Ako správne vybrať záchod?

21. 11. 2022

Aj keď ide o podceňovanú tému, s výberom záchoda sa počas života stretne takmer každý. V Dreji sme presvedčení, že u toaliet nejde len o vzhľad a cenu, ale predovšetkým o funkčnosť, materiály a typ montáže. Aby sme vám uľahčili proces výberu, pripravili sme prehľadného sprievodcu svetom toaliet. Poradíme vám, čo by ste mali vedieť už pred výberom, aké druhy toaliet existujú, a na čo si dať pri výbere pozor. 

V čom mať jasno pred výberom toalety

Ešte kým sa vydáte do kamennej predajne alebo zabrúsite na webové stránky výrobcov toaliet, mali by ste si zodpovedať zopár základných otázok, vďaka ktorým si ujasníte svoje požiadavky a budete sa v širokej ponuke záchodov lepšie orientovať. 

Umiestnenie toalety

Tak schválne – už viete, kde bude vaše WC umiestnené? Zatiaľ čo niektorí preferujú z dôvodu väčšieho komfortu a súkromia záchod v oddelenej miestnosti, iní šetria miesto tak, že ho umiestnia do kúpeľne. Obe riešenia majú svoje pre aj proti, a je tak len na vás a vašich preferenciách, pre ktorý variant sa rozhodnete. 

Toaleta v koupelněChystáte sa umiestniť WC do kúpeľne? Potom pamätajte, že aj pozícia toalety hrá svoju rolu, nad ktorou je dobré sa poriadne zamyslieť.

Ak plánujete toaletu umiestniť v kúpeľni, mali by ste dbať na to, aby záchodová misa nebola situovaná priamo naproti dverám. Ďalej pamätajte, že by mala byť toaleta na takom mieste, ktoré je ľahko prístupné z akéhokoľvek kúta vášho obydlia. Inak povedané, nie je dobré, aby ste po ceste na záchod museli prejsť cez kuchyňu alebo cudziu spálňu. Ak máte vo vašom byte či dome miesto nazvyš, odporúčame zriadiť toalety aspoň dve. 

Priestorové možnosti

Pri výbere záchoda je potrebné brať ohľady na vaše priestorové možnosti. Existuje totiž veľký rozdiel medzi tým, keď staviate nový dom a nie ste pri budovaní kúpeľne takmer ničím obmedzení, a uskutočňovaním rekonštrukcie, počas ktorej vás limitujú existujúce dispozície miestnosti. Veľmi odlišné bude aj zariaďovanie malej panelákovej kúpeľne a samostatnej toalety oproti priestornej kúpeľni s WC v rodinnom dome.

Náš tip: Nemáte na toalete miesto nazvyš, ale potrebujete vytvoriť úložný priestor na hygienické potreby alebo čistiace prostriedky? Zadovážte si praktické skrinky na WC a využite šikovne a jednoducho každý centimeter. 

Individuálne požiadavky

Komu inému má WC slúžiť než ľuďom. Preto pri jeho výbere dbajte na to, koľko osôb bude toaletu najčastejšie využívať, ako sú títo ľudia vysokí, a či nemajú nejaké zvláštne potreby súvisiace s vekom či pohyblivosťou

Cena toalety

Cena toalety je ukazovateľ, na ktorý prirodzene berie ohľad každý z nás. Dajte si však pozor, aby nebola kritériom jediným a rozhodujúcim. Často sa totiž stáva, že keď sa snažíme za každú cenu ušetriť, utratíme v konečnom dôsledku viac. K tomu sa ale ešte dostaneme. Základné WC sa dá zohnať už za 2 000 Kč. Naproti tomu za špeciálne toalety s modernými vychytávkami zaplatíte aj cez 10 000 Kč. Opäť je len na vás, či siahnete po lacnejšom alebo drahšom variante, prípadne zvolíte cestu zlatého stredu. 

Základné typy záchodov

Máte pocit, že sa v neprebernom množstve ponúkaných toaliet a klozetov nedá zorientovať? Verte, že to nie je tak zložité, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Na ďalších riadkoch vám predstavíme najčastejšie používané druhy toaliet a pozrieme sa bližšie na ich výhody a nevýhody. 

WC kombi

Začnime u úplnej klasiky v podobe kombinačného klozetu. WC kombi je kombináciou záchodovej misy, dosky, nádržky na vodu a splachovacieho systému. Výhodou týchto toaliet je, že sa veľmi jednoducho inštalujú, umožňujú dvojaké splachovanie, majú pomerne nízku poruchovosť a sú cenovo dostupné. V prípade, že by k poruche kombinačného klozetu došlo, oceníte, že sa vzhľadom k jeho jednoduchej konštrukcii ľahko opravuje. Medzi nevýhody tohto typu WC patrí predovšetkým komplikovaná údržba a nemožnosť prispôsobiť si výšku sedadla. 

Závesné WC

Ak si potrpíte na elegantný dizajn, bude pre vás najlepšou voľbou závesné WC, ktoré je ukotvené do steny. Veľkou prednosťou závesných toaliet je možnosť nastavit si výšku záchodovej misy podľa individuálnych potrieb. Z ďalších výhod, pre ktoré si zákazníci závesné WC zaobstrarávajú čím ďalej tým častejšie, je možné vyzdvihnúť nenáročné upratovanie pod toaletou, úsporu miesta a tiché splachovanie. Či už budete závesnú toaletu montovať do sadrokartónu alebo kamkoľvek inam, budete k tomu potrebovať tzv. predstenový inštalačný systém. Ten zaistí, že bude mať toaleta v stene náležitú oporu. 

V našej ponuke nájdete závesné klozety a predstenové systémy ako samostatne, tak aj v kompletnom sete vrátane záchodovej dosky a tlačidla na splachovanie. Vybrať si môžete z dvoch typov záchodov s názvami Myjoys MY1 a Myjoys MY2. Hlavný rozdiel spočíva v tvare misy. Zatiaľčo misa klozetu My1 je okrúhla a jednoliata, model My2 má hranatý tvar s oblými rohmi. Obe toalety disponujú rovnakou záchodovou doskou a ich hlavnou prednosťou je absencia splachovacieho okruhu. Neváhajte si prezrieť našu celú ponuku. 

Závesné WC Myjoys MY1 rimless

212 € s DPH

Detail

skladom

Závesné WC Myjoys MY1 z bielej keramiky (bez dosky)

Závesné WC Myjoys MY2 rimless

212 € s DPH

Detail

skladom

Závesné WC Myjoys MY2 z bielej keramiky (bez dosky)

Set závesné WC Myjoys MY1 s doskou

255 € s DPH

Detail

skladom

Set závesného WC z bielej keramiky a s doskou v bielom odtieni

Set závesné WC Myjoys MY2 s doskou

255 € s DPH

Detail

skladom

Set závesného WC z bielej keramiky a s doskou v bielom odtieni

Samostatne stojace WC

Voľne stojace klozety pozostávajú zo záchodovej misy, ktorá je pripevnená k podlahe, a oddelenej nádržky na vodu. Tú je možné umiestniť na stenu, vedľa záchodovej misy alebo aj vysoko nad ňu. Hlavný benefit samostatne stojacich toaliet spočíva v tom, že ak dôjde k poruche splachovacieho systému, nebudete musieť meniť celý záchod. Naviac oceníte, že budete mať k nádržke ľahký prístup. Obdobne ako u kombinovaných WC sa však pripravte na to, že sa bude priestor okolo toalety horšie upratovať a nebudete si môcť prispôsobiť výšku záchodovej misy. 

WC s bidetom a ďalšie varianty toaliet

Okrem štandardných druhov si môžete zaobstarať aj špeciálne typy toaliet. V posledných rokoch sú čím ďalej obľúbenejšie bidety, ktoré zaisťujú optimálnu hygienu a čistotu. Buď sa môžete rozhodnúť pre samostatný bidet, alebo WC s integrovaným bidetom.

Ak máte dostatok priestoru, môžete vedľa záchoda umiestniť tiež pisoár. Ak by ste boli radi, aby sa vaše ratolesti naučili chodiť na záchod, alebo im chcete len spríjemniť jeho používanie, môžete do kúpeľne naviac zadovážiť detskú toaletu. Prečítajte si viac o tom, ako zariadiť kúpeľňu pre deti{ANCHOR:technicke-parametre-zachoda}

výběr záchodu

Technické aspekty výberu toalety

Ako už sme naznačili, pri výbere toalety sa nemôže opomenúť technická stránka veci. Zaujímať by vás mala predovšetkým veľkosť WC, smer napojenia odpadu a záležitosti týkajúce sa splachovania. Zistite o týchto aspektoch viac, nech vás pri nákupe nič neprekvapí. 

Minimálne rozmery WC –⁠ výška, šírka a hĺbka

Pod minimálnymi rozmermi WC si je možné predstaviť hocičo. Ako prvé vás možno napadli celkové rozmery miestnosti, v ktorej sa záchod nachádza. Platné stavebné normy a vyhlášky stanovujú, že minimálna dĺžka miestnosti, v ktorej sa nachádza toaleta, musí byť v prípade bočného otvárania dverí 1,3 m, a pokiaľ sa dvere otvárajú smerom von 1,2 m. Zvláštne pravidlá sa uplatňujú v prípade kolaudácie bezbariérovej kúpeľne.

Medzi ďalšie dôležité rozmery je možné radiť výšku, šírku a dĺžku samotného klozetu. Čo sa prvého údaja týka, myslite pri výbere na to, že sa výška uvádza vždy bez sedadla. Štandardná výška toalety je 43 cm. Pre osoby, ktorých vzrast sa vymyká priemeru, bude skvelou voľbou závesné WC, u ktorého si je možné prispôsobiť výšku. 

Šírka záchodovej misy sa spravidla pohybuje medzi 34 až 37 cm. Toalety z našej ponuky majú šírku 36 cm, čo je ideálny kompromis medzi pohodlím a rozumným nakladaním s priestorom. Ak sa presunieme k dĺžke záchoda, tu platí, že do malých miestností sú vhodné záchody s maximálnou dĺžkou 50 cm, za štandardné sa považujú záchody dlhé cca 55 cm a najdlhšie záchody, ktoré sú vhodné napríklad pre vozíčkarov, dosahujú dĺžku 65 cm a viac. 

Pozor! Niektorí výrobcovia toaliet uvádzajú dĺžku celého klozetu a iní len dĺžku záchodovej misy. Dajte si preto na tento na prvý pohľad malý, ale v skutočnosti zásadný rozdiel pozor. 

Smer napojenia odpadu WC–⁠ zadný a spodný

Na voľbu toalety má veľký vplyv aj to, akým napojením na odpad konkrétny klozet disponuje. Existujú pritom 2 základné smery – zadný a spodný. U toaliet s napojením zadným ďalej rozlišujeme smer vodorovný a šikmý, zatiaľ čo u spodného napojenia smer zvislý a vario.

Samostatne stojace toalety mávajú najčastejšie zvislé napojenie na odpad, ktoré smeruje do podlahy. Stretnúť sa však môžete aj s inými prevedeniami. Závesné WC sú oproti tomu charakteristické vodorovným alebo šikmým napojením a kombinované modely môžu byť vybavené vodorovným, šikmým, ale aj zvislým druhom napojenia. Pre niektoré špeciálne klozety je typický tzv. vario odpad, ktorý sa nachádza pod vonkajším plášťom klozetu, a ako už název napovedá, dokáže sa požadovanému smeru napojenia prispôsobiť. 

Splachovací mechanizmus WC

Ak zvažujete, ktorý spôsob splachovania je najviac praktický, máme pre vás niekoľko tipov. Najskôr je potrebné vedieť, v akých rovinách sa vlastne rozhodujete. Podľa splachovania je možné vyberať z hlbokého či plochého splachovania.

Väčšina toaliet je vyrábaná s hlbokým splachovaním, čo znamená, že spodnú časť záchodovej misy priamo pokrýva vodná hladina. Zákazníci toto riešenie preferujú preto, že minimalizuje zápach a uľahčuje údržbu. Toalety s plochým splachovaním sú dnes naopak na ústupe. Bežne sa s nimi stretnete v nemocniciach, ošetrovateľských domoch alebo škôlkach, keďže umožňujú kontrolu vykonanej potreby pre zdravotné účely.

Z pohľadu rozvádzania splachovanej vody potom volíte buď otvorený, alebo uzavretý okruh, a najnovšie si môžete zaobstarať aj toaletu bez oplachového kruhu. Klozety s otvoreným splachovacím okruhom fungujú tak, že pri spláchnutí vteká voda do misy z jedného či dvoch väčších otvorov spravidla umiestnených v jej zadnej časti. Výhodou tohto systému je jeho jednoduchosť, naopak za mínus býva považovaná väčšia spotreba vody. 

Záchody s uzavretým splachovacím okruhom sa líšia v tom, že sú po celom obvode opatrené malými otvormi, z ktorých vyteká voda do misy rovnomerne. Pozitívne na tomto mechanizme je, že sa voda dostane aj do prednej časti toalety. Na druhú stranu je potrebné počítať s náročnejšou údržbou.

Za novinku vo svete toaliet sa dajú považovať klozety bez splachovacieho okruhu. Ich hlavným benefitom je, že nedisponujú dutými otvormi, v ktorých sa ľahko usádzajú nečistoty a baktérie. Voda pri splachovaní dokonale kopíruje obvod klozetu a spoľahnúť sa môžete aj na nenáročnú údržbu. Ako už sme naznačili, medzi tieto toalety patria aj modely z našej ponuky. 

Objem splachovania

Spomínate si, ako sme na začiatku článku narazili na to, že sú veci, na ktorých sa oplatí šetriť, a na ktorých nie? Namiesto toho, aby ste šetrili na samotnom klozete, odporúčame šetriť s vodou. Vďaka úspornému splachovaniu môžete ušetriť stovky litrov vody a potešíte tak nielen svoju peňaženku, ale aj životné prostredie. 

Obecne platí, že by sa na jedno spláchnutie nemalo spotrebovať viac než 9 litrov vody. Už to je síce obrovský pokrok oproti dobám, kedy sa bežne splachovalo s 10–12 litrami, ale predsa len je tu ešte priestor pre zlepšenie. Úplnou samozrejmosťou by v dnešnej dobe malo byť dvojstupňové splachovanie. Na malé spláchnutie sa vyčerpá zhruba 2,5 – 3,5 l a v prípade veľkého spláchnutia 6–9 l. Skvelými pomocníkmi na zníženie spotreby vody sú aj najrôznejšie úsporné technológie. 

Ďalšie kritériá výberu toalety

Kritérií, na ktoré je potrebné sa zamerať, ak zháňate kvalitné WC vyhovujúce vašim potrebám, existuje množstvo. Nižšie vám poradíme, či má zmysel zaoberať sa hmotnosťou, nosnosťou a materiálom toalety, aký vplyv má na životnosť toalety povrchová úprava, a čo by vás na toaletách mohlo zaujať po estetickej stránke. 

Hmotnosť a nosnosť záchoda

Hmotnosť toalety sa odvíja primárne od jej druhu. Medzi najľahšie radíme závesné WC, ktoré vážia 9–20 kg. Váha samostatne stojacich toaliet sa pohybuje v rozmedzí 10–25 kg a najťažšie sú WC kombi, ktorých hmotnosť sa pohybuje okolo 30 kg.

S nosnosťou si nemusíte robiť hlavu, nech už si vyberiete akýkoľvek typ WC. Uistiť môžeme aj tých z vás, ktorí premýšľajú nad kúpou závesnej toalety. Pri dodržaní inštalačných pokynov sa nosnosť závesného WC pohybuje okolo 400 kg

Materiál a povrchová úprava WC

Pokiaľ na niečom v oblasti toaliet panuje zhoda, jedná sa o voľbu materiálu. Bezkonkurenčne najvyužívanejším materiálom na výrobu toaliet je sanitárna keramika. Jedná sa o nadčasový a odolný materiál, ktorého veľkou prednosťou je elegantný vzhľad a nenáročná údržba. Ak zháňate WC do verejných sanitárnych zariadení, môžete zvážiť aj WC z nerezu. 

Aby ste predišli nadmernému šíreniu mikroorganizmov a tvorbe vodného kameňa v záchodovej mise, nesmiete pri výbere zabudnúť ani na povrchovú úpravu. Ideálne je, ak je záchodová misa glazúrovaná už pri výrobe, nie až po vypálení. Tým sa docieli to, že sa povrchová úprava nezničí používaním abrazívnych čističov. 

Dizajn toalety

Asi vás neprekvapí, že väčšina domácností preferuje klasickú bielu toaletu. Niet sa čomu diviť – biele prevedenie nikdy nevyjde z módy a hodí sa do kúpeľne v akomkoľvek štýle. Vzhľadom k širokej ponuke toaliet na trhu ale nemusia zúfať ani tí z vás, ktorí by radšej siahli po niečom originálnom. V poslednej dobe sú trendy čierne toalety, retro toalety alebo napríklad rohové WC. Pokiaľ hodláte klozet umiestniť do kúpeľne a chcete, aby ako celok pôsobila harmonicky, odporúčame voliť WC v rovnakom štýle, do ktorého je ladený zvyšok miestnosti. 

Pár tipov na záver alebo aké príslušenstvo budete k toalete potrebovať

Pri obstarávaní toalety myslite aj na príslušenstvo, ktoré slúži na inštaláciu či údržbu WC alebo vytvorenie viac úložného priestoru v miestnosti, kde sa bude záchod nachádzať. Pozrite sa, čo všetko by sa vám mohlo hodiť. 

Záchodová doska

WC doska vám pri používaní toalety zaistí nielen potrebný komfort, ale aj určitý hygienický štandard. Dôležité je vedieť, že sa k toalete spravidla dokupuje zvlášť a musí s ňou byť kompatibilná. U oboch záchodov z našej ponuky sú záchodové dosky rovnaké. Disponujú soft-close dovieraním, sú vyrobené z duroplastu a tešiť sa môžete aj na jednoduchú inštaláciu tzv. na jedno kliknutie. 

Záchodová doska pre WC Myjoys MY1

59 € s DPH

Detail

skladom

Záchodová doska z duroplastu s tlmeným dovieraním

Záchodová doska pre WC Myjoys MY2

59 € s DPH

Detail

skladom

Záchodová doska z duroplastu s tlmeným dovieraním

Ovládacie tlačidlo na WC

Ak vsadíte na závesné WC, budete potrebovať aj ovládacie tlačidlo na splachovanie. Keďže pasuje ku každému druhu splachovacieho systému mnoho rôznych tlačidiel, nemusíte sa báť, že by ste si nevybrali. Na výber budete mať z tlačidiel líšiacich sa inštaláciou, fungovaním, dizajnom alebo napríklad materiálom. Najlepším riešením je zadovážiť si ovládacie tlačidlo od rovnakého výrobcu a z rovnakej série, ako je váš predstenový systém. V prípade záchodov z našej ponuky to znamená, že pre splachovací systém Alca zvolíte tlačidlo s označením Alcadrain.

Podľa spôsobu, ktorým budete tlačidlo ovládať, rozlišujeme mechanické a bezdotykové tlačidlá. Rozdiel sa dá vidieť tiež v tom, či tlačidlo funguje na princípe štart a stop, alebo je určené na duálne splachovanie. Ďalej si môžete zvoliť, či chcete tlačidlo inštalovať na stenu, alebo ho do nej zapustiť. Čo sa materiálu týka, zoženiete na trhu ako plastové a kovové tlačidlá, tak aj špeciálne modely zo skla. Fantázii sa medze nekladú, ani čo sa týka dizajnu ovládacieho tlačidla. Podľa toho, do akého štýlu ladíte vašu toaletu či kúpeľňu, si môžete vybrať biele, čierne, alebo napríklad červené ovládacie tlačidlo v hranatom, okrúhlom, prípadne alternatívnom tvare. 

Umývadlo na WC

Oddelená toaleta dáva zmysel najmä v prípade, že sa v nej nachádza aj umývadlo. Jedine tak docielite to, že návšteva WC nemusí nutne viesť k použitu kúpeľne, a môže ju medzitým pokojne používať iná osoba. Pretože býva na toaletách málo priestoru, ponúkame okrem štandardných umývadiel do kúpeľne aj umývadlá Mini so šírkou 50, 55 a 60 cm. So šírkou 50 cm u nás zoženiete aj keramické umývadlo Dreja Zoom 50

MINI 50 keramické umývadlo - BIELE

115 € s DPH

Detail

skladom

Mini 50, keramické umývadlo - biele

MINI 55 keramické umývadlo - BIELE

130 € s DPH

Detail

skladom

Nábytkové umývadlo s prepadom, 55x38x7

MINI 60 keramické umývadlo - BIELE

136 € s DPH

Detail

Skladom

Nábytkové umývadlo s prepadom, 60x45,5x100

Keramické umývadlo Dreja Zoom 50 - biele

117 € s DPH

Detail

skladom

Nábytkové umývadlo bez prepadu, 50x25,2x1,8

Skrinky na WC

Zaistite, že bude vaša toaleta pôsobiť za každých okolností uprataným dojmom pomocou praktických skriniek na WC. Schovať do nich môžete napríklad hygienické potreby a zásoby čistiacich prostriedkov. Prezrite si celú ponuku úzkych skriniek na WC, ktoré môžete zavesiť na stenu alebo umiestniť pod umývadlo

WC čističe

Keď už sme zmienili čistiace prostriedky, na chvíľku u nich ešte zostaňme. Je jasné, že každá toaleta vyžaduje pravidelnú údržbu. Pri výbere čistiacich prostriedkov by ste ale mali byť opatrní. V prvom rade sa presvedčte, že výrobca vašej toalety nevydal pre údržbu nejaké konkrétne odporúčania. Pokiaľ áno, riaďte sa nimi. Veľmi často býva odporúčané, aby sa zákazníci vyvarovali používaniu abrazívnych čistiacich prostriedkov alebo prípravkov obsahujúcich chlorid sodný. Nejde však o pravidlá, ktoré by platili univerzálne.

Ak máte akékoľvek doplňujúce otázky týkajúce sa výberu toalety, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi vám poradíme prostredníctvom emailovej adresy info@dreja.sk alebo telefónneho čísla +420 461 653 937. Ak pred internetovou komunikáciou uprednostňujete osobné stretnutie, môžete nás navštívit v našom showroome vo Svitavách. Radi by ste sa dozvedeli viac tipov zo sveta kúpeľní? Navštivte náš blog, kde sa napríklad dozviete, ako vybrať vhodné farby do kúpeľne alebo ako začať s konfiguráciou kúpeľňového nábytku na mieru. Sme česká rodinná firma, ktorá sa špecializuje na dizajnové vybavenie do kúpeľne už od roku 1993.

Označené položky * sú povinné

Máte otázku? Napíšte nám.
Vyplňte nižšie uvedený formulár a my to zariadime.

*
*
*

Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

V súvislosti s novým nariadením EU 2016/679 o ochrane osobných údajov (GDPR) si Vás dovoľujeme požiadať o udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Vyplnením formulára s vašou otázkou udeľujete súhlas so zaradením všetkých jeho osobných a iných údajov v rámci tohto formulára, ako i ďalších údajov získaných pri obchodnom styku (ďalej len „osobné údaje“) do databázy správcu (ďalej tiež ako „správca“), t. j. Dřevojas, v. d., so sídlom Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s ich spracovaním, a to i prostredníctvom prevádzkovateľom poverených sprostredkovateľov (ďalej ako „sprostredkovateľ“).

Osobné údaje budú spracované pre obchodné a marketingové potreby prevádzkovateľa, vrátane ponúkania obchodu a služieb, ako aj zasielania obchodných zdelení okrem iného prostredníctvom elektronických prostriedkov v zmysle zákona č. 480/2004 Sb, o niektorých službách informačnej spoločnosti.

Súhlas sa poskytuje na dobu do odvolania súhlasu. Registrovaný berie na vedomie, že má práva podľa ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochrane osobných údajov, t. j. predovšetkým, že poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a že má právo prístupu k osobným údajom. Každý subjekt údajov, ktorý zistí alebo sa domnieva, že prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ vykonáva spracovanie jeho osobných údajov, ktoré je v rozpore s ochranou súkromného a osobného života subjektu údajov alebo v rozpore so zákonom, môže a) požiadať prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa o vysvetlenie, b) požadovať, aby prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ odstránil takto vzniknutý stav; predovšetkým sa môže jednať o blokovanie, vykonanie opravy, doplnenie alebo likvidáciu osobných údajov.OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

V súvislosti s novým nariadením EU 2016/679 o ochrane osobných údajov (GDPR) si Vás dovoľujeme požiadať o udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Vyplnením formulára udeľujete súhlas so zaradením všetkých jeho osobných a iných údajov v rámci tohto formulára, ako i ďalších údajov získaných pri obchodnom styku (ďalej len „osobné údaje“) do databázy správcu (ďalej tiež ako „správca“), t. j. Dřevojas, v. d., so sídlom Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s ich spracovaním, a to i prostredníctvom prevádzkovateľom poverených sprostredkovateľov (ďalej ako „sprostredkovateľ“).

Osobné údaje budú spracované pre obchodné a marketingové potreby prevádzkovateľa, vrátane ponúkania obchodu a služieb, ako aj zasielania obchodných zdelení okrem iného prostredníctvom elektronických prostriedkov v zmysle zákona č. 480/2004 Sb, o niektorých službách informačnej spoločnosti.

Súhlas sa poskytuje na dobu do odvolania súhlasu. Registrovaný berie na vedomie, že má práva podľa ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochrane osobných údajov, t. j. predovšetkým, že poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a že má právo prístupu k osobným údajom. Každý subjekt údajov, ktorý zistí alebo sa domnieva, že prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ vykonáva spracovanie jeho osobných údajov, ktoré je v rozpore s ochranou súkromného a osobného života subjektu údajov alebo v rozpore so zákonom, môže a) požiadať prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa o vysvetlenie, b) požadovať, aby prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ odstránil takto vzniknutý stav; predovšetkým sa môže jednať o blokovanie, vykonanie opravy, doplnenie alebo likvidáciu osobných údajov.


Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.