Ako vybrať nábytok do malej kúpeľne?

Máte doma malú kúpeľňu, aj keď ste odjakživa túžili po veľkom domácom wellness? Pokiaľ už nemôžete ovplyvniť stavebné dispozície svojho bytu, nezostáva, než sa pokúsiť z malého priestoru vytvoriť čo najpriestornejšie domáce kúpele. Neviete, kde vziať inšpiráciu? Od toho tu predsa sme my, odborníci na kúpeľňový nábytok z Dreji. Prinášame vám mnoho tipov, ako správne vybrať nábytok do malej kúpeľne.

Ideálny nábytok do malej kúpeľne

Pre to, aby bola vaša kúpeľňa nielen štýlovou, ale aj funkčnou miestnosťou, je zásadným krokom výber kúpeľňového nábytku. Pokiaľ chcete efektívne využiť každý m2, budete musieť s malým priestorom nakladať s rozvahou. Obecne vzaté odporúčame voliť kúpeľňový nábytok s jednoduchým dizajnom a čistými líniami. Veľkou výhodou bude tiež nástenný kúpeľňový nábytok, ktorý zbytočne nezaberá plochu podlahy, a naviac uľahčuje upratovanie. Na ďalších riadkoch vám poradíme, aký konkrétny nábytok bude správnou voľbou do malej kúpeľne, a na čo dať pozor pri jeho výbere.

Skrinky pod umývadlo

Umývadlové skrinky sú v malých kúpeľniach stávkou na istotu. Nielen, že vám poskytnú cenný úložný priestor, ale dokážu tiež zakryť nevzhľadný sifón. Pokiaľ nechcete mať starosti so zakrývaním sifónu, môžete si zaobstarať dizajnový nábytkový sifón.

V rámci našej ponuky si môžete vybrať skrinky pod umývadlo s umývadlom aj bez neho. Oba varianty vyrábame z kvalitných materiálov a s ohľadom na prírodu. Do menších priestorov budú skvelou voľbou umývadlové skrinky z kolekcií GO, DOOR, SOLO alebo PROJECT BENEFIT. Prezrite si napr. závesnú umývadlovú skrinku DOOR SZD 55 vrátane umývadla Mini 55. Môžete si ju nechať vyrobiť v celom rade dekorov, drevodekorov, lakov a dokonca aj v individuálnom prevedení podľa vzorkovníka RAL/NCS.

Nábytek do malé koupelny nabízí kolekce SOLO - Dřevojas
Umývadlová skrinka SOLO SZZ 50 v povrchovej úprave N01/D04 a vysoká doplnková skriňa DOS SVD2 35 v úprave N01/D04

Tip: pokiaľ máte oddelenú toaletu, v ponuke máme aj malé skrinky na WC 

Samostatné kúpeľňové skrine

Malá kúpeľňa automaticky neznamená, že máte málo vecí, ktoré by ste v nej potrebovali uložiť. Aby ste priestor kúpeľne využili na maximum, odporúčame siahnuť po samostatných skriniach. Ideálne by mali byť vysoké, úzke a uzatvorené, pretože vďaka tomu bude miestnosť pôsobiť čistým a uprataným dojmom.

Čo hovoríte na vysokú skriňu DOS SVD2 so šírkou len 35 cm, tlmeným dovieraním dvierok a štyrmi výškovo polohovateľnými policami? Skvelé je, že poskytne dostatok priestoru, ale zároveň ho veľa nezaberie. 

Pokiaľ si vo svojej kúpeľni nemôžete dovoliť manipulovať so skrinkami a zásuvkami, budú najlepším riešením otvorené skrinky. U nás ich nájdete v originálnej kúpeľňovej kolekcii STORM. Veľmi praktické sú tiež skrinky s košom na bielizeň, ktoré ponúkame ako s napevno integrovaným košom a výklopnými dvierkami, tak aj s vyberateľným košom, ktorý je možné kedykoľvek nahradiť policou. Pokiaľ vám na jednej zo stien zostane dostatok miesta, môžete si zadovážiť tiež skrinku nad práčku či hornú skrinku.

Vysoká koupelnová skříň s košem na prádlo
Vysoká kúpeľňová skriňa DOS SVD3K 50 s košom na bielizeň a výklopnými dvierkami

Galérky a zrkadlá

Bojujete s úložným priestorom, ale pre ďalšiu vysokú skriňu nezostáva miesto? Kam dáte všetku tú kozmetiku, holiace potreby alebo hrebene? Skúste popremýšľať o galérke, teda zrkadlovej skrinke do kúpeľne. Bude vám slúžiť ako zrkadlo a zároveň v sebe schová množstvo kúpeľňových nevyhnutností. Ak chcete ušetriť čo najviac miesta, bude pre vás perfektnou voľbou vstavaná galérka z kolekcie GRID. Všetky galérky z radu GRID, ale aj mnoho ďalších typov galériek z našej ponuky, majú v sebe zabudované osvetlenie a zásuvku. Pokiaľ sa z nejakého dôvodu pre kúpu galérky nerozhodnete, zaobstarajte si aspoň klasické zrkadlo do kúpeľne, ktoré miestnosť opticky zväčší.

Náš tip: Pokiaľ zrkadlo či zrkadlovú skrinku zavesíte naproti oknu, bude vaša kúpeľňa rázom vyzerať priestornejšia. Tento trik funguje tiež v prípade, keď naproti sebe zavesíte dve zrkadlá. 

Koupelnový nábytek pro menší mistnosti kolekce DOOR
Set kúpeľňového nábytku DOOR - vysoká doplnková skriňa DOS SV1D2 35 a umývadlová skrinka DOOR SZD 50

Dosky pod umývadlo

Chcete, aby vaša malá kúpeľňa vyzerala vzdušne a moderne? Vsaďte na minimalistickú dosku pod umývadlo. V kombinácii so skrinkami pod umývadlovú dosku bude predstavovať štýlový a praktický prvok kúpeľňového vybavenia, ktorý si rýchlo zamilujete. K umývadlovej doske vrele odporúčame zakúpiť tiež odkladaciu dosku, ktorá zaistí ďalší priestor na odloženie každodenných kozmetických a hygienických potrieb. Pokiaľ vás trend umývadlových dosiek zaujal, neváhajte si prečítať náš ďalší článok na tému Ako vybrať dosku pod umývadlo.

Kúpeľňová skriňa GO SZZ2 50

od 439 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

GO SZZ2 50, umývadlová skrinka s 2 zásuvkami a umývadlom Mini 50.

Expresné dodanie

Kúpeľňová skriňa PLUTO SZD2 50

od 208 € s DPH

Detail

5 pracovných dní

PLUTO SZD2 50 spodná skriňa vrátane umývadla APOLO 50, biela lesk.

Vysoká skriňa DOS SVD2O 35

od 393 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

DOS SVD2O 35, doplnková vysoká skriňa s nikou a 4 policami.

Vysoká skriňa PLUTO SVD2 35

od 278 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

PLUTO SVD2 35 skriňa vysoká závesná, biela lesk.

S osvetlením

Jednodverová zrkadlová skrinka GRID GAOE 60

od 590 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

GRID GAOE 60 L/P, vstavaná galérka s LED vnútorným automat. osv. a zás.

S osvetlením

Zrkadlo NIGHT ZCO 50

431 € s DPH

Detail

skladom

NIGHT ZCO 50, zrkadlo s LED osvetlením a vypínačom vr. regulátora teploty svetla a stmievania.

Umývadlová doska DPU CS I

191 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

Umývadlová doska CS I, hĺbka 500 mm, hrúbka 48 mm, možnosť výberu šírky 600-2700 mm a výrezu pre…

Ako vybrať umývadlo do malej kúpeľne

Na obmedzené priestorové možnosti kúpeľne je potrebné dbať tiež pri výbere vhodného umývadla. Neznamená to však, že musíte nutne voliť to najmenšie umývadlo z ponuky. Myslite na to, že v umývadle budete čas od času potrebovať niečo preprať, alebo že vaše deti striekajú vodu, keď si umývajú zuby. Z týchto, ale aj mnohých ďalších dôvodov, je potrebné nájsť príjemný kompromis. Do kúpeľne pre početnú rodinu budú dobrou voľbou umývadlá s minimálnou hĺbkou 38 cm a šírkou 50 cm. Najmenšie nábytkové umývadlá v našej ponuke sú široké 50 cm. Jedná sa o keramické umývadlá Mini 50, Apolo 50 a Dreja Zoom 50. Umývadlá so šírkou pod 50 cm sú vhodné skôr na toalety.

Okrem nábytkového umývadla, ktoré býva konštruované na samostatné zavesenie na stenu alebo zabudovanie do umývadlovej skrinky, si môžete zaobstarať tiež umývadlo na dosku. Aj keď sa môže na prvý pohľad zdať, že toto riešenie nie je pre stiesnené priestory praktické, opak je pravdou. Pokiaľ pod umývadlovú dosku umiestnite doplnkové skrinky, vznikne trendy kúpeľňa s dostatkom úložného aj odkladacieho priestoru.

Prezrite si napríklad oválne umývadlo na dosku Triumph, minimalistické umývadlo na dosku Joy alebo umývadlo s prepadom Joy 3. Ak vás láka kombinácia elegancie a ostrých línií, mohlo by vás zaujať tiež umývadlo na dosku Kube 60. Nie ste si istí, aké umývadlo pre vás bude najlepšie? Využite nášho podrobného sprievodcu výberom umývadla do kúpeľne.

Keramické umývadlo Triumph - biele

skladom

Umývadlo na dosku bez prepadu, 58x33,5x17

Detail

Ďalšie tipy pre zariaďovanie malej kúpeľne

Celkový vzhľad kúpeľne ovplyvňuje nielen kúpeľňový nábytok, ale aj mnoho ďalších faktorov. Zistite, na čo ďalšie je pri rekonštrukcii malej kúpeľne potrebné dať pozor.

Vhodné farby do malej kúpeľne

V prvom rade je potrebné zamerať sa na výmaľbu. Malým kúpeľniam najviac pristanú odtiene bielej, béžovej, svetlosivej alebo svetlohnedej. Čím svetlejšiu farbu zvolíte, tým žiarivejšie a priestornejšie bude kúpeľňa pôsobiť. Z tohto dôvodu na stenách malých kúpeľní nevyzerajú dobre tmavé farby, ktoré svetlo pohlcujú. Pokiaľ by ste steny vymaľovali načierno, môžete si byť istí, že by miestnosť na pohľad vyzerala omnoho menšia. Naopak u kúpeľňového nábytku a doplnkov sa tmavých farieb báť nemusíte. Čo by ste povedali na kombináciu keramického umývadla a čiernej dizajnovej batérie? Kontrast čiernej a bielej by mohol vyniknúť tiež u kúpeľňových skríň v odtieni biely lesk a čiernych úchytiek.

Svetlé vybavenie s lesklým povrchom je pre malé kúpeľne ideálny, pretože lesk odráža svetlo, a rovnako, ako zrkadlové plochy, opticky zväčšuje priestor. Ak vás zaujíma vás viac informácií o výbere vhodných farieb do kúpeľne, prečítajte si náš blogový článok.

Premyslené kúpeľňové osvetlenie

Pri zariaďovaní kúpeľne sa nedá opomenúť ani výber správneho osvetlenia. Obzvlášť v malých kúpeľniach, ktoré majú nedostatok prirodzeného svetla, totiž dokáže robiť zázraky. Úplným základom je centrálne stropné svetlo. K tomu odporúčame zaobstarať minimálne jedno doplnkové osvetlenie, ktoré môžete umiestniť napríklad nad zrkadlo. Krok vedľa zaručene neurobíte ani s galérkou s LED osvetlením. Pri výbere svetla do kúpeľne dbajte tiež na IP kód alebo potrebný stupeň krytia, ktorý sa odvodzuje od zóny, v akej bude svetlo umiestnené. Vyberte si napríklad nástenné LED osvetlenie Tapi 800 či LED osvetlenie Nero 300

Toalety do malej kúpeľne

Potrebujete do vašej malej kúpeľne umiestniť toaletu? Pokiaľ zvolíte vhodné prevedenie a veľkosť, nemusí sa jednať o nereálnu predstavu. Minimálny priestor na umiestnenie toalety by mal byť 80 × 120 cm. Najmenej miesta pritom zaberajú závesné toalety. Veľkým benefitom je, že tieto WC môžete zavesiť do ľubovoľnej výšky, a naviac vám výrazne uľahčia upratovanie kúpeľne. Aj keď to môže byť pre niektorých prekvapením, aj u toaliet môžete klásť dôraz na dizajn. Vybrať si môžete z klozetov oblých aj hranatých tvarov, ale aj rôznych farieb a materiálov. Dlhodobo najobľúbenejšie riešenie (nielen) pre malé kúpeľne predstavuje klasická biela toaleta zo sanitárnej keramiky

Kúpeľňové doplnky

Ak chcete z malého priestoru vykúzliť kúpeľňu vašich snov, nesmiete zabudnúť ani na doplnky. V malých kúpeľniach je obzvlášť dôležité udržiavanie čistoty a poriadku, keďže tu skladujeme mnoho vecí na niekoľkých málo metroch štvorcových. Aby vaša kúpeľňa nepôsobila chaoticky a preplnene, odporúčame používať priečinky a organizéry zásuviek. Uplatnenie nájdu tiež závesné police, držiaky na uteráky, samolepiace háčiky alebo magnetické pásiky na kovové drobnosti. Prezrite si celú ponuku kúpeľňových doplnkov a vylaďte vašu malú kúpeľňu do posledného detailu.

LED osvetlenie Tony 300, chróm

86 € s DPH

Detail

skladom

OSVETLENIE TONY, LED 300 mm, 7,2W

Nástenné LED osvetlenie Tapi 600, chróm

158 € s DPH

Detail

skladom

LED osvetlenie Tapi 600, 13,2 W.

Priečinky do hornej zásuvky E60

51 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

Priečinky do hornej zásuvky E60, vhodné pre umývadlovú skrinku Majesty, Gio, Variante s umývadlom…

Organizér zásuvky 55 Q MAX

27 € s DPH

Detail

do vyčerpania zásob

Doplnkový organizér značky Hettich do spodnej zásuvky umývadlovej skrinky Q MAX SZZ2 55

Doplnková polica 40

od 96 € s DPH

Detail

2 až 3 týždňov

Doplnková polica so skrytým zavesením.

Samolepiace háčiky - 4ks

19 € s DPH

Detail

skladom

Samolepiace háčiky - 4 ks.

Magnetický pásik 10 cm

12 € s DPH

Detail

skladom

Magnetický pásik pre uchytenie drobných kovových predmetov.

Zaobstarajte si kúpeľňový nábytok na mieru

Funkčná a zároveň útulná kúpeľňa je základ. Pokiaľ je vaša kúpeľňa tak malá, že klasický nábytok nepripadá do úvahy, nezostáva nič iné, než si nechať vyrobiť kúpeľňový nábytok na mieru. Môžete sa napríklad rozhodnúť, že naše najmenšie umývadlo Mini doplníte skrinkou s dvierkami alebo zásuvkami. Vlastné nápady môžete uplatniť aj pri návrhu závesnej skrinky na stenu či akéhokoľvek iného kúpeľňového nábytku. Fantázii sa u nás medze nekladú.

Pokiaľ už teraz viete, že pre vás bude výroba kúpeľňového nábytku na mieru ideálnym riešením, môžete sa vydať do našej značkovej predajne vo Svitavách. Ak to k nám máte ďaleko, prezrite si zoznam predajní našich obchodných partnerov, v rámci ktorého podľa oranžového štítku objavíte ďalšie miesta, ktoré umožňujú konfiguráciu nábytku do kúpeľne. Radi vám vyrobíme kúpeľňový nábytok na mieru, ktorý bude slúžiť mnoho rokov

Stále si neviete rady?

V prípade akýchkoľvek nejasností sa na nás neváhajte obrátiť prostredníctvom e-mailovej adresy info@dreja.sk alebo telefónneho čísla +420 461 653 937. Radi vám poradíme. Sme česká rodinná firma, ktorá sa na výrobu dizajnového kúpeľňového nábytku špecializuje od roku 1993. Pokiaľ by ste sa radi dozvedeli viac užitočných tipov, odporúčame venovať pozornosť blogovej rubrike Rady a tipy pre vašu kúpeľňu. Odpovede na zákazníkmi najčastejšie kladené otázky nájdete v ďalších príspevkoch z našej poradne.

Článok pre vás napísal

Označené položky * sú povinné

Máte otázku? Napíšte nám.
Vyplňte nižšie uvedený formulár a my to zariadime.

*
*
*

Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

V súvislosti s novým nariadením EU 2016/679 o ochrane osobných údajov (GDPR) si Vás dovoľujeme požiadať o udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Vyplnením formulára s vašou otázkou udeľujete súhlas so zaradením všetkých jeho osobných a iných údajov v rámci tohto formulára, ako i ďalších údajov získaných pri obchodnom styku (ďalej len „osobné údaje“) do databázy správcu (ďalej tiež ako „správca“), t. j. Dřevojas, v. d., so sídlom Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s ich spracovaním, a to i prostredníctvom prevádzkovateľom poverených sprostredkovateľov (ďalej ako „sprostredkovateľ“).

Osobné údaje budú spracované pre obchodné a marketingové potreby prevádzkovateľa, vrátane ponúkania obchodu a služieb, ako aj zasielania obchodných zdelení okrem iného prostredníctvom elektronických prostriedkov v zmysle zákona č. 480/2004 Sb, o niektorých službách informačnej spoločnosti.

Súhlas sa poskytuje na dobu do odvolania súhlasu. Registrovaný berie na vedomie, že má práva podľa ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochrane osobných údajov, t. j. predovšetkým, že poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a že má právo prístupu k osobným údajom. Každý subjekt údajov, ktorý zistí alebo sa domnieva, že prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ vykonáva spracovanie jeho osobných údajov, ktoré je v rozpore s ochranou súkromného a osobného života subjektu údajov alebo v rozpore so zákonom, môže a) požiadať prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa o vysvetlenie, b) požadovať, aby prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ odstránil takto vzniknutý stav; predovšetkým sa môže jednať o blokovanie, vykonanie opravy, doplnenie alebo likvidáciu osobných údajov.OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

V súvislosti s novým nariadením EU 2016/679 o ochrane osobných údajov (GDPR) si Vás dovoľujeme požiadať o udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Vyplnením formulára udeľujete súhlas so zaradením všetkých jeho osobných a iných údajov v rámci tohto formulára, ako i ďalších údajov získaných pri obchodnom styku (ďalej len „osobné údaje“) do databázy správcu (ďalej tiež ako „správca“), t. j. Dřevojas, v. d., so sídlom Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s ich spracovaním, a to i prostredníctvom prevádzkovateľom poverených sprostredkovateľov (ďalej ako „sprostredkovateľ“).

Osobné údaje budú spracované pre obchodné a marketingové potreby prevádzkovateľa, vrátane ponúkania obchodu a služieb, ako aj zasielania obchodných zdelení okrem iného prostredníctvom elektronických prostriedkov v zmysle zákona č. 480/2004 Sb, o niektorých službách informačnej spoločnosti.

Súhlas sa poskytuje na dobu do odvolania súhlasu. Registrovaný berie na vedomie, že má práva podľa ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochrane osobných údajov, t. j. predovšetkým, že poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a že má právo prístupu k osobným údajom. Každý subjekt údajov, ktorý zistí alebo sa domnieva, že prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ vykonáva spracovanie jeho osobných údajov, ktoré je v rozpore s ochranou súkromného a osobného života subjektu údajov alebo v rozpore so zákonom, môže a) požiadať prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa o vysvetlenie, b) požadovať, aby prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ odstránil takto vzniknutý stav; predovšetkým sa môže jednať o blokovanie, vykonanie opravy, doplnenie alebo likvidáciu osobných údajov.


Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.