutrálne alebo výrazné farby? Chcete sa držať pri zemi, alebo radi experimentujete? V každom prípade nezabúdajte, že farby neriešime len u stien alebo obkladov, ale sú to tiež kúpeľňové skrinkydoplnky, alebo aj zrkadláktoré vašu kúpeľňu premenia vo vyladený sen. Nižšie vám poradíme, ktoré farby sú do kúpeľne ideálne, ako ich kombinovať a na čo ďalšie si dať pozor. 

Ako vybrať vhodnú farbu do kúpeľne

Neviete, z akého konca začať, a zariaďovanie kúpeľne vrátane vyberania farieb je pre vás nadľudská úloha? Nechajte sa nami inšpirovať. Súčasné farebné trendy pre vás môžu byť pomyselným vodítkom, ku ktorému budete postupne pridávať svoje vlastné požiadavky a predstavy. Vo výsledku si tak zariadite originálnu kúpeľňu, ktorá bude odrážať váš osobitý štýl, a z ktorej budete nadšení. O tom, aké farby dominujú roku 2022, si môžete prečítať viac v našom ďalšom článku. 

Kúpeľňa ako oáza pokoja 

Vnímate kúpeľňu ako pokojné miesto, kam si po dlhom dni chodíte oddýchnuť? Obzvlášť v dnešnej hektickej dobe je potrebné sa o seba starať, a tak ľudia v kúpeľni trávia čím ďalej viac času. Aby ste sa tu každé ráno aj večer cítili dobre, je potrebné dbať na správny výber farieb. Obecne sú pre kúpeľňu typické skôr chladnejšie farby, ktoré pôsobia čisto a do vodného sveta skrátka patria. Dlhodobo vládnu predovšetkým odtiene modrej, tyrkysovej, zelenej, sivej a fialovej, ktoré sa môžu vzájomne kombinovať. Krok vedľa neurobíte ani s neutrálnymi farbami, ako je biela alebo rôzne odtiene hnedej. Dôležité je, aby žiadny prvok v kúpeľni nebol natoľko výrazný, že by rušil pohodovú atmosféru celej miestnosti. 

Biela kúpeľňa a ako jej dodať iskru

Biela farba pre kúpeľňu bola, je a vždy bude veľmi obľúbená. Nemáte na dizajn špeciálne nároky, alebo ste jednoducho len fanúšikmi jednoduchosti a čistoty? Biela pre vás bude jasnou voľbou. Veľkou výhodou je fakt, že sa hodí ako pre menšie, tak aj väčšie priestory. Pri zariaďovaní kúpeľne usilujeme o to, aby k sebe jednotlivé prvky ladili. To ale neznamená, že všetky elementy musia byť biele – práve naopak. Biely kúpeľňový nábytok, steny aj podlaha môžu pôsobiť príliš sterilne. Zaujíma vás, ako kúpeľňu spestriť? Pohrajte sa o to viac s ostatnými prvkami.

Použitím moderných materiálov, ako sú betónové stierky, môžete do kúpeľne vniesť napríklad viac industrializmu. Chcete do bielej kúpeľne dostať nádych prírody? Potom vsaďte na materiály imitujúce kameň alebo tmavé drevo, ktoré s bielym nábytkom krásne vyniknú. S bielou kúpeľňou sa tiež veľmi často kombinuje tzv. lagom a škandinávsky štýl, ktorý pôsobí nadčasovo, harmonicky a čisto. 

Ďalším spestrením môžu byť kvety, ktoré sa hodia do kúpeľne akéhokoľvek štýlu. Ak budú vhodne zvolené a rozmiestené, vnesú do kúpeľne sviežosť a dodajú vám pocit spojenia s prírodou. Ďalšie tipy nájdete v blogovom článku na tému Ako osviežiť vzhľad vašej kúpeľne.

Bílá koupelna inspirace
Biela kúpeľňa s umývadlovou skrinkou ASTON SZZ2 120 a trojdverovou galérkou ASTON GA3OE 120

Červeno-biela kúpeľňa

Nebojíte sa farieb? Skvelou voľbou pre vás bude kúpeľňa ladená do červeno–biela. V našej ponuke nájdete túto neprehliadnuteľnú kombináciu v elegantnom kúpeľňovom rade BRIO, ktorá sa vyníma oblými plochami a veľkým úložným priestorom. Bude pôsobiť odvážneneobvykle, a pritom veľmi vkusne. Nezabudnite ale, že červená patrí medzi veľmi silné farby, a tak to s ňou nie je dobré preháňať. Pokiaľ červenú farbu nebudete chcieť zjemniť bielou, môžete zvoliť napríklad svetlosivú. 

Inspirace červenobílá koupelna
Červeno-biela kúpeľňa s nábytkom z kolekcie Brio

Veselá žltá kúpeľňa? Tú si zamilujete

Aj keď sme už zmienili, že v obľúbenosti vedú chladnejšie farby, prekvapivo žiadaná je aj žltá kúpeľňa a jej farebné odtiene. Možno je to tým, že sa množstvo ľudí vracia k prírode a chce sa aj doma cítiť, ako by boli vonku na slniečku. K obľúbenosti mohol prispieť aj nedávny trend horčicového odtieňa, ktorý sa presadil nielen v móde, ale aj bytovom dizajne. Faktom je, že nech už žltú farbu aplikujeme kamkoľvek, vždy zažiari a dodá príjemnú hrejivú energiu. Naviac má všeobecne pozitívny vplyv na človeka, keďže napomáha k uvoľneniu. Je hravá a tvorivá, a tak sa skvele hodí aj do kúpeľní pre rodiny s deťmi. 

A ako žltú kombinovať? Zladiť ju môžete s bielou alebo odtieňmi hnedej. Nebojte sa ju doplniť ani dreveným či iným prírodným prvkom. Pokiaľ chcete kúpeľni dodať etno štýl, môžete sa poohliadnuť po zlatých alebo bronzových doplnkoch, ktoré povznesú celú miestnosť a dodajú nádych luxusu. Prehliadnite si našu ponuku (nielen) žltých odtieňov vo vzorkovníku RAL.

Inspirace žlutá koupelna
Žltá kúpeľňa s bielym nábytkom

Modrý kúpeľňový nábytok

Veľmi populárnou farbou v kombinácii so sivou je nebesky modrá, ktorá sa stala hitom pre rok 2022. Zvoliť si ju môžete v našokonfigurátore nábytku na mieru – vzorkovník RAL. Keď jej voľbu zopakujete ešte na nejakom ďalšom prvku kúpeľňového nábytku čdoplnkovfarby sa krásne prepoja, budú pôsobiť harmonicky a prejasnia aj malý priestor.

Moderné kúpeľne v hlavnej role s tmavými farbami 

Moderné kúpeľne nemusia nutne znamenať len svetlé farby. Tmavé odtiene síce odporúčame voliť skôr do väčších kúpeľní, ani v menších priestoroch sa ale chladnejšieho prvku, ako je napr. imitácia betónu, grafit či tmavé drevo, nemusíte nutne vzdať. Pozor si dajte len na to, aby v malej kúpeľni tmavá farba nevyvolávala pocit stiesnenosti. Tomu môžete predísť použitíkvalitného osvetleniabielym náterom stien alebo napríklad svetlými doplnkami.

Sivý a čierny kúpeľňový nábytok

Sivá a čierna sú vo svete kúpeľní veľmi populárnymi stálicami. Nech už totiž budete kúpeľňu ladiť do akýchkoľvek farieb, sivými a čiernymi prvkami nikdy nič nepokazíte. Štýlovo by mohla vyzerať napríklaumývadlová doska v odtieni Graphit v kombinácii s bielym keramickým umývadlomRovnako tak môže vašu kúpeľňu zdobiť sivá umývadlová doska doplnená  o matne čiernu konzoluMedzi ďalšie zaujímavé elementy je možné radisivú kúpeľňovú skriňučierne zrkadlo, ktoré plánujeme čoskoro zaradiť do našej ponuky, alebo aj čierne umývadlo. Na jednotlivé kusy čierneho nábytku do kúpeľne môžete čas od času naraziť tiež v našej sekcii  Výpredaj.

Luxusné kúpeľne s tmavozelenými doplnkami

Milujete prechádzky lesom? Chodenie po mäkkom machu, sem-tam prasknutie vetvičky pod nohami, čistá svieža vôňa a nenapodobiteľný koncert, ktorý začne hrať, akonáhle do lesa vstúpite? Tak prečo si kus lesa nepozvať domov? Reč je samozrejme o tmavozelenej až smaragdovej kúpeľni. Aj keď ide o opomínanú farbu, o jej potenciáli by nemalo byť pochýb. Pôsobí žiarivoživotadarne a luxusne. Ak má kúpeľňa symbolizovať spojenie s prírodou, sviežosťou a čistotou, bude smaragdová farba tým pravým orechovým.  

Je pravda, že smaragdová farba v kúpeľni nebude tak hravá, ako napríklad žltá. To sa od nej ale ani nečaká. Nebude príliš vhodná pre rodiny s malými deťmi, ktoré preferujú veselé a svetlé farby, zato ponúkne oddych a pokoj. Rovnako ako v lese. Túto farbu do kúpeľne volia predovšetkým páry alebo zákazníci, ktorí si chcú užiť doma v kúpeľni relax a tmavých farieb sa jednoducho neboja. 

Pamätajte tiež, že smaragdovú farbu nemusíte použiť v celej kúpeľni. Veľmi neobvykle bude pôsobiť spolu s drevenou podlahou, stenou či prvkami na obkladoch. Nevšedné môžu byť smaragdové steny s nábytkom s drevenou alebo betónovou imitáciou a opačné kombinácie. Pokiaľ sa radi hráte s detailmi, vašej pozornosti by nemalo uniknúť ankúpeľňové zrkadlo s podsvietením, ktoré zo smaragdovej kúpeľne vytvorí až mystické miesto.

Experimentujte s farbami do kúpeľne

Farieb v kúpeľni nie je potrebné sa obávať. Predovšetkým pokiaľ máte možnosť vizualizácie a 3D grafického návrhu kúpeľňového nábytku pomocou nášhkonfigurátorakde môžete rýchlo a ľahko vymeniť dekor, farbu či  materiálAk budete váhať, nechajte si poradiť od našich špecialistov či obchodných partnerov. Konečné rozhodnutie je ale vždy len na vás.

Myslite tiež na to, že vám kúpeľňa bude slúžiť niekoľko ďalších rokov. Ideálne teda voľte také farebné prevedenie, ktoré vás len tak neomrzí. Výhodou dnešnej doby je, že vďaka širokej ponuke farebných prevedení kúpeľňového nábytku a doplnkov nie je potrebné pristupovať k žiadnym kompromisom.

Jedinečná kúpeľňa s dizajnovým nábytkom

Túžite vyjadriť svoj unikátny štýl? Vylaďte vašu kúpeľňu nielen farbami, ale aj kúpeľňovým nábytkom na mieru. Pri výbere vás môže inšpirovať vyššie zmienený konfigurátorpomocou ktorého si navrhnete kúpeľňový nábytok presne podľa vašich predstáv. Zvoliť si je možné z pestrej škály farieb korpusu, hlavných dosiek aj druhov kovania. Okamžite naviac uvidíte, ako bude vaša umývadlová skrinka alebo polička pod zrkadlom vyzerať. O tom, kde je konfigurátor nábytku na mieru k dispozícii, zistíte viac v našej poradni. 

Dúfame, že vám naše tipy na vhodnú farbu do kúpeľne pomohli alebo aspoň rozšírili prehľad o tom, ako sú dnes kúpeľne vnímané, a ako je možné do nich vniesť takmer všetko, čo si prajete a čo od kúpeľne vyžadujete. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok sa na nás neváhajte obrátiť prostredníctvom live-chatu, e-mailovej adresy info@dreja.sk alebo telefónneho čísla +420 461 653 937. Radi vám poradíme. Sme výrobca českého kúpeľňového nábytks tradíciou viac než 75 rokov. Prečítajte si, prečo je skvelé mať doma nábytok Dreja.

 

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

Článok pre vás napísal

autor - Lukáš Víšek Lukáš Víšek Ďalšie články od autora

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.