Ako správne vybrať kúpeľňový nábytok?

Zatiaľčo pre niektorých je kúpeľňa čisto praktickou miestnosťou, v ktorej ráno a večer trávia len pár minút, iní ju považujú za oázu pokoja, kam si po dlhom dni radi chodia oddýchnuť. V každom prípade by ste sa v kúpeľni měli cítiť dobre, a preto je na čase vybaviť si ju presne podľa vašich predstáv! Poďte sa s nami pozrieť na to najdôležitejšie zo sveta kúpeľňového nábytku, ktorého správnym výberom môžete vašu kúpeľňu zmeniť na nepoznanie. 

Čo zvážiť, kým sa pustíte do zariaďovania kúpeľne 

Sú veci, v ktorých je potrebné mať jasno už na samom počiatku. Radia sa medzi nich otázky týkajúce sa dispozície kúpeľne a toho, kto ju bude najčastejšie využívať. Aby vám vaša kúpeľňa perfektne slúžila aj za niekoľko rokov, premýšľajte pri jej zariaďovaní nielen nad súčasnosťou, ale aj budúcnosťou. Kúpeľňu snov si v ideálnom prípade zariaďujete len raz za život, tak nech to stojí za to.

Praktické vlastnosti kúpeľne

Vyberáte nábytok do malej alebo priestornej kúpeľne? Dokonalý prehľad o rozmeroch miestnosti je základom pre každú stavbu a rekonštrukciu. Z tohto dôvodu si vytvorte jednoduchý plánik, do ktorého zaznačíte umiestnenie toalety, vane, sprchového kúta, dverí, okien a výklenkov. Pozornosť je potrebné venovať aj vedeniu elektriny a pripojeniu na vodu. Rovnako tak môže výber a následné umiestnenie kúpeľňového nábytku ovplyvniť materiál stien alebo poloha topného telesa.

Pokiaľ zháňate nábytok do veľkej kúpeľne, poteší vás naša kolekcia GIO. Naopak do malých kúpeľní či na toaletu sa hodia elegantné rady DOOR a SOLO. Ak vás zaujíma, ako vybrať nábytok do panelákovej kúpeľne, prečítajte si náš ďalší článok.

Využitie kúpeľne

Budujete si svoje vlastné kráľovstvo, alebo sa vás v kúpeľni bude striedať viacej? Počet členov domácnosti, ktorí budú kúpeľňu najčastejšie využívať, môže mať vplyv nielen na umiestnenie nábytku, ale aj celkový štýl kúpeľne. Podľa toho, kto a v akej intenzite kúpeľňu využíva, je potrebné rozhodnúť tiež o úložnom priestore. Početným rodinám bude vyhovovať kúpeľňový nábytok z radu BIG INN, ktorý ponúka veľkorysý priestor na uskladnenie hygienických a kozmetických potrieb, uterákov aj ďalších kúpeľňových doplnkov. Ak nie je pre vás úložný priestor prioritou, zvážte zaobstaranie modernej umývadlovej dosky.

Náš tip: Unavujú vás ranné strkanice v kúpeľni? Skvelé riešenie predstavujú dvojumývadlá, ktoré zaistia komfort aj veľkú odkladaciu plochu. Aby ste sa vyhli večnému pretláčaniu o miesto pri zrkadle, môžete využiť tiež dve samostatné umývadlá.

Rozpočet a kvalita kúpeľňového vybavenia 

Cenové rozdiely naprieč ponukou kúpeľňového vybavenia sú spôsobené odlišnosťami v použitých materiáloch, ale aj celkovom postupe výroby a spracovania. Ak chcete, aby vám kúpeľňový nábytok vydržal dlhé roky, nebojte sa pri výbere klásť vysoké nároky. Láka vás možnosť projektového riešenia celej kúpeľne? V ponuke Dreja nájdete český nábytok špičkovej kvality. K výrobe používame najmodernejšie technológie a každým rokom udávame vo svete kúpeľní nové trendy. Prezrite si naše kúpeľňové rady MAJESTY, PROJECT BENEFIT, alebo si nechajte vyrobiť unikátny kúpeľňový nábytok na mieru.

Set kúpeľňového nábytku alebo samostatné skrine

Aby si u nás našiel to pravé úplne každý, vytvorili sme v spolupráci s našimi profesionálnymi dizajnérmi a architektmi viac než 20 kúpeľňových kolekcií, ktoré si môžete starostlivo prezrieť v našom aktuálnom katalógu. Pokiaľ túžite po jednoliatosti a harmonickom dojme, bude pre vás vhodný dizajnovo zladený set kúpeľňového nábytku ENZO, MAJESTY či COLOR

Zaujala vás umývadlová skrinka z inej kúpeľňovej kolekcie a radi by ste ju doplnili o ďalšie skrinky? Vďaka univerzálnemu dizajnu našich samostatných skríň a galériek sa v rámci našej ponuky nemusíte báť kombinovať! Prezrite si naše samostatné skrinky pod umývadlo, doplnkové skrine alebo napríklad galérky.

Druhy kúpeľňového nábytku

V žiadnej kúpeľni by nemal chýbať kvalitný nábytok. Nielen, že priestor zútulní a dodá mu šmrnc, ale poskytne tiež množstvo priestoru na uschovanie potrieb (nielen) pre každodennú hygienu. Z akých typov môžete vyberať?

Skrinky pod umývadlo

Praktickým prvkom do každej kúpeľne sú umývadlové skrinky. V našej ponuke nájdete skrinky rôznych farieb, parametrov, dekorov a lakov – jedno majú ale spoločné. Vyrábame ich za použitia ekologických postupov a vysoko kvalitných materiálov. Rozhodnúť sa môžete ako pre skrinky s už zakomponovaným umyvadlem, tak aj varianty bez neho. V zásade u nás ale platí, že drtivú väčšinu kúpeľňových skriniek dodávame s umývadlom. Výnimku tvoria len skrinky z kolekcie PROJECT a niektoré modely z radu VARIANTE. Ďalej zvážte, či pre vás bude lepšia skrinka s jednou, dvoma alebo napríklad štyrmi zásuvkami. 

Pri výbere skrinky pod umývadlo sa zamerajte na správnu voľbu materiálu, vzhľadu a rozmeru. Tieto parametre bližšie popisujeme nižšie. Ďalej sa venujte tiež konštrukčnému riešeniu - to rozoberáme v samostatnom článku Ako je to s nožičkami u našich skríň?

Umývadlové dosky 

Aktuálny hit kúpeľňového vybavenia predstavujú dosky pod umývadlo. Dizajnový nábytok, ktorý poslúži nielen pre umiestnenie umývadla, ale tiež ako užitočný odkladací priestor na mydlo, kefky či iné drobné predmety. Umývadlové dosky sú vzdušné, elegantné a minimalistické. Aby ste získali tiež potrebný úložný priestor, skombinujte ich s kúpeľňovými skrinkami pod dosky alebo doplnkovými odkladacími doskami

Váhate, aké umývadlo na dosku zvoliť? Originálnym a veľmi obľúbeným typom je napr. keramické umývadlo Triumph. Ďalšie tipy si neváhajte prečítať v článku o výbere umývadla na dosku

Samostatné skrine do kúpeľne

Chcete, aby vaša kúpeľňa pôsobila vždy upratane? Zadovážte si doplnkové skrine, do ktorých uložíte uteráky, fén alebo napríklad čistiace prostriedky. Vybrať si môžete zo skríň nízkych, vysokých alebo horných. Obľúbené sú aj samostatné skrinky s košom na bielizeň a skrinky nad práčku. U všetkých skriniek Dreja máte možnosť voľby ľavého či pravého otvárania dvierok.

Dřevěný koupelnový nábytek Dřevojas
Dvojdverová horná kúpeľňová skrinka DOS SYD2 60 a nízka skrinka DOS SNZ2K 50 s 2 zásuvkami a vyberateľným košom na bielizeň
 

Galérky do kúpeľne

Závesné zrkadlové skrinky, známe ako kúpeľňové galérky, spájajú zrkadlo a úložný priestor v jednom. Ak zháňate nábytok do malej kúpeľne, bude pre vás galérka tým najlepším riešením. Veľmi obľúbená je ako galérka s integrovaným osvetlením, ktoré reaguje na otvorenie skrinky, tak aj galérka s externým osvetlením, ktoré môžete ovládať napr. vypínačom na stene. Premýšľate, akú galérku si vybrať a čo všetko v nej uschovať? Prezrite si naše dvojdverové modely ASTON GA2OE 60, FOCUS GA2OE 80 alebo trojdverovú vstavanú galérku GRID GA3OE 120.

Trojdverová zrkadlová skrinka GRID GA3OE 120
Kolekcie Grid

2 až 3 týždne

GRID GA30E 120, vstavaná galérka s LED vnútorným automat. osv., el. zásuvkou a 6 sklenenými…

Detail

Základné hľadiská výberu nábytku do kúpeľne

Ponuka kúpeľňového nábytku je veľmi široká. Vybrať si môžete z odlišných materiálov, rozmerov, tvarov a štýlov. Okrem trendy dizajnu je ale potrebné sledovať aj praktické vlastnosti a funkcie. Ani najkrajší nábytok totiž nevynahradí nedostatok úložného priestoru alebo náročnú údržbu. Pripomeňte si, aké kritériá sú pri výbere najdôležitejšie, a na čo si dať pozor.

Štýl a tvar 

Milujete klasické ostré hrany? Siahnite po kúpeľňovom nábytku z kolekcie ASTON. Ponúka praktické zásuvkové prevedenie a veľký úložný priestor. Naopak oblé tvary dominujú neprehliadnuteľnému nábytku z kolekcie BRIO. Pamätajte tiež, že všetky kolekcie kúpeľňového nábytku Dreja disponujú tlmeným dovieraním.

Fanúšikov minimalizmu potešíme radom MODULE, ktorý spája jednoduchosť, čistota a variabilita. Veľkým benefitom je tiež bezúchytový systém otvárania Push-to-open. Preferujete eleganciu? Teplé drevo, čisté línie a praktický ergonomický tvar – to všetko charakterizuje nadčasovú kúpeľňovú kolekciu INVENCE. Veľkoleposť a povrchová úprava vo vysokom lesku je typická pre ďalšiu elegantnú sériu s názvom MAJESTY

Pokiaľ ste hraví, mohol vás zaujať rad STORM. Skladá sa z niekoľkých samostatne riešených skriniek, ktoré si sami nakombinujete a vytvoríte tak originálnu sadu nábytku. Chcete celkom jedinečnú kúpeľňu, ktorú nikto iný nemá? Využite náš konfigurátor nábytku na mieru, ktorý nájdete v predajniach našich obchodných partnerov a pomocou ktorého si v niekoľkých málo krokoch objednáte svoju kúpeľňu snov. O tom, ako začať s konfiguráciou nábytku na mieru, pojednáva náš ďalší článok. 

Materiály vhodné do kúpeľne

Hodne využívaným materiálom na výrobu kúpeľňového nábytku sú drevotrieskové dosky DTD a LTD, ktoré sú vyrobené zlisováním malých častíc drevnej hmoty. Alternatívu predstavujú drevovláknité dosky MDF a HDF, ktoré svojimi vlastnosťami verne imitujú drevo. Ich výhodou je nenáročná údržba a v porovnaní s masívom podstatne nižšia obstarávacia cena. 

Naprieč našou ponukou sa stretnete prevažne s kúpeľňovým nábytkom z laminovanej drevotrieskovej dosky LTD (korpusy skríň, čelá zásuviek) a polotvrdej drevovláknitej dosky MDF (predné diely a dvierka). Podstatným rozdielom je, že materiál MDF je oproti doskám LTD vhodný na ďalšie povrchové úpravy ako je lakovanie, tvarové frézovanie a ďalšie. Nevyznáte sa v skratkách, ktorými sa vyššie zmienené látky označujú? Urobte si v materiáloch na výrobu kúpeľňového nábytku raz a navždy jasno. 

Kúpeľňový nábytok z masívu

Snívate o pravom dreve? Nechajte sa okúzliť teplými tónmi kolekcie INVENCE, v ktorej nájdete unikátny nábytok z dubu masívu. Vďaka moderným technológiám a dôkladnej povrchovej úprave prekvapí svojou kvalitou aj náročných. Nie každý masív je ale do kúpeľne z hľadiska odolnosti, praktickosti a údržby vhodný. Aby sa z dreva stal dostatočne odolný materiál, ktorý si poradí aj v miestach namáhaných vodou, musí byť väčšinou ošetrený silnou vrstvou laku, vosku či lazúry – a to nielen z vonkajšej, ale aj z vnútornej strany nábytku.

To je tiež dôvod, prečo sa v podstatne väčšej miere do kúpeľní používajú lamino dekory, ktoré sú v našom podaní od dreva na nerozoznanie. Pokiaľ neveríte, príďte sa na náš špičkový kúpeľňový nábytok pozrieť do showroomu vo Svitavách a presvedčte sa na vlastné oči. Pokiaľ to k nám máte ďaleko, navštívte jednu z 90 predajní, ktoré náš kúpeľňový nábytok tiež ponúkajú.

Koupelnový nábytek z masivu Dřevojas kolekce INVENCE
Kúpeľňový nábytok z masívu INVENCE (umývadlová skrinka SZZO 100 s umývadlom Harmonia, zrkadlo ZCOPE 90 a vysoká skriňa SVD2O 35)

Odolnosť nábytku do kúpeľne

Kúpeľňový nábytok musí dennodenne zvládať vysokú vlhkosť, teplotu a občas aj priamy kontakt s vodou. Oproti bežnému nábytku, ktorý by vlhkosť vstrebával a následne bobtnal, je kúpeľňový nábytok daným pomerom prispôsobený – to ale neznamená, že by mu dlhodobý kontakt s vodou nemohol uškodiť. 

Pri výbere kúpeľňového nábytku je z vyššie uvedených dôvodov dôležité dbať na jeho rezistentné vlastnosti. Kúpeľňový nábytok Dreva je 100% vlhkuvzdorný a za predpokladu, že je poriadne udržiavaný, dokonca aj vodeodolný. Tieto pojmy ale v žiadnom prípade nie je možné zamieňať. V boji proti vode a vlhkosti môže výrazne pomôcť náš špeciálny HPL materiál, ktorý ponúkame u mnohých radov kúpeľňového nábytku. Zistite viac o možnostiach objednania nábytku z vysokotlakého laminátu.

Údržba kúpeľňových skriniek

Aby váš kúpeľňový nábytok vyzeral čo najdlhšie ako nový, nepodceňujte jeho údržbu. Podrobný návod, ako sa starať o kúpeľňový nábytok, naleznete v dalším článku z rubriky Rady a tipy pro vaši koupelnu. 

Lesklý vs matný nábytok

Voľba medzi lesklým a matným povrchom je pre mnohých veľmi náročná. V náväznosti na údržbu si preto pripomeňte hlavné rozdiely jednotlivých variantov vrátane ich výhod a nevýhod. Lesklý povrch vytvára moderný a luxusný dojem. V kombinácii s vhodným nasvietením môže dokonca opticky zväčšiť celú kúpeľňu. U niektorých výrobcov môže byť nevýhodou lesklého nábytku viditeľnosť odtlačkov a s tým spojená náročnejšia údržba – naše špeciálne laky tomuto problému ale predchádzajú. 

Matný nábytok pôsobí útulne, jednoducho sa udržiava a len tak sa neomrzí. Vzhľadom k svojej všestrannosti je vhodný ako do moderne, tak aj rustikálne ladených kúpeľní. Nevýhodou matného povrchu je občasná tendencia uberať na svetle. Ideálny je preto do väčších alebo aspoň dostatočne presvetlených priestorov. 

Závesný nábytok alebo na postavenie na zem

Podľa spôsobu, akým nábytek umiestnime a pripevníme, rozlišujeme závesný kúpeľňový nábytok a jeho alternatívy na postavenie na zem. Ako už názov napovedá, závesný nábytok nemá podporné nohy a montuje sa priamo na stenu. V posledných rokoch je veľkým trendom, a to predovšetkým vďaka svojmu odľahčenému dizajnu. Najväčším benefitom závesného nábytku je, že sa pod ním jednoducho upratuje. Tiež predstavuje veľmi efektívny spôsob, ako kúpeľňu opticky zväčšiť.

Pokiaľ steny vašej kúpeľne nábytok neunesú, alebo sa nechcete púšťať do náročnejšej montáže, bude pre vás vhodnou voľbou kúpeľňový nábytok na postavenie na zem. Tiež u tohto typu je ale možné, že budete musieť nábytok ku stene pripevniť, a to predovšetkým vyššie skrine, ktoré by sa inak mohli prevrátiť

V našom sortimente nájdete výhradne závesný nábytok do kúpeľne. Niektoré závesné kúpeľňové skrine môžete ale napriek tomu doplniť o nožičky, ktoré budú slúžiť skôr ako dizajnový prvok či sekundárna podpora. O tom, prečo sú všetky naše skrinky konštruované ako závesné, si môžete prečítať v nasledujúcom článku z našej poradne. 

Nábytok s úchytkami či bez nich

Úchytky sú praktickým detailom, ktorý podčiarkuje celkový štýl kúpeľne. Vyrábajú sa v mnohých tvaroch, veľkostiach, ale aj z rôznych materiálov. Aký typ k nábytku zvolíte vy? Nechajte si poradiť v našom sprievodcovi výberom kúpeľňových úchytiek.

Ak patríte medzi milovníkov jednoduchosti, nadchne vás nadčasový nábytok bez úchytiek. Na výber potom budete mať z nábytku s funkciou Push-to-open, v rámci ktorej skrinku otvoríte jednoduchým stlačením, alebo s tzv. otváraním za presah.
Čistý a ničím nerušený dojem ponúka kolekcia BONO a INVENCE, ktoré sa otvárajú pomocou systému Push-to-open. Nábytok INVENCE má dokonca špeciálny ergonomický tvar, ktorý vám pri otváraní zaistí ešte väčšie pohodlie. Otváranie za presah nájdete v hravom rade COLOR

Nábytkové kovanie

Kvalitné kovanie predstavuje neodmysliteľnú súčasť nábytku do kúpeľne. Jedná sa o všetky pánty, výsuvy a závesy, ktoré zaisťujú spoľahlivé otváranie a zatváranie zásuviek či dvierok. V dnešnej dobe by mal byť samozrejmosťou tiež systém tlmeného dovierania.
Štandardnou výbavou všetkého nábytku Dreja je kovanie od nemeckého dodávateľa Hettich, ktorého kvalitou sme si stopercentne istí a vy môžete byť tiež. Platí na neho totiž doživotná záruka. Výnimkou sú iba kolekcie PLUTO a PROJECT BENEFIT, ktoré sú vybavené kovaním Strong bez doživotnej záruky.

Ďalšie možnosti vybavenia kúpeľne

Okrem nábytku, umývadla a sprchy robí kúpeľňu kúpeľňou mnoho premyslených doplnkov a maličkostí. Prehľadný systém v jednotlivých zásuvkách vytvoria organizéry a priečinky. Ponúkame tiež kúpeľňové osvetlenie, zrkadlá, nábytkové sifóny, poličky, protišmykové podložky a ešte omnoho viac. Prejdite si celý sortiment Dreja a vylaďte vašu kúpeľňu do posledného detailu.

Kúpeľňová skriňa MAJESTY SZZ2 120

od 2 322 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

MAJESTY SZZ2 120, spodná kúpeľňova skriňa vrátane protišmykovej podložky a umývadla Euphoria 120 s…

S osvetlením

Dvojdverová zrkadlová skrinka ASTON GA2OE 60

od 659 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

ASTON GA2OE 60, dvojdverová galérka s LED osvetlením, vypínačom a zásuvkou (zrkadlo 30/30).

Vysoká skriňa DOS SVD2Z3 50

od 797 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

DOS SVD2Z3 50, vysoká doplnková skriňa dvojdverová s troma zásuvkami.

Kúpeľňová skrinka STORM SZO 60 (umývadlo Triumph)

od 405 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

Závesná umývadlová skrinka o šírke 60 cm s otvorenou nikou a keramickým umývadlom Triumph

S osvetlením

Trojdverová zrkadlová skrinka AIR GA3OE 120

od 924 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

AIR GA3OE 120, kúpeľňová galérka s LED osvetlením a vypínačom.

Horný regál závesný INVENCE SYO 90

od 243 € s DPH

Detail

2 až 3 týždňov

Polica INVENCE SYO 90 s možnosťou zavesenia vertikálne aj horizontálne

Organizér zásuvky 100 ASTON, GIO, BONO, VARIANTE

28 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

Doplnkový organizér značky HETTICH do zásuvky o rozmere 100 cm. Vhodný pre rady ASTON, GIO, BONO,…

Umývadlová skrinka BIG INN SZZ 100

od 705 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

Závesná umývadlová skrinka (960x420x450) s 1 zásuvkou a keramickým umývadlom Harmonia 100

Kúpeľňová skrinka MODULE SZZ4 200 (umývadlo Kube)

od 1 698 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

MODULE SZZ4 200, umývadlová skrinka so 4 zásuvkami a 2 umývadlami Kube.

S osvetlením

Zrkadlo INVENCE ZCOE 60

od 462 € s DPH

Detail

2 až 3 týždne

Okrúhle zrkadlo na doske s integrovaným LED osvetlením o výkone 48 W, vypínačom a zásuvkou

Stále si neviete rady?

Pokiaľ si výberom kúpeľňového nábytku stále nie ste istí, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi vám poradíme na emailovej adrese info@dreja.sk alebo na telefónnom čísle +420 461 653 937. Navštíviť môžete tiež náš showroom vo Svitavách – budeme sa na vás tešiť!

Článok pre vás napísal

Označené položky * sú povinné

Máte otázku? Napíšte nám.
Vyplňte nižšie uvedený formulár a my to zariadime.

*
*
*

Odoslaním súhlasím so spracovaním osobných údajov.


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

V súvislosti s novým nariadením EU 2016/679 o ochrane osobných údajov (GDPR) si Vás dovoľujeme požiadať o udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Vyplnením formulára s vašou otázkou udeľujete súhlas so zaradením všetkých jeho osobných a iných údajov v rámci tohto formulára, ako i ďalších údajov získaných pri obchodnom styku (ďalej len „osobné údaje“) do databázy správcu (ďalej tiež ako „správca“), t. j. Dřevojas, v. d., so sídlom Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s ich spracovaním, a to i prostredníctvom prevádzkovateľom poverených sprostredkovateľov (ďalej ako „sprostredkovateľ“).

Osobné údaje budú spracované pre obchodné a marketingové potreby prevádzkovateľa, vrátane ponúkania obchodu a služieb, ako aj zasielania obchodných zdelení okrem iného prostredníctvom elektronických prostriedkov v zmysle zákona č. 480/2004 Sb, o niektorých službách informačnej spoločnosti.

Súhlas sa poskytuje na dobu do odvolania súhlasu. Registrovaný berie na vedomie, že má práva podľa ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochrane osobných údajov, t. j. predovšetkým, že poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a že má právo prístupu k osobným údajom. Každý subjekt údajov, ktorý zistí alebo sa domnieva, že prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ vykonáva spracovanie jeho osobných údajov, ktoré je v rozpore s ochranou súkromného a osobného života subjektu údajov alebo v rozpore so zákonom, môže a) požiadať prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa o vysvetlenie, b) požadovať, aby prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ odstránil takto vzniknutý stav; predovšetkým sa môže jednať o blokovanie, vykonanie opravy, doplnenie alebo likvidáciu osobných údajov.OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

V súvislosti s novým nariadením EU 2016/679 o ochrane osobných údajov (GDPR) si Vás dovoľujeme požiadať o udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov.

Vyplnením formulára udeľujete súhlas so zaradením všetkých jeho osobných a iných údajov v rámci tohto formulára, ako i ďalších údajov získaných pri obchodnom styku (ďalej len „osobné údaje“) do databázy správcu (ďalej tiež ako „správca“), t. j. Dřevojas, v. d., so sídlom Pražská 50, Svitavy, 568 02, IČ:42193940, a s ich spracovaním, a to i prostredníctvom prevádzkovateľom poverených sprostredkovateľov (ďalej ako „sprostredkovateľ“).

Osobné údaje budú spracované pre obchodné a marketingové potreby prevádzkovateľa, vrátane ponúkania obchodu a služieb, ako aj zasielania obchodných zdelení okrem iného prostredníctvom elektronických prostriedkov v zmysle zákona č. 480/2004 Sb, o niektorých službách informačnej spoločnosti.

Súhlas sa poskytuje na dobu do odvolania súhlasu. Registrovaný berie na vedomie, že má práva podľa ust. § 11 a § 21 zákona č. 101/2000 Sb., o ochrane osobných údajov, t. j. predovšetkým, že poskytnutie osobných údajov je dobrovoľné a že má právo prístupu k osobným údajom. Každý subjekt údajov, ktorý zistí alebo sa domnieva, že prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ vykonáva spracovanie jeho osobných údajov, ktoré je v rozpore s ochranou súkromného a osobného života subjektu údajov alebo v rozpore so zákonom, môže a) požiadať prevádzkovateľa alebo sprostredkovateľa o vysvetlenie, b) požadovať, aby prevádzkovateľ alebo sprostredkovateľ odstránil takto vzniknutý stav; predovšetkým sa môže jednať o blokovanie, vykonanie opravy, doplnenie alebo likvidáciu osobných údajov.


Nový katalóg

Schválne sa teraz pozrite, že stojí naozaj za to.

Prezrieť katalóg
 

Originálny design

 

Nábytok na mieru

 

5 rokov záruka

Sme (skoro) všade. Hľadajte a nájdete nás na:


Odoslaním reakcie na tento inzerát poskytujete prevádzkovateľovi svoje osobné údaje za účelom a po dobu realizácie výberového konania. V súvislosti so spracovaním osobných údajov máte príslušné práva: (i) na prístup k osobným údajom, (ii) na opravu či doplnenie nepresných alebo nepravdivých osobných údajov, (iii) na vymazanie osobných údajov, ak už osobné údaje nie sú potrebné pre účely, pre ktoré boli zhromaždené či inak spracované, alebo ak zistíte, že boli spracované protiprávne, (iv) na obmedzenie spracovania osobných údajov vo zvláštnych prípadoch (v) na prenositeľnosť údajov a (vi) na vznesenie námietky, po ktorej spracovanie Vašich osobných údajov bude ukončené, ak sa nepreukáže, že existujú závažné oprávnené dôvody pre spracovanie, ktoré prevažujú nad Vašimi záujmami alebo právami a slobodami, predovšetkým pokiaľ je dôvodom prípadné vymáhanie právnych nárokov a (vii) obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov. Ďalšie informácie o spracovaní údajov spoločnosťou LMC s.r.o., IČO: 264 41 381, so sídlom Praha 7, Jankovcova 1569/2c, PSČ 170 00 poskytuje poverenec pre ochranu osobných údajov Jan Svoboda, e-mail: Jan.Svoboda@lmc.eu, resp. sú dostupné na https://www.lmc.eu/cs/zasady-ochrany-soukromi/.