Ako si vybrať nábytok do malej kúpeľne?

Ako si vybrať nábytok do malej kúpeľne?

06. 10. 2017

Máte doma malú kúpeľňu, aj keď ste vždy túžili po veľkom domácom wellness? Pokiaľ už nemôžete ovplyvniť stavebné dispozície svojho bytu, nezostáva než si skúsiť aj z malého priestoru vytvoriť čo najpriestornejšie domáce kúpele

A kde vziať inšpiráciu? Na to tu sme predsa my, odborníci na kúpeľňový nábytok z Dreji. Prinášame vám 5 užitočných rád, ako si vybaviť malú kúpeľňu.

koupelnový nábytek do malé koupelny zelený

1 / Aký kúpeľňový nábytok potrebujete?

Praktickým riešením pre šetrenie miesta je umývadlo s vlastnou skrinkou. Skrinka pod umývadlo ukryje sifón a postará sa zároveň o úložný priestor. Ak vám na jednej zo stien ostane dostatok miesta, určite zvážte samostatnú nástennú skrinku. Domácnosti, ktorá má viac ako 3 členov, sa bude úložné miesto naviac hodiť. Ak nemáte samostatnú miestnosť na upratovacie prostriedky, tak do nej môžete schovať okrem kúpeľňových nevyhnutností aj všetky čistiace prostriedky. Kozmetiku môžete uložiť do galérky, ktorá je pre malé kúpeľne úplne ideálnym riešením, ale k nej sa dostaneme neskôr...

2 / Aké zvoliť skrinky do kúpeľne?

Pokiaľ si vo svojej kúpeľni nemôžete dovoliť manipulovať so skrinkami a zásuvkami, je jednoznačne najlepším riešením otvorená skrinka. U nás ju nájdete v rade Storm. Ak nie ste fanúšikmi skriniek s nikou, ktorá vyžaduje častejšie upratovanie hlavne kvôli prachu, tak zvoľte skrinku s čo najmenšou hĺbkou. Do malých kúpeľní sa skvele hodia naše kúpeľňové kolekcie Go, Solo a Door. U samostatných skriniek sa držte rovnakých pravidiel. Myslite na čo najmenšiu hĺbku aj šírku. Vysoká skrinka o šírke do 35 cm by mohla byť ideálnym riešením, poskytne dostatok priestoru, ale zároveň ho moc nezaberie.

koupelnový nábytek do malé koupelny

3 / Pre ktoré umývadlo sa rozhodnúť?

Odpoveď sa možno ponúka – čo najmenšie. Ale nič by sa nemalo preháňať. Myslite na to, že v umývadle musíte občas niečo preprať, že vaše deti špliechajú, keď si umývajú zuby, a snažte sa nájsť príjemný kompromis. Najmenšie umývadlo v našej ponuke je hlboké 26 cm a široké 44 cm. Hodí sa skôr do domácností, v ktorých žije len pár, pre väčšie rodiny je umývadlo vhodné skôr na toaletu. Do rodinnej kúpeľne s viacerými členmi je lepšie zvoliť minimálnu hĺbku 38 cm a šírku 50 cm. Tieto parametre dokonale spĺňa malé umývadlo z radu Solo Go.

koupelnový nábytek do malé koupelny

4 / Galérka – tajný úkryt nielen pre kozmetiku

Bojujete s úložným priestorom, ale pre ďalšiu skrinku neostalo miesto? Kam dáte všetku tú kozmetiku, holiace potreby alebo hrebene? Skúste popremýšľať o kúpeľňovej zrkadlovej skrine! Bude vám slúžiť ako klasické kúpeľňové zrkadlo, a pritom v sebe schová množstvo vašich kúpeľňových nevyhnutností. Môžete si vybrať dokonca takú, ktorá má v sebe zabudované vlastné svetlo a zásuvku. Galérka je jednoducho taká chytrá horákyňa vašej kúpeľne.

koupelnový nábytek do malé koupelny

5 / Poskladajte si svoj vlastný návrh!

Funkčná a zároveň útulná kúpeľňa je základ. Ak je vaša kúpeľňa tak malá, že klasický nábytok nepripadá do úvahy, tak neostáva nič iného než si nechať vyrobiť nábytok do kúpeľne na mieru. Môžete naše najmenšie umývadlo Mini doplniť skrinkou na mieru, či už s dvierkami alebo so šuflíkmi. Vlastnú fantáziu môžete uplatniť aj u návrhu samostatnej závesnej skrinky na stenu. Pokiaľ už teraz viete, že je to váš prípad, môžete svoj návrh zaslať rovno na e-mail atypy@dreja.sk. Radi pre vás navrhneme a vyrobíme kúpeľňový nábytok podľa vášho priania, ktorý vám bude robiť radosť mnoho rokov.

Akú máte kúpeľňu vy? Bojujete s priestorom, alebo máte doma skutočné domáce wellness s priestornou vaňou? Napíšte nám do komentára!

Nedarí sa vám nájsť,
čo potrebujete?

kontakt

Barbora Stoklasová

+420 461 653 937
Po-Pia 8-17 hod

info@dreja.sk

Alebo sa pozrite do našej poradne, kde nájdete najčastejšie otázky na naše produkty.

Šup sem s otázkou

* Povinná položka

Pridať komentár ku článku

*
*
*

Nový katalóg doručíme
ZADARMO až k vám domov

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.
Taký katalóg proste chcete mať doma vytlačený.

Pošlite mi ho zadarmo

Nie, to nie je ďalší nudný newsletter

Posielame len inšpiráciu, ktorú oceníte. Napríklad ako správne vybrať nábytok.
Ako sa o neho starať. Alebo ako na neho získate zľavu .

 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.